Powstanie Polskiego Państwa Podziemnego
Jak co roku 27 września obchodziliśmy w naszej szkole powstanie Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie klas siódmych i ósmych przygotowali wystawę prac dotyczących tego święta. Uczennice klasy 8a przedstawiły przez radiowęzeł następującą tematykę: okoliczności powstania Polskiego Państwa Podziemnego, czym charakteryzowała się organizacja i struktury terenowe Polski Podziemnej, jakie metody walki z okupantem stosował polski ruch oporu, jak polska konspiracja reagowała na tragedię polskich Żydów, na czym polegała wyjątkowość Polskiego Państwa Podziemnego.
Dzień Edukacji Narodowej
Obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetniły występy uczniów klas drugich, którzy w zabawny sposób pokazali, jak ważną rolę w codziennej pracy odgrywa nauczyciel. Dzieci zostały wsparte śpiewem zespołu wokalnego. Na szkolne obchody zostali zaproszeni emerytowani pracownicy placówki. Do ważnej roli nauczycieli i innych pracowników oswiaty nawiązał w swoim przemówieniu dyrektor szkoły Jerzy Prus. Podczas uroczystości obecny był wójt Gminy Jeżewo Maciej Rakowicz oraz kierownik Jednostki Budżetowej Oświaty i Wychowania Karolina Gwizdała, którzy wręczyli nagrody za wyróżniającą pracę trzem nauczycielom: Elżbiecie Brózdowskiej, Kindze Bukowskiej oraz Agnieszce Sarneckiej. W kolejnej części zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom oraz pracownikom obsługi. To był bardzo uroczysty i pełen wzruszeń dzień.
Dzień Uśmiechu
W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. "Uśmiechały się" nawet szkolne korytarze, na których rozwieszone zostały życzliwe hasła przypomiające o uśmiechu. Podczas lekcji klasy odwiedzała opiekun samorządu uczniowskiego - pani Paulina, która sprawdzała, czy po zjedzeniu kawałka cytryny na twarzy utrzyma się uśmiech. Nauczyciele mieli na sobie plakietki z uśmiechniętą buźką. Cały dzień był niezwykle radosny i rzeczywiście królował uśmiech, który był zaraźliwy.
Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia
1 października w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to już XI edycja. Komisje egzaminacyjne przepytały zdecydowaną większość uczniów i dorosłych naszej szkoły. Najlepsi rachmistrzowie otrzymali certyfikaty potwierdzające zdanie egzaminu! Wszystkim znającym tabliczkę mnożenia serdecznie gratulujemy!
6 października 2021r. - Warzywa i owoce dały supermoc w 0B
Dnia 6 października w oddziale przedszkolnym -0b odbyły się zajęcia kulinarne połączone z degustacją o tematyce: "Warzywa i owoce dają supermoce!"
Dzieci pod czas zajęć poznały : pojęcia- sadownik, ogrodnik, rolnik, jadalne części roślin. Była również degustacja omówionych warzyw, dzieci samodzielnie układały, komponowały kanapki, a jako ciekawostkę i smakołyk jedna z mam upiekła ciasto buraczkowe z czekoladą i ciasto dyniowe z marchewką.
Wyniki konkursu "Poeci z Kociewia"
04.10.2021 r. – odbył się Powiatowy konkurs plastyczno-recytatorski „Poeci z Kociewia”.
Do konkursu plastycznego przystąpiło 10 uczniów.
Marta Szynderłata z kl. 7 b zajęła II miejsce w kategorii klas 7-8.
W konkursie recytatorskim wzięła udział Lena Kłopotek
z klasy 4 a. Uzyskała wyróżnienie i będzie reprezentowała szkołę w finale konkursu w Tczewie.
Październik - Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Październik – to Miesiąc Bibliotek Szkolnych celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do udziału
w konkursach bibliotecznych dla poszczególnych kategorii wiekowych:
Dzień Chłopaka w 0B
Dzień Chłopaka w 0 B - był to dzień pełen emocji, chłopcy z okazji ich święta otrzymali od dziewczynek upominki, uczestniczyli w zabawach muzyczno- ruchowych. Był również do śniadania słodki poczęstunek.
