Karolina Kreja i Hubert Wojtasiak wyróżnieni w wojewódzkim konkursie
Niedawno odbyła się uroczysta gala z okazji podsumowania XV edycji wojewódzkiego konkursu im. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. Kapituła wyłoniła laureatów i wyróżnionych spośród autorów ponad siedemdziesięciu nadesłanych prac. Prace uczniów klasy 8b - Karoliny Krei i Huberta Wojtasiaka zostały wyróżnione. Gratulujemy sukcesu!
17.05.2023 r. – Finał 40. Konkursu Recytujemy Poezję i Prozę Kociewską w Starogardzie Gdańskim
W konkursie wzięło udział 43 uczniów z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego (powiaty: świecki, starogardzki i tczewski). Występowali w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy 1-3, 4-6 i 7-8, prezentowali poezję i prozę lub prozę i piosenkę. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Natalia Radzimska z kl. 3b, Marta Gliniecka z kl. 3b i Anna Zbrzeska z kl. 8a.
Weronika Chmielewska z klasy 8a na Gali Laureatów Konkursów Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty
11 maja 2023r.w auli Politechniki Bydgoskiej odbyła się Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych woj.kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2022/23.
Laureaci otrzymali dyplomy i pamiątkowe statuetki.Taką nagrodę odebrała uczennica naszej szkoły - Weronika Chmielewska z kl.VIIIa.Tytuł laureata zwalnia ją z egzaminu ósmoklasisty z j.polskiego ,upoważnia do wystawienia oceny końcoworocznej celującej z tego przedmiotu oraz daje pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadpodstawowej.
Gala Talentów w Warlubiu
10 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Warlubiu zorganizowano Galę Talentów w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Organizatorzy przygotowali dla uczniów konkursy muzyczne, taneczne i plastyczne. Nasi uczniowie przygotowali prace konkursowe na temat "Mówimy Nie Mowie Nienawiści". Weronika Kędziora z kl.8a zdobyła wyróżnienie, a Martyna Lisiecka z kl.4a zajęła III miejsce.
Majowe święta
Z okazji świąt majowych w naszej szkole odbył się apel słowno – muzyczny, który przygotowała M. Znaniecka z klasą 8a. Tematem apelu było: Święto 1 Maja – Święto Pracy, 2 Maja – Święto Pracy, 3 Maja – Święto Konstytucji.
Z tej okazji został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny:
Nagrodzeni uczniowie:
Tydzień Ekologiczny w klasach 1-3
W dniach 17 – 21 kwietnia 2023r. z okazji odchodów Światowego Dnia Ziemi, uczniowie klas 1-3 brali czynny udział w realizacji różnorodnych zadań przygotowanych w ramach projektu „Tydzień Ekologiczny”. Organizując tydzień ekologiczny w szkole kierujemy się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcenia ich do pogłębienia wiedzy na temat problemów ekologicznych oraz kształtowania poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. W ramach tej ekologicznej kampanii każda klasa zrealizowała kilka działań o charakterze proekologicznym. Uczniowie wykonywali zdrowe kanapki, tworzyli grę ekologiczną, rozwiązywali quizy, przygotowywali plakaty i prace plastyczne o Ziemi. Były zabawy badawcze o tym „Jak rozkładają się śmieci?” oraz ćwiczenia praktyczne w segregowaniu odpadów. Nie zabrakło wspólnego oglądania filmów edukacyjnych na temat ochrony środowiska. S
Wycieczka klas piątych do Gdyni
9 maja klasy 5a i 5b wyjechały na wycieczkę do Gdyni na zajęcia edukacyjne pt.: Kryptonim Experyment w Centrum Nauki Eksperyment. Uczniowie rozwiązywali zagadki i łamigłówki o charakterze matematycznym,analizowali mapy i rozszyfrowywali zakodowane napisy. Zajęcia pod okiem edukatorów były prowadzone metodą escape room. Po interaktywnych zabawach o różnorodnej tematyce uczniowie zwiedzili Skwer Kościuszki i plażę przy porcie.
Trzecie miejsce Huberta w turnieju zapaśniczym
07.05.2023r. w Koronowie odbył się turniej zapaśniczy - Otwarte Mistrzostwa Miasta i Gminy Koronowo w zapasach stylu wolnym. Nasz uczeń Hubert Dalak zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 48 kg, kategoria wiekowa młodzik. Hubert stoczył trzy pojedynki, jeden przegrał i dwa wygrał czym wywalczył 3. miejsce. W jego kategorii startowało 8 zawodników.
Obchody świąt majowych
Co roku z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja w naszej szkole odbywa się akademia upamiętniająca to wydarzenie. W tym roku odbył się apel przez radiowęzeł, a na czwartej lekcji cała społeczność szkolna przeszła odświetnie ubrana ulicami Jeżewa. Biało-czerwone flagi w rękach uczniów pokazały, że był to patriotyczny marsz. Po powrocie do szkoły na boisku szkolnym został odtańczony przez wszystkich polonez. Uczennice klasy 8a wystąpiły z tańcem z flagami, a na zakończenie zaprezentowały się dziewczęta z klas młodszych.
27 kwietnia 2023r. - szkolny konkurs wiersza i piosenki w języku angielskim
27.04.23 r. odbył się pierwszy KONKURS WIERSZA I PIOSENKI W J.ANGIELSKIM, którego organizatorem była p. Dominika Klimacka.
