Dlaczego na muralu jest Emilia Liszkowska-Parczewska...
Emilia Bibianna Liszkowska - Parczewska urodziła się 2 grudnia 1877 r. w Poznaniu. Była dobrze wykształcona ( między innymi mówiła i pisała po francusku, angielsku i niemiecku) i po ukończeniu szkoły w Poznaniu rozpoczęła w Krakowie studia malarskie. Kontynuowała je w Dreźnie, Wiedniu i Paryżu. W Paryżu dotarła do Olgi Boznańskiej i przez jakiś czas była jej uczennicą.
III miejsce Weroniki Kędziory na Gali Talentów
Weronika Kędziora z klasy 7a wielokrotnie zdobywała nagrody i wyróżnienia w konkursach muzycznych i plastycznych w Warlubiu i Drzycimiu.
W minioną środę Weronika wzięła udział w kolejnej Gali Talentów i zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym pt.: "Najlepiej razem". Galę Talentów każdego roku organizuje Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Warlubiu.
17 maja 2022 r. - uczniowie klas 1-3 obejrzeli spektakl
W dniu 17 maja 2022 uczniowie klas I-III naszej szkoły obejrzeli spektakl Teatru Maska z Krakowa pt. ”Magiczna księga Czarodziejki Arielki”.
19 maja 2022r. - klasa 7a w kinie Helios w Grudziądzu.
Uczniowie klasy 7a już po raz drugi w tym roku szkolnym odwiedzili kino Helios w Grudziądzu. Tym razy środkiem transportu były PKP. Kolejny raz uczniowie oglądali fantastycznonaukowy film akcji "Doktor Strange w multiwersum obłędu" to film na podstawie serii komiksów o superbohaterze wydawnictwa Marvel Comics. Opiekunkami wycieczki były: M. Borucka, K. Klemańska i M. Znaniecka.
Nagrody dla uczniów klasy 7b
Do szkoły dotarły nagrody dla uczniów klasy 7b za znalezienie się w gronie finalistów w ogólnopolskim konkursie pt. "Warszawa z klasą - Wycieczka z Marią". Konkurs dotyczył życia Marii Skłodowskiej-Curie, więc nagrody ufundował dyrektor Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Uczniom wręczył je dyrektor szkoły Jerzy Prus. Dyrektor przeczytał też list gratulacyjny skierowany do finalistów konkursu. To była miła niepodzianka i dużo radości.
17 maja 2022 r. - wycieczka klas czwartych do Biskupina
Dziś klasy 4a i 4b pojechały na wycieczkę do Biskupina. Dzieci zwiedziły pod okiem przewodnika największe w Europie Muzeum Archeologiczne oraz wzięły udział w aktywnej lekcji muzealnej w Warsztatach Wyrobu Paciorków. Wyjazd dla uczniów zorganizowały wychowawczynie: Karolina Matuszak i Beata Smeja.
14 maja 2022 r. - mural Adama Mickiewicza w sali nr 13
Trzeciego dnia warsztatów z artystą Dariuszem Paczkowskim uczniowie wykonali rysunek patrona szkoły Adama Mickiewicza. Zaskakują kolory i sposób wykonania, przypomina on prace Andy Warhola. Z gościem i z uczniami uczniami rozmawiała pani redaktor Agnieszka Czubek. Na zakończenie warsztatów była pizza.
13 maja 2022 r. - pierwszy mural w Jeżewie gotowy
To prawda, że datę, która podobno przynosi pecha, zapamiętają na długo uczniowie klasy 7b. Drugiego dnia warsztatów z warszawskim artystą Dariuszem Paczkowskim zostały zakończone prace nad muralem, który znajduje się na ulicy Głównej. Mural zawiera elementy, które zaproponowali uczniowie, a w artystyczną całość ułożył je Dariusz Paczkowski. Jest na nim dzwon, który według legendy został wyłowiony z Jeżewka i obecnie znajduje się w jeżewskim kościele. Pływają po nim szczupaki, bo to ryby, które można złowić w naszym jeziorze. Jest zielona łąka, na której są kwiaty z haftu kociewskiego. W oddali można dostrzec las, bo przecież mieszkamy na skraju Borów Tucholskich, a skoro las, to też grzyby. Pod drzewem siedzi Emilia Liszkowska-Parczewska - nasza lokalna działaczka z trudnych dla Polski czasów. Jest też jeż nawiązujący do nazwy naszej miejscowości, ale też będący symbolem walki ze złem,
13 maja 2022 r. - gratulacje dla laureata i finalistów konkursów przedmiotowych
Okazuje się, że piątek trzynastego nie musi być pechowym dniem! Dla niektórych był on bardzo szczęśliwy, bowiem tego dnia zostały wręczone gratulacje uczniom, którzy odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Dyplomy wręczył dyrektor szkoły Jerzy Prus, a otrzymali je: Kajetan Konieczka z klasy 8a, który został laureatem konkursu przedmiotowego z historii oraz dwaj finaliści konkursu przedmiotowego z matematyki - Łukasz Kolańczyk z klasy 8a oraz Wiktor Podgórski z klasy 8c. Gratulacje dla uczniów za tak duże sukcesy oraz dla nauczycieli prowadzących: Marii Znanieckiej i Anity Gajewskiej-Łyskawa.
