3 października 2016r. - niespodzianka dla chłopców
Samorząd gimnazjum przygotował dla męskiej części społeczności szkolnej niespodziankę z okazji niedawnego Dnia Chłopaka. Na hali sportowej odbyły się różne konkurencje przygotowane przez dziewczęta z klas trzecich. Chłopcy rywalizowali w przeciąganiu liny, w wyścigach z przeszkodami, w malowaniu paznokci na czas i w robieniu pompek. Specjalnie dla nich wystąpił z ciekawym układem zespół taneczny. Na koniec wszystkie dziewczęta wykonały dla swoich kolegów piosenkę. Było śmiesznie, ciekawie, więc nikt się nie nudził.
30 września 2016 r. - Dzień Chłopaka w szkole
O Dniu Chłopaka nie zapomniały dziewczęta. Zorganizowały ten dzień podczas godzin wychowawczych. Każda klasa miała inny pomysł. Były dla chłopców torty, konkursy, prezenty i dużo życzeń. Często w organizację imprezy włączali się rodzice uczniów. Na pewno było miło i uroczyście.
27 września 2016 r. - apel z okazji rocznicy Polskiego Państwa Podziemnego
27 września obchodziliśmy 77. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą przygotowali krótki apel oraz materiały informacyjne, które zostały umieszczone na gazetkach korytarzowych.
Dzień Podziemnego Państwa Polskiego został ustanowiony uchwałą Sejmu RP z dnia 11 września 1998 r. Wyrażała ona szczególną wdzięczność i szacunek twórcom, ofiarnym działaczom struktur państwa polskiego, a także tym wszystkim, którzy w wyjątkowo trudnych warunkach, z narażeniem własnego życia walczyli o niepodległość Ojczyzny.
27 września 2016 r. - pokaz zwierząt egzotycznych
Dziś dla klas 1- 6 szkoły podstawowej odbył się pokaz żywych zwierząt egzotycznych. Uczniowie uczestniczyli w przygotowanych dla nich zajęciach, podczas których usłyszeli wiele ciekawych wiadomości o nietypowych zwierzętach. Wśród zwierząt, które można było obejrzeć, były: skorpiony, ptaszniki, kameleony, straszyki, wije, modliszki i patyczaki. To był niezwykle atrakcyjny pokaz.
Darmowe podręczniki
Pod koniec sierpnia do naszej szkoły dotarły dotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nowe podręczniki dla uczniów klas trzecich, piątych szkoły podstawowej i klasy drugiej gimnazjum. Nim otrzymają je uczniowie, muszą być wprowadzone w stan biblioteki szkolnej. Panie zadbały też o to, by książki były obłożone. W bibliotece jest dużo pracy, ale na pewno dotowane podręczniki szybko zostaną przekazane uczniom.
23 września 2016 r. - spotkanie z policjantem
W ramach działań profilaktyczno-wychowawczych w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Głównym celem spotkania było uświadomienie uczniom odpowiedzialności za określone zachowania wobec innych uczniów szkoły i nauczycieli. Była też pogadanka o bezpieczeństwie i zagrożeniach wynikających ze spożywania narkotyków i dopalaczy.
23 września 2016 r. - wybory do samorządu szkolnego
W piątek po wielkiej kampanii wyborczej odbyło się głosowanie na przewodniczących samorządów szkół: podstawowej i gimnazjum. Na korytarzach zawisły profesjonalne plakaty wyborcze zawierające bogaty program. Niektórzy kandydaci zdobywali przyszłych wyborców poczęstunkiem. Były też prezentacje przez radiowęzeł. Najwięcej głosów w szkole podstawowej uzyskała Kinga Rzemińska z klasy 6b, zaś w gimnazjum Mariola Grzywacz z klasy 3b. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy ciekawych pomysłów w pracy na rzecz szkoły.
14 września 2016 r. - ognisko klasy 2b
Uczniowie klasy 2b szkoły podstawowej ciekawie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Wychowawczyni klasy Ewa Żurawska i rodzice uczniów zorganizowali w harcówce przy kościele ognisko integracyjne. Uczniowie byli zadowoleni z atrakcji, która ich spotkała i pełni zapału wrócili do szkoły.
