• Logopeda

• Od ponad 10 lat zorganizowana jest w naszej szkole terapia logopedyczna. Korzystają z niej głównie uczniowie szkoły podstawowej. Jednak w razie potrzeby opieką logopedyczną objęci są również gimnazjaliści i przedszkolaki. Dzięki temu, że zajęcia odbywają się na terenie szkoły, więcej osób może z niej korzystać. Zajęcia przebiegają w formie indywidualnej lub grupowej.  Każde dziecko ma dostosowany do swoich potrzeb i możliwości program terapii logopedycznej. Niezbędna jest jednak pomoc ze strony rodziców. W domu dzieci muszą utrwalać materiał z zajęć. Przy dobrej współpracy Dziecko-Logopeda-Rodzic bardzo szybko likwidowane są wady wymowy, co rzutuje na lepszy start dziecka w edukacji wczesnoszkolnej i na wyższych etapach nauki. Zajęcia prowadzone są w sposób atrakcyjny i zróżnicowany. Z „pomocy” lustra uczniowie  głównie korzystają w początkowej fazie terapii. Na dalszych etapach dominują gry i zabawy logopedyczne, w tym programy multimedialne. Taki sposób prowadzenia zajęć  przyczynia się do większego zaangażowania dziecka i osiągnięcia szybszych efektów. Dodatkowo, zależnie od potrzeb, prowadzona jest symultaniczno- sekwencyjna nauka czytania jako wspomaganie terapii logopedycznej.

Logopeda  zaprasza na konsultacje logopedyczne  nie tylko rodziców uczniów naszej szkoły, ale również rodziców młodszych dzieci.