• Super chłopaki z 0b. Fotorelacja z Dnia Chłopaka.

• 29.09.2023
        •   30 września chłopcy z grupy 0b musieli wykazać się swoimi umiejętnościami,  uczestnicząc w konkursach sprawnościowych. Nasi, mali mężczyźni świetnie sobie poradzili z zadaniami. Każdy z chłopców otrzymał upominek, order i dyplom. Dziewczynki dzielnie kibicowały i trzymały kciuki za swoich kolegów. Jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego najlepszego, dużo radości i uśmiechu.

• Ciekawa lekcja historii

• 28.09.2023
        • Moje pamiątki rodzinne - to temat lekcji historii, który przerósł oczekiwania nauczyciela. Uczniowie klasy 4b na tę lekcję przynieśli cenne pamiątki po swoich przodkach. Były stare zdjęcia, biżuteria, odznaczenia, narzędzia pracy, stare zeszyty... A w tym wszystkim stary talerz z rysunkami jeżewskich obiektów historycznych oraz wnikliwie opracowane drzewo genealogiczne. Uczniowie spisali się na medal!

• 28 września 2023r. - Dzień Chłopaka w klasie 4b

• 28.09.2023
        • Na godzinie wychowawczej dziewczęta z klasy 4b przygotowały dla swych kolegów ciekawe zadania i niesamowite upominki. To nie był łatwy dzień dla męskiej części klasy, bowiem trzeba było zmierzyć się z kobiecymi zajęciami. Chłopcy dostali nietypowe zadania, aby pomalować dziewczętom paznokcie, uczesać je i przyszyć guzik. A na koniec musieli rozpoznać, do czego służą określone kosmetyki używane przez kobiety. Spisali się na medal! Za taki wysiłek otrzymali upominki. W przerwach pomiędzy kolejnymi zadaniami był poczęstunek - galaretki i babeczki. Było smacznie, śmiesznie i wesoło.

• Nowy monitor dla szkoły

• 24.09.2023
        • Szkoła wzbogaciła się w nowy monitor - znak naszych czasów, znak nowoczesnego nauczania. To wzbogacenie zajęć, uatrakcyjnienie metod pracy.

• 22 września 2023r. - próbny alarm przeciwpożarowy

• 24.09.2023
        • Po godzinie jedenastej zabrzmiały trzy dzwonki oznajmiające alarm przeciwpożarowy. Społeczność naszej placówki spisała się wzorowo, bowiem szkoła została opuszczona w niecałe dwie minuty. To efekt systematycznych ćwiczeń, które na szczęście są tylko próbą i oby nigdy nie oznaczały prawdziwej tragedii.

• Zielona szkoła w 5a

• 19.09.2023
        • W dniach 14-15 września 2023 klasa 5a brała udział w Zielonej Szkole w Leśnym Parku Kultury i wypoczynku Myslęcinek. Uczniowie mieli okazję odnowić koleżeńskie więzi po okresie wakacyjnym, odbyli zajęcia przyrodnicze w terenie, odwiedzili zoo, bawili się w podchody i biesiadowali przy ognisku.

• Dzień Kropki w klasie 0b

• 19.09.2023
        • Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, a także na odkrywaniu i rozwijaniu swoich talentów.  Podczas zajęć dzieci poznały genezę tego święta i wysłuchały opowiadania o małej dziewczynce Vashti. Cały dzień upłynął nam na zabawach i odkrywaniu własnych talentów. Od samego rana nasze zuchy dzielnie pracowały i tworzymy własne, kropkowe opaski. Następnie każdy mógł zaprezentować swój talent. Na koniec dnia dzieci wspólnie wykonały kolorową kropkę oraz mogły zapozować przed obiektywem z kolorową kropką w tle.

• Spotkanie z policjantem w oddziałach zerowych.

• 18.09.2023
        • 13 września dzieci z obu zerówek miały okazję spotkać się z policjantem, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżył dzieciom specyfikę pracy policjanta. Ponadto dzieci dowiedziały się jak należy bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Wspólnie utrwaliliśmy numery alarmowe i zasady właściwego zachowania się w stosunku do nieznajomych osób. Największą atrakcją okazał się wóz policyjny. Chętne dzieci mogły zasiąść za kółkiem i obejrzeć radiowóz od środka.  Serdecznie dziękujemy panu policjantowi za cenną lekcję oraz za poświęcony nam czas.

• 11-15 września 2023r. - Tydzień Pamięci o Sprawiedliwych

• 15.09.2023
        • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnorodnych działaniach.

W ten sposób podziękowaliśmy rodzinie Ulmów, która z narażeniem życia ratowała osoby narodowości żydowskiej.

KLASY I - III - KWIATEK I SERDUSZKO DLA RODZINY ULMÓW

• plakat -  uczniowie wykonali kwiatki i serduszka dla rodziny Ulmów.

KLASY IV -VI - LAURKA DLA RODZINY ULMÓW Z OKAZJI

BEATYFIKACJI

• uczniowie z poszczególnych klas wykonywali laurkę z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów.

KLASY VII - VIII - KARTY BIOGRAFICZNE O SPRAWIEDLIWYCH

• na przygotowanych kartach wykonali rysunek medalu „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.
          • Opisali osobę, która w czasie II wojny światowej ratowała Żydów.
        • 4 września 2023r. - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 04.09.2023
        • Dziś zaingurowaliśmy nowy rok szkolny.  Podczas apelu na boisku szkolnym dyrektor szkoły Jerzy Prus przywitał wszystkie przybyłe osoby, nawiązał do tragicznych wydarzeń historycznych związanych z wybuchem drugiej wojny światowej oraz przedstawił nowych pracowników szkoły. Po apelu wychowawcy ze swoim klasami udali się na krótkie spotkanie informacyjne.

• Podsumowanie akcji "Coś zamiast kwiatka"

• 03.09.2023
        • W akcji charytatywnej "Coś zamiast kwiatka" na zakończenie roku szkolnego 2022/2023 zbieraliśmy dary dla podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeżewie. W paczkach znalazły się artykuły szkolne, higieniczne, kosmetyczne i inne. Zostaną rozdane potrzebującym dzieciom, osobom samotnym i starszym. Dary zostały przekazane w dniu zakończenia roku szkolnego. Pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom za włączenie się do akcji.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariuszy "Serca-Sercom"