9 marca 2015 r. - Dzień Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet wszystkim paniom wicedyrektor Janusz Brózdowski złożył życzenia, a następnie zaprosił na kawę i ciasto przygotowane przez panie z naszej kuchni. W tym czasie dyżury podczas przerw za panie pełnili panowie.
Wiem więcej - mogę więcej
Od 15 października w naszym gimnazjum realizowany jest projekt „Wiem więcej-mogę więcej”. Założeniem projektu jest wyrównywanie różnic pomiędzy obszarem wiejskim a obszarem miejskim pod względem dostępności do różnych form edukacji dla uczniów, wzrost wiedzy i umiejętności uczniów oraz podniesienie jakości kształcenia.
5 marca 2015 r. - konferencja pedagogów z powiatu
Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie 18 pedagogów ze szkół powiatu świeckiego. Podczas spotkania pracowano nad tworzeniem schematu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego uczniom sprawiającym kłopoty wychowawcze i rodzinom dysfunkcyjnym.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji wspierających działania szkoły: Prezes Sądu p. M. Kutnik-Ratkowska, Kurator Sądowy p. M. Żbikowski, p. J. Tarkowska i J. Świerczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu oraz p. R. Jonac - psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu.
4 marca 2015 r. - wielki sukces w Warlubiu
Dnia 04.03.2015r. odbył się XIX Międzypowiatowy Konkursu Recytatorski Prozy, Poezji i Piosenki Kociewskiej pod hasłem „Na kociewskim gościńcu”. W konkursie uczestniczyło 62 uczestników z 12 szkół. Nasi uczniowie wypadli rewelacyjnie.
W kategorii „recytacja” w grupie klas IV-VI nagrodzona została Julia Rządkowska z klasy 4b.
4 marca 2015 r. - trudna sztuka przemawiania
Uczniowie klasy IIb uczyli się wygłaszać przemówienia. Dwie uczennice - Julia Strysik i Natalia Niklas - swe wystąpienia kierują do koleżanek i kolegów.
Posłuchajcie, jak pięknie i mądrze mówią.
27 lutego 2015 r. - Kinga i Marta finalistkami konkursu z języka polskiego
Kinga Jędral i Marta Skrzypińska z klasy 6b zostały finalistkami wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Uczennice musiały wykazać się wiedzą polonistyczną na trzech szczeblach konkursu. Po etapach: szkolnym i rejonowym zakwalifikowały się na etap wojewódzki i uzyskały wynik, dzięki któremu zostały finalistkami tego ważnego konkursu. Gratulujemy!
24 lutego 2015 r. - udział uczniów w konferencji promującej potencjał LGD
Uczniowie naszej szkoły słowem i piosenką reprezentowali gminę Jeżewo podczas konferencji promującej potencjał lokalnych grup działania. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas uroczystości każda gmina opowiadała o swoich walorach i możliwościach – wszystko pod hasłem: „Potencjał gminy atrakcyjnością powiatu”.
22 lutego 2015 r. - bierzemy udział w projekcie "Szkoła równego traktowania"
Do projektu zgłosiło się 230 szkół. Projekt realizowany jest przez Centrum im. prof. Bronisława Geremka. Fundacja została założona przez rodzinę i przyjaciół tragicznie zmarłego w 13 lipca 2008 r. historyka, człowieka „Solidarności”. Celem Fundacji jest wspieranie rozwoju edukacji, myśli i kultury
21 lutego 2015 r. - kolejny udział w programie "Słownik polsko@polski"
To już czwarty raz wzięliśmy udział w programie "Słownik polsko@polski", w którym profesor Jan Miodek odpowiada na pytania związane z wątpliwościami językowymi. Mirek Szwarc - przedstawiciel naszego gimnazjum - zadał profesorowi pytanie przez Skype'a. Pytań było więcej, ale wyemitowano tylko jedno.
17 lutego 2015 r. - Kacper Strysik laureatem konkursu matematycznego
Uczeń klasy 6b - Kacper Strysik został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs organizowany jest przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Tytuł laureata oznacza, że Kacer będzie zwolniony z części sprawdzianu przeprowadzanego po klasie szóstej i jednocześnie uzyska z niego najwyższy wynik oraz otrzyma ocenę celującą z matematyki na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Gratulujemy!
