5 czerwca 2019 r. - III miejsce Patrycji Kijewskiej
W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zostały wręczone nagrody zwycięzcom w konkursie literacko-historycznym "Dziennik małego powstańca - dzieci i młodzież w Powstaniu Warszawskim 1944". Laureatką trzeciego miejsca została uczennica klasy 3b gimnazjum Patrycja Kijewska. Gratulujemy sukcesu.
7
3 czerwca 2019 r. - wręczenie nagród za konkurs w Słupsku
Dwie uczennice z naszej szkoły zostały laureatkami XXXV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku. Są to Laura Piórkowska z klasy 4b i Aleksandra Karetko z klasy 5a. Nagrody dla dziewcząt dotarły pocztą, więc wręczył je dyrektor szkoły Jerzy Prus. Gratulujemy!
4 czerwca 2019 r. - wyniki konkursu z okazji 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów do parlamentu
Z okazji 30. rocznicy przeprowadzenia "częściowo wolnych wyborów" w naszej szkole odbyły się następujące konkursy:
Oto laureaci w następujących kategoriach;
"Mój dom, moja miejscowość" - Praca plastyczna
wyróżnienie - Paulina Mączewska kl. 2a
"Piękna nasza Polska cała" - Praca plastyczna
1 miejsce - Magdalena Dolewska kl. 5a
4 czerwca 2019 r. - finał konkursu "Moja wyobraźnia to Ja"
4 czerwca w Ośrodku Kultury Stokrotka odbył się finał powiatowego konkursu plastycznego pt. "Moja wyobraźnia to Ja". W pracy plastycznej należało kreatywnie podjąć temat: " Jestem wiatrem i zaglądam w każdy zakątek mojego miasta. Zgadnijcie, co zobaczyłem".
W konkursie II miejsce zajęła Agata Urban z kl.3a GM, Kamila Bronowicka z kl.6a zajęła III miejsce.
12 maja 2019 r. - konkurs logopedyczny "Głoska SZ w świecie baśni"
W maju rozstrzygnięty został plastyczny konkurs logopedyczny dla klas I-III S.P , pt." Głoska SZ w świecie baśni". I miejsce otrzymała Weronika Drewkowska i Malwina Skrobiszewska
II miejsce - Karol Menke
III miejsce - Helena Olszewska, Aleksandra Sikora, Bartosz Rządkowski
wyróżnienie - Maciej Kowalczyk
31 maja 2019 r. - wycieczka dzieci z grup 0a i 0b do Torunia
Z okazji Dnia Dziecka klasy zerowe wybrały się na wycieczkę autokarową do Torunia. W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy czekało na dzieci wiele atrakcji. M. in. wszyscy uczestniczyli w warsztatach dla przedszkolaków, poznawali podstawowe przyrządy, niezbędne do pracy w fizyka, chemika i biologa. Wspólnie z opiekunami przeprowadzali eksperymenty z użyciem poznanych przyrządów. Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, jak ważne jest ekologiczne podejście do naszej planety Ziemi. Podczas doświadczeń ,,produkowały" polimery, ,,kolorowe probówki", badały zachowanie oleju i wody wrzucając musujące tabletki. Pod koniec wycieczki każdy mógł zakupić pamiątki. Wszyscy bardzo szczęśliwi wrócili do domu, aby dalej świętować.
31 maja 2019 r. - Dzień Dziecka
31 maja w piątek obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji odbyło się kilka atrakcji. Od rana uczniowie rywalizowali w Mini Playback Show. Zmagania oceniała niezależna komisja, w której skład wchodzili: dyrekcja szkoły, nauczyciele i przedstawiciel rodziców. Występy uczniów cieszyły się dużym zainteresowaniem, bowiem przybyli na nie także rodzice, którzy wspierali swoje występujące dzieci. Podczas obrad komisji był czas na tańce i wspólną zabawę. Pierwsze miejsce zajął zespół z klasy 4b. Po ogłoszeniu wyników uczniowie udali się do szkoły, gdzie otrzymali lody, drożdżówkę i napój. Potem wszyscy przeszli nad Jeżewko, gdzie przygotowane były różne konkursy przez nauczycieli wychowania fizycznego.