W KATEGORII PIOSENKA W KLASACH 0-3 I miejsce zdobyła Pola Tuszyńska z klasy 3b z piosenką „Only you” Wyróżnienia otrzymali: Natalia Radzimska z klasy 3b, Kinga Ryżek z klasy 3b oraz Elmy Miler z klasy IB.
20 kwietnia 2023r. - II miejsce Huberta w konkursie dziennikarskim
Dziś do szkoły dotarła dobra wiadomość - Hubert Wojtasiak z klasy 8b zajął II miejsce w powiecie świeckim w konkursie dziennikarskim. Hubert w ciekawy sposób opisał działania naszej szkoły - escape room o Mikołaju Koperniku. Cenne jest to, że wszystkie prace, które wpłynęły do organizatorów, były oceniane przez profesjonalnych dziennikarzy. Organizatorami konkursu były nauczyczycielki I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu. Brawo Hubert!
20.04.2023 r. - 40. Edycja Konkursu „Recytujemy Prozę i Poezję Kociewską” im. Antoniego Górskiego eliminacje powiatowe w Świeciu
W Centrum Kultury w Świeciu odbył się konkurs recytatorski w gwarze kociewskiej. Uczniowie występowali w kategoriach poezja i proza bądź proza i piosenka w trzech kategoriach wiekowych. Łącznie wystąpiło 33 uczestników z powiatu świeckiego. Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów: Natalia Radzimska, Marta Gliniecka, Kinga Puchała, Tymon Talaśka, Anna Zbrzeska i Hubert Dalak.
19 kwietnia 2023r. - gminny konkurs "Ortograficzna corrida"
Dziś odbyła się XV edycja gminnego konkursu "Ortograficzna corrida". Uczniowie zmagali się z ortograficznymi pułapkami. Mistrzem Ortografii Gminy Jeżewo została Weronika Chmielewska z klasy 8a. Nasi uczniowie uzyskali dobre wyniki: spośród klas 8 gminy Jeżewo najwyższy wynik uzyskała Karolina Kreja, z klas 7 - Maja Sołoma, z klas 4 - Oliwia Piotrowska. W kategorii szkół dobry wynik uzyskała Laura Piórkowska. Uczestników konkursu powitał dyrektor szkoły Jerzy Prus, który po sprawdzeniu prac i ustaleniu wyników przez Komisję, wręczył dyplomy i nagrody za najwyższe wyniki. Gratulujemy świetnych wyników!
19 kwietnia - akcja ŻONKILE - fotorelacja
19 kwietnia przypadała 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia w ramach akcji " Żonkile" na terenie naszej szkoły były rozdawane papierowe żonkile. Uczennice klas ósmych przedstawiły krótką audycję słowno- muzyczną dotyczącą tego wydarzenia. W czasie lekcji historii uczniowie klas IV - VI wysłuchali i wykonali zadania do opowiadania pt. " Takich dwóch jak nas trzech". Uczniowie klas VII - VIII obejrzeli animację " Zdążyć przed Panem Bogiem", w czasie lekcji uzupełniali karty pracy.
12-14 kwietnia 2023r. - wycieczka do Warszawy
Uczniowie klas ósmych i klasy 7a byli na trzydniowej wycieczce w Warszawie. To był bardzo udany wyjazd. Pogoda dopisała, a miejsca, które zostały zwiedzone, były naprawdę ciekawe. Duże wrażenie na uczniach wywarło Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie można było zbierać kartki z kalendarza, zobaczyć dokumenty i eksponaty z tamtych lat. Spacer po Starym Mieście, zwiedzanie Muzeum w Zamku Królewskim to kolejne interesujące miejsca w stolicy. Uczniowie byli pod Pałacem Prezydenckim, przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wieczorny spacer po Łazienkach Królewskich do pomnika Szopena wszystkim się podobał. Kolejnego dnia była trasa szlakiem bohaterów "Kamieni na szaniec", więc Cmentarz Wojskowy na Powązkach, także pomnik Mikołaja Kopernika, z którego Alek ściągnął niemiecką płytę zakrywającą polski napis. Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej były miejscem odpoczynku nie tylko warszawian, ale
Eduroom – dzielimy się doświadczeniami.
Eduroom to rodzaj escape roomu ukierunkowany na naukę przez zabawę. Uczniowie rozwiązując różnorodne, tematyczne zagadki zdobywają wiedzę i kształtują ważne w życiu umiejętności takie jak: praca w grupie, uważność, kreatywność, logiczne myślenie, odpowiedzialność za powierzone zadanie.
Początkowo, w naszej szkole, w czasie nauki zdalnej przygotowano dla uczniów dwa wirtualne escape roomy. Bez wątpienia ukazały one potrzebę stosowania tego typu aktywnych metod nauczania. W zeszłym roku z okazji Dnia Wody powstał pierwszy stacjonarny pokój zagadek. Udział w nim spotkał się z jeszcze większym entuzjazmem uczniów.
Escape room „Niezwykłe odkrycie śladami Kopernika” – podsumowanie.
W związku z trwającym Rokiem Kopernikańskim uczniowie naszej szkoły w nietypowy sposób świętowali rocznicę urodzin wielkiego astronoma. Uczestniczyli w zabawie w przygotowanym pokoju zagadek. Wyzwanie podjęło aż 78 ochotników z kl. 5-8. Rozwiązując różnorodne zadania dokonali niezwykłego odkrycia – odnaleźli nowe miejsce życia we wszechświecie! Czy to możliwe??? Czekamy na odkrycia naukowców!
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1305224