Warsztaty artystyczne w naszej szkole
Dziś zaczęły się trzydniowe warsztaty artystyczne z Dariuszem Paczkowskim. Na pierwszym spotkaniu uczniowie poznali zasady udziału w zajęciach oraz zaczęli przygotowywać podkład pod mural, który powstanie na ulicy Głównej. Cenne jest to, że mural będzie efektem pomysłów uczniów klasy 7b, którzy wykazali się kreatywnością i ich propozycje zostały zaakceptowane i artystycznie "przetworzone" przez prowadzącego warsztaty warszawskiego artystę.
Ania i Hubert laureatami kociewskiego konkursu recytatorskiego
11.05.2022 r. – XXXIX Finał Konkursu „Recytujemy Prozę
i Poezję Kociewską im. Antoniego Górskiego w Starogardzie GdańskimNaszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Natalia Radzimska
z kl. 2b, Anna Zbrzeska z kl. 7a i Hubert Dalak z kl. 7b. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom swoich krasomówczych i muzycznych umiejętności.
Tydzień Bibliotek
XIX edycja Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem: „Biblioteka – świat w jednym miejscu” trwa od 8-15 maja 2022 r.
Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Jako biblioteka przyłączamy się do obchodów tego tygodnia.
Wyniki konkursów majowych
WYNIKI KONKURSÓW MAJOWYCH
KATEGORIA KL. I – III - FLAGA
I miejsce – Nadia Szczerbakowska kl.Ia
II miejsce – Anna Krzynówek kl. Ia
III miejsce – Marta Gliniecka kl.II b
WYRÓŻNIENIA:
Nikodem Stopel kl.Ia, Julia Toczko kl.II a, Martyna Lisewska kl. III a, Mateusz Król kl. II b.
KATEGORIA KL. 4-6 – PLAKAT
3 miejsce Wiktora Podgórskiego w ogólnopolskim konkursie literackim
Żydowskie Muzeum GALICJA zorganizowało ogólnopolski konkurs literacki na podstawie dziennika związanego z „Dziennikiem z getta łódzkiego” autorstwa Rywki Lipszy. Uczeń klasy 8c Wiktor Podgórski zajął 3 miejsce. Gratulujemy.
29 kwietnia 2022 r. - majowe uroczystości
Z okazji zbliżających się majowych świąt w szkole odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do Święta Pracy, Dnia Flagi i Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie z klasy 7b oraz zespół wokalny. Bardzo atrakcyjnie zaprezentowali się uczniowie z klasy 3a, którzy zaprezentowali taniec z flagami. Nad występami uczniów czuwały panie: Elżbieta Brózdowska, Beata Smeja i Magdalena Thiede. Wsparcie okazały Paulina Hoppe oraz Maria Znaniecka.
26 kwietnia 2022 r. - wycieczka do Trójmiasta
Już w kwietniu odbyła sie pierwsza szkolna wycieczka do Trójmiasta. Pojechali na nią uczniowie klas: 6a, 7a i 7b. Program był niezwykle bogaty. Pierwszym miejscem, które zostało zwiedzone przez uczniów było Muzeum II Wojny Światowej, potem był spacer po starej części Gdańska - fontanna Neptuna, Żuraw, Motława. Niezwykle ciekawym miejscem był stadion "Bursztynek". W Sopocie uczniowie pospacerowali po molo oraz Monciakiem, aż doszli do Krzywego Domku. W drodze powrotnej był czas na posiłek w McDonalds.
Dzień Ziemi w klasach 1-3
Na całym świecie Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia. Dzień Ziemi to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych. Jest ono wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.
23 kwietnia 2022 r. - Światowy Dzień Książki i Praw autorskich
Święto wszystkich czytelników, bibliofilów, miłośników książek. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej, gdyż w ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii, kobiety obdarowywano w ten dzień czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO.
Nagroda w konkursie dla Huberta Wojtasiaka
Hubert Wojtasiak z klasy 7b zajął drugie miejsce w VI Powiatowym Konkursie Dziennikarskim dla Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych. Konkurs był organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu. Gratulujemy!
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1305549