30 maja 2019 r. - Potyczki Matematyczne Uczniów Klas Trzecich
30 maja w Szkole Podstawowej w Laskowicach odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu „Potyczki Matematyczne Uczniów Klas Trzecich”. Z rozwiązywaniem łamigłówek matematycznych zmagali się uczniowie naszej szkoły: Patrycja Gwizdała, Robert Siwa i Zuzanna Żurek. Najlepiej z wykonaniem wszystkich zadań poradził sobie Robert Siwa i zajął I miejsce w tym konkursie. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe a wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani drobnymi upominkami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
25 maja 2019 r. - dzień skupienia
W sobotę 25 maja uczniowie z Rycerstwa Niepokalanej przeżywali swoje coroczne spotkanie modlitewno-rekreacyjne. Tym razem miało ono miejsce w świetlicy w Taszewie. Przy pobliskim Krzyżu - Bożej Męce, uroczyście odprawiliśmy nabożeństwo majowe. Potem, korzystając z rycerskich materiałów, przygotowywaliśmy się do XX Biegu Rycerzy Niepokalanej, który w tym roku odbędzie się na Zamku w Malborku. Podczas przejażdżki rowerowej do pobliskiej kapliczki, wykonaliśmy pobieżne prace porządkowe. Dzięki hojności mieszkających w pobliżu sponsorów przystroiliśmy figurę Niepokalanej świeżymi kwiatami doniczkowymi. Po południu było także ognisko, kiełbaski, słodka niespodzianka oraz wspólny śpiew i zabawy. Pogoda dopisała, a czas szybko minął i trzeba było wracać do domu. Grupa Rycerstwa Niepokalanej składa serdeczne podziękowania mieszkańcom Taszewa, na czele z Panią sołtys, za okazaną życzliwość i pom
21-25 maja 2019 r. - wizyta w Portugalii w ramach programu Erasmus+
Grupa uczniów i nauczycieli przez tydzień przebywała w Portugalii w ramach programu Erasmus+. To druga wizyta robocza projektu "Look after nature and nature will look after you" tym razem w portugalskiej szkole Caxarias. Gospodarze przygotowali mnóstwo atrakcji, m.in. zwiedzanie miasta Ourem, jaskiń Grutas da Moeda, sanktuarium w Fatimie i pięknych miejsc w Lizbonie. Zagadnienia programowe dotyczą ekologii, dlatego część punktów wizyty dotyczyła tego ważnego problemu. Ciekawym momentem była wizyta zakładzie przetwarzania tworzyww sztucznych "Micronipol", gdzie zostały pokazane kolejne etapy pracy z plastikowymi odpadami. Niezwykle wychowawczym momentem była lekcja w muzeum, gdzie znajdowała się wystawa fotograficzna pt. "Życie pośród tego, co pozostało".
13 maja 2019 r. - gminny konkurs cichego czytania
13 maja odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs cichego czytania ze zrozumieniem „WIEM, CO CZYTAM”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas trzecich szkół podstawowych z Krąplewic, Laskowic i Jeżewa. Trzecioklasiści zmierzyli się z testem, którego celem było doskonalenie sprawności czytania i pisania oraz umiejętności korzystania z informacji zawartych w tekście.
26 kwietnia 2019 r. - Gala Kociewska w Warlubiu
Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Warlubiu odbyła się Gala Kociewska i rozdanie nagród w Międzypowiatowym Konkursie Regionalnym "Kociewie Moją Małą Ojczyzną". Uczniowie naszej szkoły zdobyli aż 5 nagród głównych i 1 wyróżnienie w kategoriach: muzycznej, plastycznej i recytatorskiej.