4
28 września 2021r. - alarm przeciwpożarowy
Tego dnia zaskoczeniem dla wszystkich pracowników i uczniów był dzwonek oznaczający alarm, który zabrzmiał w połowie czwartej lekcji. Był to alarm przeciwpożarowy, który sprawdzał sprawność opuszczania budynku szkoły i przestrzeganie procedur planów ewakuacyjnych. Alarm nadzorowali: dyrektor szkoły Jerzy Prus i przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej ze Świecia. Ewakuacja uczniów przebiegła bez zastrzeżeń.
V Ogólnopolski Zjazd Dzieci w Niepokalanowie
11 września 2021 r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Zjeździe Dzieci w Niepokalanowie.
Przebrani w stroje historyczne uczestniczyli we Mszy Świętej w Bazylice Mniejszej Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask. Modlili się w Kaplicy Wieczystej Adoracji,jednej z 12 Światowych Centrów Modlitwy o Pokój ( tzw. 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju).
XXI Bieg Rycerski w Malborku
Uczniowie naszej szkoły brali udział w XXI Biegu Rycerskim w Malborku. Na początku spotkania wszyscy przebrali się w stroje historyczne i uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej w zabytkowym kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela. Następnie podzieleni na dwie drużyny przeszli na Zamek i wykonywali wiele zadań praktycznych,np.strzelanie z łuku oraz wykazywali się wiedzą dotyczącą życia świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek i ciepły posiłek.Na końcu biegu była wspólna zabawa oraz rozdanie nagród. Punkty zdobyte przez jedną z naszych drużyn pozwoliły im na zajecie 2 miejsca i otrzymanie nagród.
24 września 2021r. - spotkanie z dziennikarką i regionalistką
24 września odbyło się spotkanie z dziennikarką i regionalistką p. Krystyną Lewicką – Ritter, która odwiedziła Gminne Koło Gospodyń Wiejskich w Jeżewie. W spotkaniu uczestniczyła również p. profesor Maria Pająkowska-Kensik, Wójt Gminy Jeżewo i osoby związane z regionem Kociewie. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o stroju, gwarze i kuchni kociewskiej. Pani z Koła gospodyń przygotowała również krótkie przedstawienie w gwarze. Był poczęstunek, ciekawe wystawki i odwiedziny w szkolnej Izbie regionalnej prowadzonej przez nauczycieli bibliotekarzy. Goście wpisali się do Kroniki biblioteki szkolnej.
22 września 2021r. - spotkanie z człowiekiem z pasją
Dzieci z grupy 0a spotkały się z p. Elżbietą Brózdowska - nauczycielką w tutejszej szkole - która opowiedziała o swoich zainteresowaniach związanych z fotografią. Pokazała swój pierwszy aparat fotograficzny, stare klisze, na których utrwalane były zdjęcia. Opowiedziała, co to jest selfie, zdjęcie z samowyzwalaczem. Dzieci z radością uczestniczyły w spontanicznych "akacjach" fotograficznych.
W szkole patriotycznie
82. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Światowy Dzień Sybiraka.
W naszej szkole odbył się apel słowno - muzyczny przez radiowęzeł oraz wystawa prac uczniów klas 7 i 8. Uczennice klasy 8a przedstawiły ważne informacje dotyczące agresji sowieckiej na Polskę oraz Światowego Dnia Sybiraka. Tego dnia w całej Polsce wspomina się losy zesłanych na Syberie.
15 września 2021r. - spotkanie z historykiem Zbigniewem Dąbrowskimw grupie 0b
Dnia 15.09.2021r. w oddziale przedszkolnym 0B pan Zbigniew Dąbrowski opowiadał dzieciom o historii Jeżewa, ciekawych miejscach. Pokazywał również ilustracje jak Jeżewo wyglądało dawniej, a jak dziś. Dzieci z zaciekawieniem słuchały przekazywanych informacji. Jak przebiegała pogadanka, można zobaczyć na dołączonej fotorelacji.
15 września 2021r. - Dzień Kropki
15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi w pokonywaniu trudności, wiary we własne siły, pobudzania wyobraźni, ale również zabawy. Uczniowie i nauczyciele na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają uczniom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Dzień Kropki- dzień, w którym przypominamy sobie i wszystkim, że każdy z nas jest wyjątkowy, każdy z nas ma talent, który warto rozwijać. To dzieje się również i u nas w szkole. W dniach 13-17 września obchodzimy tydzień kreatywności. Dzisiaj nasza szkoła ubrana była w kropeczkowe stroje. Pomysłów i wyobraźni nie brakowało.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1254884