15 września 2016 r. - udział w akcji "Sprzątanie świata"
Kolejny raz nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Sprzątanie świata". „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska.To wspólna lekcja poszanowania środowiska - jej celem jest promowanie nieśmiecenia, inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
11 września 2016 r. - szkolenie dla nauczycieli z gminy Jeżewo
W dniach 9-11 września 2016 r. w budynku Zespołu Szkół w Jeżewie odbyło się szkolenie dla nauczycieli z gminy Jeżewo. Wzięło w nim udział 14 pedagogów. Podczas zajęć uczestnicy przygotowali się i zdobyli uprawnienia do prowadzenia zajęć z młodzieżą - w ramach programu profilaktycznego Unplugged. Jest to program uniwersalnej profilaktyki używania substancji psychoaktywnych (alkohol, tytoń, narkotyki) skierowany do młodzieży w wieku 12-14 lat. Po szkoleniu nauczyciele otrzymali certyfikaty upoważniające do prowadzenia zajęć z uczniami.
1 września 2016r. - rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Dziś o godz. 8.30 odbył się uroczysty apel rozpoczynający naukę w nowym roku szkolnym. Przybyłych uczniów, ich rodziców i nauczycieli powitała pani dyrektor Anita Gajewska-Łyskawa. Podczas przemówienia nawiązała do nowej sytuacji naszej szkoły związanej z reformą oświaty, przedstawiła nowych pracowników i nawiązała do wydarzeń z 1 września 1939r. Delagacja uczniów wraz z opiekunem udała się z wiązankami kwiatów na cmentarz na mogiły żołnierzy. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie zostały przekazane im podstawowe informacje i podane plany lekcji.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Wakacje się kończą, więcz zapraszamy do szkoły!
Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się 1 września o godz. 7.40.
Apel na boisku szkolnym - godz.8.30.
Spotkanie z wychowawcą - godz. 9.00
24 czerwca 2016 r. - zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Po wielu miesiącach ciężkiej pracy wszyscy z radością spotkali się na boisku szkolnym, gdzie przez dyrekcję szkoły uroczyście zostały wręczone najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem. Spotkaniu towarzyszyły poczty sztandarowe, które wprowadziły podniosły nastrój. Po zakończonym apelu uczniowie udali się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli pozostałe świadectwa i przypomnieli o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu podczas wakacji. .
23 czerwca 2016 r. - uroczystość pożegnania szkoły przez uczniów klas trzecich gimnazjum
Uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich gimnazjum odbyło się na hali sportowej. Przybyli na nie nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice i nauczyciele. Gimnazjaliści swój występ rozpoczęli polonezem. W programie artystycznym dziękowali za włożony wkład pracy pedagogom oraz rodzicom. Przybyli goście usłyszeli wzruszające wiersze oraz piosenki. Uczniów pożegnalała pani dyrektor Anita Gajewska-Łyskawa, która w swoim przemówieniu nawiązała do minionych lat nauki obecnych trzecioklasistów. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody, a ich rodzice listy gratulacyjne. Wręczono też kamienne statuetki Kopernikusów uczniom, którzy zapracowali na najwyższe średnie ocen w gimnazjum. W tym roku Kopernikusa nr 1 otrzymał Piotr Grabowski z klasy 3b, Kopernikusa nr 2 - Julia Strysik z klasy 3b, a Kopernikusa nr 3 - Julia Raywer z klasy 3a. Na koniec wszyscy mogli obejrzeć film przygotowany przez ucznió
23 czerwca 2016 r. - "Szczęśliwy traf - pomoc dla Domu Dziecka w Bąkowie"
W ostatnich dniach czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Jeżewie pod kierunkiem nauczycieli zorganizowali akcję „Szczęśliwy los – pomoc dla dziecka z Domu Dziecka w Bąkowie”. Dziewczęta dziewczętom, a chłopcy chłopcom, po uzgodnieniu ze swoimi rodzicami wybierali drogą losową zakup skarpetek, bielizny lub stroju kąpielowego, aby pomóc swoim rówieśnikom z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Bąkowie. Akcja spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem wśród uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli. Niejednokrotnie darczyńcy przynosili po kilka nowych rzeczy, które zostały zapakowane w kolorowe kartony i zawiezione w dniu zakończenia roku szkolnego do Bąkowa. Delegacja nauczycieli i uczniów została bardzo życzliwie przyjęta.
