25 kwietnia 2018 r. - Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej
25 kwietnia w Wielkim Komorsku odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej pt. "Przyroda w piosence". Z naszej szkoły na konkurs pojechała liczna grupa uczniów. Wokaliści ze szkoły podstawowej i gimnazjum zdobyli główne miejsca i wyróżnienia. Najmłodsza kategoria: klasy 1-3 SP II miejsc
24 kwietnia 2018 r. - X Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Wiersze, które lubimy”
18 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krąplewicach odbyła się X edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie wzięli udział recytatorzy ze szkół podstawowych z Jeżewa, Laskowic i Krąplewic. Przed jury złożonym z nauczycieli koordynatorów z poszczególnych szkół zaprezentowało się 30 uczestników. Prawdziwym kunsztem interpretacji popisał się trzecioklasista ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Jeżewie, Hubert Wojtasiak, wprawiając komisję w prawdziwy podziw. Z naszej szkoły nagrodzono następujących uczniów:
24 kwietnia 2018 r. - XXXVI konkurs im. A. Górskiego „Recytujemy prozę i poezję kociewską”
W Świeciu odbyły się eliminacje kociewskiego konkursu recytatorskiego. Wzięło w nim udział 36 uczniów z powiatu świeckiego. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów. Uzyskali 3 nagrody i 4 wyróżnienia. Byli to:
W kat. 1-3 SP recytacja - Hubert Dalak – wyróżnienie;
śpiew – Anna Zbrzeska – wyróżnienie;
23 kwietnia 2018 r. - konkurs logopedyczny rozstrzygnięty
W kwietniu rozstrzygnięty został szkolny konkurs logopedyczny Głoska ż w świecie baśni. Wyniki konkursu:
I miejsce zdobyła Edyta Knoff, II miejsce - Kornelia Kanabaj i Michał Bujnowski, III - Karolina Kreja i Jan Wojciechowski. Wyróżnienia otrzymały: Agata Wesołowska, Anna Zbrzeska i Malwina Mamcarz.
19 kwietnia 2018 r. - drugi dzień egzaminu gimnazjalnego
Dziś uczniowie klas trzecich gimnazjum rozwiązywali test matematyczno-przyrodniczy. Pierwsza część egzaminu rozpoczęła się o godzinie 9.00 i trwała 60 minut. Test zbudowany był z zadań zamkniętych z nauk przyrodniczych: biologicznych, geograficznych, chemicznych i fizycznych. O godzinie 11.00 rozpoczął się egzamin, podczas którego uczniowie rozwiązywali zadania z matematyki. W wolnym czasie pomiędzy poszczególnymi częściami uczniowie rozmawali z nauczycielami o odpowiedziach na poszczególne zadania. Po egzaminie fotograf wykonał uczniom zdjęcia indywidualne i klasowe.
18 kwietnia 2018 r. - pierwszy dzień egzaminu gimnazjalnego
Dziś o godzinie 9.00 uczniowie klas trzecich rozpoczęli egzamin gimnazjalny od testu z historii i wiedzy o społeczeństwie. Tę część pisali 60 minut. O godzinie 11.00 odbył się kolejny etap egzaminu - z języka polskiego. Tym razem test rozwiązywali 90 minut. Ostatnim zadaniem była charakterystyka bohatera literackiego. Uczniowie uznali, że część humanistyczna nie była najłatwiejsza. Na wyniki trzeba będzie poczekać do 15 czerwca.
16 kwietnia 2018 r. - spotkanie z historią pt. "Długi wiek XIX"
Uczniowie klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum obejrzeli widowisko w ramach "Żywych Lekcji Historii" pt. "Długi wiek XIX". Zajęcia poruszały zagadnienia powstań narodowowyzwoleńczych. Uczniowie poznali rolę kosynierów, wojska Księstwa Warszawskiego, a także spotkali: Tadeusza Kościuszkę, Napoleona Bonaparte, Józefa Wybickiego i Piotra Wysockiego. Bogactwo strojów i uzbrojenia pomogły uczniom określić charakter i różnice powstań listopadowego i styczniowego. Jak zwykle było ciekawie i wiele okazji do dobrej zabawy. To dobry sposób na utrwalenie wiedzy historycznej, zwłaszcza, że egzaminy tuż-tuż
16 kwietnia 2018 r. - zajęcia edukacyjno-historyczne "Grecja i Rzym"
Dziś dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej odbyło się spotkanie z historią w ramach programu "Żywe Lekcje Historii". Zajęcia przeprowadzone zostały przez Teatr Historyczny Chorągwi Komturstwa Gniewskiego. Zaproponowany program "Grecja i Rzym" zaznajomił uczniów z historią poprzez kontakt z dawnymi zwyczajami, bronią, uzbrojeniem i umundurowaniem. Uczniowie obejrzeli z zainteresowaniem widowisko i przy okazji świetnie się bawili.
16 kwietnia 2018 r. - biały trening, czyli STOP PRZEMOCY
Dziś uczniowie naszej szkoły solidaryzowali się z ogólnopolską akcją "Biały trening, czyli STOP PRZEMOCY", którą ogłosił znany trener Qczaj. Inicjatorką akcji w szkole była uczennica klasy 2b gimnazjum Patrycja Kijewska, która zaproponowała, by tego dnia przybyć do szkoły w białych bluzkach i w ten sposób pokazać niechęć wobec agresji i przemocy. Spora grupa uczniów i nauczycieli przybyła w białych koszulach. Podczas długiej przerwy zostało zrobione wspólne zdjęcie. Warto w ten sposób pokazywać brak akceptacji wobec wszelkich przejawów agresji.