Julia Rządkowska z kl. 8b odebrała nagrodę za recytację.
21 maja 2019 r. - sukces Mikołaja w konkursie plastycznym
21 maja odbyła się uroczystość otwarcia wystawy i wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: "Pszczoła, środowisko, region". Konkurs zorganizował Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu we współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz z Towarzystwem Przyjaciół Dolnej Wisły. Patronat honorowy konkursu objął burmistrz Świecia.
21 maja 2019 r. - Gala Talentów w Warlubiu
21 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Warlubiu odbyła się coroczna Gala Talentów w ramach obchodów Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. Uczniowie z różnym stopniem niepełnosprawności realizowali się w tańcu, śpiewie, grze na instrumentach i w plastyce.
Nasi uczniowie przygotowali na galę prace plastyczne na temat: "Otwórz się na świat" i otrzymali wyróżnienia wraz z upominkami.
22 maja 2019 r. - – powiatowy konkurs recytatorski „Słowo Tok – Słowo Tylko o Kulturze”
W Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu odbył się konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 47 uczestników z powiatu świeckiego. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów. Zdobyli następujące nagrody
i wyróżnienia:W kategorii klas 1-3 SP wyróżniono Lenę Strysik z klasy 1 a;
W kategorii klas 4-6 SP nagrodę wywalczył Hubert Wojtasiak z klasy 4 b;
15-17 kwietnia 2019 r. - egzamin ósmoklasisty
W tym roku odbyły się dwa egzaminy - najpierw pisali gimnazjaliści, a tydzień później uczniowie klas ósmych. Pierwszego dnia pisali test z języka polskiego, drugiego dnia z matematyki, a trzeciego z języka obcego. Było trochę stresu, bowiem testy zawierały dużo otwartych pytań. Teraz trzeba czekać na wyniki pierwszego egzaminu po ósmej klasie.
10-12 kwietnia 2019 r. - egzaminy gimnazjalne
W tym roku szkolnym odbyły się ostatnie egzaminy gimnazjalne. Przystąpili do nich uczniowie ostatniego rocznika gimnazjum - już historycznego. Przez trzy dni na hali sportowej pisali pierwszy ważny egzamin.
41
4 czerwca 2019 r. - Informacja PCPR w Świeciu
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świeciu informuje, że prowadzi kampanię na rzecz promocji rodzicielstwa zastępczego. W związku z tym zwracamy się z uprzejmą prośbą o udostępnienie rodzicom informacji dotyczącej poszukiwania przez tutejsze Centrum kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej, zawodowej lub prowadzącego rodzinny dom dziecka oraz o wywieszenie ulotki informacyjnej. Zainteresowanych prosimy o kierowanie do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Swieciu , ul. Wojska Polskiego 195A, 86-100 Świecie, Tel. 525683200
Wycieczka klasy 6b
21 maja uczniowie klasy 6b wraz z opiekunami udali się na klasową wycieczkę do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni oraz do Golubia Dobrzynia. W Szafarni uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjno - muzycznych związanych z Fryderykiem Chopinem, który jako nastolatek spędzał w Szafarni wakacje.
Pani przewodnik opowiedziała uczniom krótką historię o pobycie Chopina w Szafarnia, a następnie pianista zaprezentował kilka słynnych utworów Chopina. Po audycji i filmie uczniowie dowiedzieli się, jak zbudowany jest fortepian i jak działa mechanizm instrumentu. Na koniec pobytu w Szafarni uczniowie spacerowali w parku, w którym mały Fryderyk wypoczywał .
31 maja 2019 r. - Konkurs "Miej serce dla lasu zawczasu"
Dnia 22 maja w Nadleśnictwie Dąbrowa odbył się finał gminnego konkursu ekologicznego „Miej serce dla lasu zawczasu”. Laureatami konkursu zostali uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z Laskowic, Krąplewic i Jeżewa. Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły to:
I kategoria - konkurs plastyczny:
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1306475