listopad 2014 r. - "0" A w pokazie mody
Niezwykle ciekawe zajęcia odbyły się w klasie "O" A - był to pokaz mody. Dzieci dowiedziały się, na czym polega zawód projektanta oraz czym zajmuje się stylista. Na koniec przeszły się po wybiegu niczym prawdziwe modelki, prawdziwi modele!
22 stycznia 2015 r. - "O" A - uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka
Najmłodsze dzieci z oddziału "O" A przygotowały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Relacja fotograficzna w galerii.
31 stycznia 2015 r. - I miejsce dla Natalii w konkursie kolęd w Osiu
W Osiu odbył się Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek. Natalia Erdmańska wyśpiewała I miejsce w kategorii solistów. Gratulujemy!
29 stycznia 2015 r. - spotkanie z muzyką
Dziś do naszej szkoły zawitali muzycy z programem edukacyjnym Spotkania z muzyką. Tematem była „Muzyka klasyczna w rozrywce”.
Program popularyzuje wśród najmłodszych muzykę poważną i wzbogaca wiedzę o kompozytorach i ich dziełach.
Muzycy uczniom zaprezentowali m.in.: Marc-Antoine Charpenti
29 stycznia 2015 r. - akcja Góra Grosza zakończona
Jak co roku w Zespole Szkół w Jeżewie przeprowadzono zbiórkę pieniędzy pod nazwą „Góra Grosza”. Klasy bardzo zaangażowały się w akcję. Cała szkoła zebrała 296 złotych i 59 groszy. Wszystkie zebrane grosze ważyły prawie 20 kg! Dokładne wyniki przedstawiono w tabelce.
Całą sumę przekazano Towarzystwu NASZ DOM, które przeprowadza akcję i jest jej autorem oraz koordynatorem.
28 stycznia 2015 r. - Dzień Babci, Dzień Dziadka
Uczniowie najmłodszych klas pamiętają o wszystkich członkach rodziny! W styczniu są dwa bardzo ważne święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka, dlatego przedstawiciele naszej szkoły przygotowali niespodziankę dla tak ważnych członków rodziny. W Domu Kultury w Jeżewie zaprezentowali bogaty program artystyczny: były i piosenki, i wiersze.
27 stycznia 2015 r. - Międzynarodowy dzień pamięci o Holokauście
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu – święto uchwalone 1 listopada 2005 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy. W ten sposób Zgromadzenie odrzuciło nieuznawanie Holocaustu jako wydarzenia historycznego.
Datę obchodów wyznaczono na 27 stycznia– rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz - Birkenau w 1945 roku przez 100 Lwowską Dywizję Piechoty, którą dowodził generał-major Fiodor Krasawin.
Zabawa karnawałowa - propozycja
W słynnym na całym świecie karnawale we Włoszech przebranie jest obowiązkowe. W kolorowych paradach uczestnicy mają na twarzach przeróżne maski, są poprzebierani i zachęcają do wspólnej zabawy.
Wkrótce w naszej szkole zabawa karnawałowa, może to będzie bal przebierańców?
17 stycznia 2015 r. - wrócili z Castellammare di Stabia
W sobotę 17 stycznia 2015 r. grupa nauczycieli i uczniów wróciła z Włoch. Tygodniowy Wyjazd był związany z realizowanym przez naszą szkołę projektem Bags to do in your city (Bagaż kulturowych różnorodności) w ramach międzynarodowego programu Erasmus+. Szkoła goszcząca przedstawicieli z krajów partnerskich znajdowała się w miejscowości Castellammare di Stabia. Dla gości przygotowano bogaty program powitalny. Odbyły się też ważne rozmowy robocze odnoszące się do kolejnych działań. Zorganizowano też wycieczki do pobliskich najciekawszych miejsc: do Neapolu, Sorrento i Pompei.
12-19 stycznia 2015 r. - Cała Polska czyta dzieciom
Zakończyliśmy w naszej szkole coroczną akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie z klas V - VI SP oraz gimnazjaliści czytali dla przedszkola, zerówek i klas I-III SP. Kampania służyła upowszechnianiu czytelnictwa, propagowaniu czytania dzieciom jako skutecznej i przyjaznej formy wspomagania ich wszechstronnego rozwoju. Akcja to również wspaniały sposób integracji młodszych uczniów ze starszymi.
18 stycznia 2015 r. - nagrody za Ojcowiznę
Dziś zostały wręczone nagrody laureatkom turystycznego konkursu "Poznajemy Ojcowiznę". Nasze uczennice zajęły najwyższe miejsca w różnych kategoriach wiekowych. Nagrodzone zostały prace na etapie oddziałowym "Szlaku Brdy", a wyróżnione uczennice to: w kategorii szkół podstawowych: Kinga Jędral z kl.5b, w kategorii gimnazjów: Agata Strysik i Patrycja Talaśka z klasy 1b, a także Iza Makowska (kl.2a) i Julia Strysik (kl.2b). W szkole gościliśmy też wycieczkę z Bydgoszczy, która zwiedzała nasze strony. Była to okazja, by zaprezentować naszą placówkę, jej sukcesy i działania szkoły.