12-13 kwietnia 2018 r. - sadzenie lasu dla Niepodległej
Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Nadleśnictwo Dąbrowa pt. "Sadzimy Las dla Niepodległej". Celem akcji było upamiętnienie i uczczenie wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach niewoli. W tym roku mija 100 lat od tego ważnego dla nas Polaków wydarzenia.
12 kwietnia 2018 r. - finał konkursu dla dyslektyków
Dziś w Bydgoszczy zostały wręczone nagrody finalistom VI edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego "17 gram miłości" . Konkurs adresowany jest do uczniów z dysleksją i jest jedynym takim konkursem w Polsce. Tegoroczna edycja była pod tytułem "Bajka dla...". Do organizatorów wpłynęło 60 prac z całej Polski. Klaudia Chabowska z klasy II b gimnazjum zajęła w nim trzecie miejsce i otrzymała cenne nagrody. Pobyt w Bydgoszczy był okazją do spaceru po tym mieście. Był też czas na lody i McDonald's. Gratulujemy Klaudii!
12 kwietnia 2018 r. - Gala Kociewska w Warlubiu
Dzisiaj odbyła się Gala Na Kociewską Nutę. Uczniowie, którzy recytowali, śpiewali i wykonali prace plastyczne otrzymali nagrody i wyróżnienia. Były wspaniałe występy uczniów z Warlubia, przybyli zaproszeni goście i sponsorzy. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych z naszej szkoły byli:
Hubert Dalak
5 kwietnia 2018 r. - gminny konkurs strażacki
W Domu Kultury w Jeżewie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Uczniowie z całej gminy zmagali się z testem, który zawierał 36 pytań dotyczących wiedzy na temat wymogów, pracy straży i bezpieczeństwa. W części praktycznej uczniowie rozpoznawali sprzę
28 marca 2018 r. - konkurs na ozdobę wielkanocną
28 marca odbyło się wręczenie nagród w świetlicowym konkursie plastycznym "Ozdoba wielkanocna". Komisja konkursowa oceniała prace w dwóch kategoriach wiekowych. Oto wyniki konkursu: I kategoria wiekowa (klasy I - III) I miejsce - Weronika Chmielewska kl. 3a II miejsce - Martyna Kowalczyk
28 marca 2018 r. - wyniki konkursu na kartkę wielkanocną
Dziś nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego na kartkę wielkanocną, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Nagrody zostały wręczone w bibliotece przez panią Marię Urban - organizatora konkursu. Otrzymali je: Nataniel Giłka, Michał Bujnowski, Patrycja Gwizdała, Weronika Chmielewska, Kornelia Kanabaj, Karolina Kreja, Jan Lutoborski. Gratulujemy pięknych prac!
27 marca 2018 r. - Góra Grosza - klasa 4 b zebrała najwięcej!
Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.
Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli.
27 marca 2018 r. - nagrody za najciekawszą Marzannę
W zeszłą środę, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, Samorząd Szkolny zorganizował konkurs na „Najciekawszą Marzannę”. Komisja konkursowa stanęła przed trudnym wyborem, ponieważ wszystkie prace były piękne i oryginalne. Ich wystawę można było podziwiać w bibliotece szkolnej.
Oto wyniki konkursu:
23 marca 2018 r. - Dzień Gofra
Dzień Gofra to dzień, na który w naszej szkole czekają wszyscy. Podobnie w tym roku samorząd szkolny gimnazjum przygotował w stołówce gofry, które można było kupić za symboliczną kwotę. Oczywiście były one z różnymi pysznymi dodatkami: z bitą śmietaną, z owocami czy z cukrem pudrem. Dziewczęta biorące udział w akcji od rana z zaangażowaniem pracowały i przygotowywały gofry dla poszczególnych klas. Wzorowa organizacja na pewno ułatwiła wykonanie zadania. Dziękujemy za urozmaicenie tego wiosennego dnia.
23 marca 2018 r. - rozstrzygnięcie konkursu na wiosenny wierszyk
Dzisiaj rozstrzygnięto konkurs na wiosenny wierszyk, zorganizowany przez bibliotekę szkolną z okazji Światowego Dnia Pisarza. Nagrody otrzymały:
Karolina Kreja Maja Wypior Natalia NogaGratulujemy i zapraszamy na kolejny konkurs za rok!
22 marca 2018 r. - Dzień Mózgu w naszej szkole
18 marca obchodzony jest Europejski Dzień Mózgu. Z tej okazji uczennice z kl. 2b realizujące projekt edukacyjny pt. „Ludzki mózg, czyli w głowie się nie mieści” wzięły udział w dwóch wydarzeniach. Uczestniczyły w wykładach i pokazach laboratoryjnych organizowanych w ramach Dni Mózgu w Trójmieście, a następnie przygotowały Dzień Mózgu w naszej szkole. Wizyta na Uniwersytecie Gdańskim stała się doskonałą okazją na zgłębienie wiedzy o budowie i funkcjonowaniu mózgu, a także na poznanie warsztatu pracy neurobiologów i neurochirurgów. Uczennice podzieliły się zdobytą wiedzą i wrażeniami z koleżankami i kolegami w szkole. Przygotowały zabawę pt. „Studnia pytań i odpowiedzi” dla uczniów z gimnazjum oraz warsztaty pt. „Tajemniczy mózg” dla uczniów z kl. 4-6 szkoły podstawowej.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1255272