22 czerwca 2016 r. - uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych
Dziś na hali sportowej odbyła się ważna uroczystość, na którą zostali zaproszeni rodzice uczniów, których dzieci uzyskały najwyższe wyniki nauczania i co najmniej bardzo dobre zachowanie. W tym roku takie listy otrzymało 95 rodziców uczniów uczęszczających do szkoły podstawowej i 5 rodziców gimnazjalistów z klas pierwszych i drugich. Spotkanie uświetnił bogaty program artystyczny. Została też wręczona Nagroda Wójta Gminy Jeżewo Anieli Manikowskiej z klasy 2b szkoły podstawowej za sukcesy artystyczne przynoszące zaszczyt naszej gminie.
30.05 - 5.06.2016 - ostatnia wizyta programu Erasmus + we Włoszech
Ostatnia wizyta w projekcie „Bags to do in your city”, w której uczestniczyły państwa: Hiszpania, Słowacja, Polska i Włochy, odbyła się we wspaniale położonej nad brzegiem morza, u podnóża gór miejscowości Castellammare di Stabia. Wszystko, co nas tam spotkało, było cudowne, ale zabrakło możliwości dzielenia się tym wszystkim z pozostałymi członkami projektu z Portugalii, Danii i Turcji, która gościła u siebie wymieniona kraje. Decyzja o organizacji spotkań w dwóch miejscach była trudna, ale dzięki rozsądkowi, tolerancji i wzajemnemu szacunkowi została zaakceptowana przez wszystkie strony i zrealizowano postanowienie, aby dzięki połączeniu Skype podsumować dokonania projektu.
21 czerwca 2016 r. - pierwsze miejsce dla Marty w konkursie literackim o ojcu
W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu zostały wręczone nagrody za prace literackie w konkursie "Mój ojciec - dobrze być razem", który zorganizował Urząd Marszałkowski. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, który pogratulował laureatom konkursu i zwrócił uwagę na ważną rolę ojca w rodzinie. Nasi uczniowie też wzięli udział w tym konkursie. Praca Marty Skrzypińskiej z klasy 1 b gimnazjum zajęła pierwsze miejsce, a pracę Natalii Erdmańskiej z klasy 3b wyróżniono.
20 czerwca 2016 r. - drugie miejsce w Festiwalu Projektów Edukacyjnych
Projekt edukacyjny "Detektywi na tropie NAJ... w naszych okolicach" wysłany na konkurs zorganizowany przez Urząd Marszałkowski w Toruniu zajął drugie miejsce w województwie. W tym roku była to szósta edycja Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych. Celem festiwalu było zainteresowanie uczniów spuścizną regionu, tradycjami w małych ojczyznach oraz historią najbliższego otoczenia. Urząd Marszałkowski zorganizował przedsięwzięcie, by zachęcić uczniów szkół gimnazjalnych i nauczycieli do zapoznania się z tematyką związaną z naszym regionem oraz promować dobre praktyki w zakresie kształtowania tożsamości regionalnej.
19 czerwca 2016 r. - wyróżnienie dla Anieli
Finałowe spotkania Turnieju „Słowo źródłem inspiracji” odbywały się 17, 18 i 19 czerwca 2016r. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Konkurs skupił wykonawców w trzech grupach wiekowych; pierwszego dnia byli to uczniowie z klas IV- VI SP (49 osób), drugiego młodzież gimnazjalna (46), a trzeciego dnia dzieci z klas I -III SP(47).
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1308212