24 stycznia 2015 r. - zabawa zorganizowana przez Radę Rodziców
Do tradycji naszej szkoły weszła organizacja zabawy karnawałowej przez Radę Rodziców. W tym roku jej członkowie zdecydowali, że odbędzie się ona pod nazwą „Wenecja w Jeżewie”, dlatego jedną z atrakcji był taniec kotylionowy z maskami weneckimi. Kolejną niespodziankę stanowiła loteria, której losy „z babeczkami” (150 sztuk) rozeszły się błyskawicznie, a byłó ich o 50 więcej niż w roku ubiegłym. Na szczególną uwagę zasługuje wystrój, a właściwie scenografia, stworzona przy udziale kilkorga rodziców, której pomysłodawczynią była Jolanta Robert. Do dekoracji zużyto 1200 balonów, z których pękło 165. Efekt widoczny na zdjęciach to 1035 balonów. W roku ubiegłym zużyto 450 balonów. Może w kolejnym roku padnie nowy rekord. Mamy nadzieję, że atrakcyjność działań rodziców zachęci do wzięcia udziału w zabawie jeszcze więcej par w karnawale 2016.
13 lutego 2015 r. - Oliwia i Wiktoria laureatkami w Osiu
W piątek odbyła się Gala Finałowa Dni kultury i Sztuki w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Nasze uczennice Oliwia Lemańczyk z klasy 6b oraz Wiktoria Chojna z klasy 4a zostały laureatkami konkursu plastycznego pt. „Roztańczmy świat". Gratulujemy!
12 lutego 2015 r. - tłusty czwartek
Dziś tłusty czwartek! Nawet w szkole królowały pączki! Jest to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Inna nazwa tego zwyczaju to zapusty. Istnieje przesąd, że kto tego dnia nie skosztuje tłustych wypieków, ten nie zapewni sobie pomyślności przez resztę roku. Oczywiście, my przyjmujemy ten przesąd z przymrużeniem oka... ale tylko nieliczne osoby omijały pączki. Ciekawe dlaczego...
12 lutego 2015 r. - zabawa karnawałowa
Dziś dla uczniów klas 4-6 odbyła się dyskoteka karnawałowa. Ci, którzy przyszli, bawili się świetnie. Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie gimnazjum: Mirek Szwarc, Sebastian Adamski i Artur Rocławski. Następna taka zabawa dopiero za rok!
11 lutego 2015 r. - konkurs tańca w Osiu
Trzy grupy taneczne reprezentowały naszą szkołę na konkursie tanecznym zorganizowanym przez Dom Kultury w Osiu. Były to: z zerówki - Tańczące Żabki, klasa p. E. Żurawskiej - Wesoła Gromadka, i dziewczęta z klas piątych (jedna z klasy trzeciej) - występujęce w zespole Kameleon pod kierunkiem p. E. Kurek.
11-13 lutego 2015 r. - rekolekcje
10 lutego 2015 r. - wycieczka do TVP Bydgoszcz
Klasa 3a z wychowawcą była na wycieczce w Bydgoszczy. Uczniowie zwiedzili studia telewizji regionalnej, byli także w Muzeum Mydła i Historii Brudu. Przewodnik historię mydła opowiedział poprzez ciekawostki, przeszkolił w praniu na tarze oraz przeniósł w czasy średniowiecznej łaźni. Uczniowie zaprojektowali i wykonali własne mydło.
9 lutego 2015 r. - wyniki konkursu plastycznego "Zima wcale nie jest zła"
Zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt. "Zima wcale nie jest zła" zorganizowanego przez opiekunki świetlicy szkolnej. Oto wyniki:
KLASY I –III
I miejsce – Agnieszka Szwarc – 18 pkt
II miejsce – Agata Miechowiecka - 12 pkt
III miejsce – Fabian Filiżanowski – 11 pkt
WYRÓŻNIENIE – Weronika Drzewiecka – 8 pkt
9 lutego 2015 r. - pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej
Bibliotek szkolna przyjęła w poczet czytelników uczniów klas: I a, I b i I c. Uczennice z aktywu bibliotecznego przygotowały wiersze i inscenizację, aby zachęcić nowych czytelników do korzystania z biblioteki. Była też pogadanka na temat poszanowania książek. Następnie wszystkim pierwszakom wypożyczyliśmy książki. Dzieci otrzymały również zakładki wykonane przez aktyw. Na zakończenie uczniowie zostali oprowadzeni po magazynie, gdzie pokazano im książki dla nich.
7 lutego 2015 r. - trzecie nagranie z prof. Janem Miodkiem
Patrycja Kijewska z klasy 5b rozmawiała z prof. Janem Miodkiem w kolejnym nagraniu programu "Słownik polsko@polski". Program można było obejrzeć dziś o godz. 17.00 na TVP Polonia.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1308753