17 stycznia 2015 r. - kolejne nagranie do programu z prof. J. Miodkiem
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nagraniach do programu "Słownik polsko@polski", w którym ekspert prof. Jan Miodek odpowiada na pytania związane z poprawnością językową. Tym razem ze szkoły podstawowej pytanie zadała Patrycja Kijewska, zaś z gimnazjum Mirosław Szwarc.
11-17 stycznia 2015 r. - pierwszy wyjazd w ramach programu Erasmus+
Dziś w nocy grupa nauczycieli i uczniów wyjeżdża na tydzień do Włoch w ramach programu Erasmus+. Szkoła podstawowa przez dwa lata będzie realizowała międzynarodowy projekt BAGS DO IN YOUR CITY ze szkołami z następujących państw: Włochy, Portugalia, Hiszpania, Dania, Turcja i Słowacja.
11 stycznia 2015 r. - 23. finał WOŚP
Dziś uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opiekę nad nimi sprawowała Anita Gajewska-Łyskawa.
W gminie Jeżewo zebrano 7255 zł! Brawo! To bardzo dobra wiadomość - w naszej gminie mieszkają osoby o wielkich sercach! Dziękujemy!
29 grudnia 2014 r. - Kolędnicy Misyjni
Uczniowie ze szkoły podstawowej wcielili się w rolę kolędników po to, by pomóc dzieciom w Indiach. To już kolejny raz pod kierunkiem katechetki Doroty Chmielewskiej uczniowie wzięli udział w tej szlachetnej akcji pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Kolędnicy wyruszyli z Dobrą Nowiną do rodzin w naszej parafii, by głosić Dobrą Nowinę i nieść pomoc dzieciom w Indiach.
27 grudnia 2014 r. - gimnazjalistki rozmawiają z prof. J. Miodkiem
Agnieszka Dolna z klasy 3a zadała profesorowi Janowi Miodkowi pytanie w programie "Słownik polsko@polski" wyemitowanym w TVP Polonia dziś o godz. 17.00. Agnieszka zapytała, skąd się wzięła nazwa "podłaźniczki". Pytanie było na tyle ciekawe, że profesor Jan Miodek zdecydował przyznać za nie nagrodę właśnie naszemu gimnazjum.
19 grudnia 2014 r. - świąteczny nastrój w szkole - jasełka
Dziś w szkole panowała świąteczna atmosfera, a to dzięki występom, które zostały przygotowane przez katechetów i nauczycieli. Wystapili w nich uczniowie w różnym wieku: najmłodsi - z klas 1-3 - zaśpiewali kolędy, nieco starsi zaprezentowali jasełka i popisy taneczne do świątecznym melodii, a gimnazjaliści przedstawili sztukę odnoszącą się do świątecznych wartości we współczesnym świecie. Katechetom i nauczycielom za wspaniałe przygotowanie należą się duże brawa! Gratulacje dla wszystkich występujących, którzy pięknymi występami wprowadzili nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.
19 grudnia 2014 r. - Wigilie klasowe
W okresie świątecznym poszczególne klasy na godzinach wychowawczych organizowały wigilijne spotkania, podczas których czytano Pismo św., dzielono się opłatkiem i śpiewano kolędy. Był też czas na poczęstunek, któremu towarzyszyła świąteczna atmosfera.
18 grudnia 2014 r. - wigilijne spotkanie pracowników szkoły
Z okazji zbiżających się świąt Bożego Narodzenia w stołówce spotkali się pracownicy szkoły. Członkowie zespołu wokalnego przygotowali z tej okazji najpiękniejsze polskie kolędy, które zostały wspólnie odśpiewane. Niespodzianką był występ Julii Rządkowskiej, która w zabawny sposób zaprezentowała świąteczną angielską piosenkę. Pani dyrektor Anita Gajewska-Łyskawa złożyła wszystkim życzenia, a potem odczytała życzenia, które nadesłali przyjaciele szkoły. Był też czas na smaczny posiłek przygotowany przez panie z kuchni.
18 grudnia 2014 r. - nagrody za bożonarodzeniowe choinki
Dziś podczas przerwy zostały wręczone nagrody uczniom klas 1-3 szkoły podstawowej za najlepsze prace w konkursie plastycznym "Choinka Bożonarodzeniowa". W kategorii klas I pierwsze miejsce zajęła Magdalena Dolewska, drugie Hanna Mydlikowska, trzecie - Martyna Pęczkowska. W kategorii klas II kolejne miejsca zajęli: Sara Gzella, Jakub Śmigielski, Julita Żuk. W kategorii klas trzecich nagrodzono prace: Oliwii Wesołowskiej, Kaliny Puchowskiej i Weroniki Drzewieckiej.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1308924