27 listopada 2017 r. - Harpagon w naszej szkole
Dziś w naszej szkole gościli aktorzy z Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku. Przedstawili sztukę Moliera "Skąpiec". Tym razem miejscem, gdzie została zaprezentowana sztuka, była aula szkolna. Aktorzy wystąpili w maskach i charakterystycznych strojach z XVII wieku. Sztukę obejrzeli uczniowie z klas siódmych i gimnazjaliści. Przedstawienie spowodowało, że uczniowie z większą chęcią sięgną po tę lekturę.
24 listopada 2017 r. - obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia
Z okazji święta pluszowego misia w szkole opowiedziano historię misia, były zagadki i zabawy dla klas 0a, 0b, 1-3 SP oraz przedszkola. Starsi uczniowie mogli przebrać się za misie bądź przynieść „pluszaki” i wziąć udział w zabawie „za misia przebrany nie będzie pytany”. Był słodki poczęstunek i nagrody dla najmłodszych. Wszyscy świetnie się bawiliśmy – zapraszamy do galerii - zobaczcie, jak było!
24 listopada 2017 r. - 115. urodziny misia w bibliotece
Dzieci młodsze i starsze z oddziałów przedszkolnych świętowały w Gminnej Bibliotece 115. urodziny misia. Pani Wiesława Źiółkowska poprowadziła interesujące zajęcia dla naszych maluchów. Dzieci w radosnym nastroju wróciły do przedszkola.
23 listopada 2017 r. - Ilona i Weronika w Bąkowie
Dziś Ilona Grzywacz i Weronika Podgórska z klasy 2b gimnazjum były w Domu Dziecka w Bąkowie. Zawiozły dary zebrane w naszej szkole. Wśród zawiezionych rzeczy były przybory szkolne, chemia gospodarcza i kosmetyki. Wcześniej zorganizowały zbiórkę wśród uczniów naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.
22 listopada 2017 r. - wyniki konkursu "Pudełko z przeszłości"
Wyniki szkolnego konkursu historycznego " Pudełko z przeszłości".
1 miejsce - Wiktoria Chojna kl. 7a
2 miejsce - Joanna Wilczarska kl. 5a
3 miejsce - Iwo Gawinek kl. 6a
Wyróżnienia:
1. Anastazja Makowska kl. 7a
2. Klaudia Grudzinska kl. 5a
Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Celem konkursu było pokazanie przyszłym pokoleniem przedmiotów, które najbardziej kojarzą się z naszymi czasami. Uczestnicy w formie plastycznej najczęściej wykonywali: komputer, komórkę i aparat cyfrowy. Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.
22 listopada 2017 r. - kiermasz świąteczny podczas wywiadówki
Dziś odbyła się druga w tym roku wywiadówka. Z inicjatywy Rady Rodziców tego samego dnia został zorganizowany świąteczny kiermasz. Chętne osoby mogły kupić piękne bożonarodzeniowe ozdoby - niezwykle cenne, gdyż przygotowane przez uzdolnione mamy naszych uczniów. To wspaniały pomysł! Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację kiermaszu.
21 listopada 2017 r. - Cała Polska czyta dzieciom w ... oddziale 0b
Dzieci z oddziału 0b chętnie słuchają bajek czytanych przez rodziców, którzy z przyjemnością poświęcają swój czas, aby sprawić radość maluchom. Dzięki temu zajęcia są urozmaicone i inne. W galerii relacja fotograficzna, którą warto obejrzeć.
20 listopada 2017 r. - wizyta przyjaciół z Turcji
Dziś odwiedzili nas przyjaciele z tureckiej szkoły, którzy realizowali z nami dwa lata temu projekt Erasmus+. W tym roku zaczynają nowy projekt z nauczycielami szkoły w Grupie. W drodze do nowej placówki nie zapomnieli o nas. To bardzo miłe. Podczas wizyty był czas na rozmowę, wpis do kroniki szkoły i spacer szkolnymi korytarzami. Od jutra zaczynają oficjalną wizytę w Grupie.
15 listopada 2017 r. - lekcja bankowości w bibliotece
Dzisiaj odwiedziły nas Panie: Dyrektor Kamila Pokora i Kierownik Maria Borucka z Banku PKO BP ze Świecia. Celem wizyty było poinformowanie, w jaki sposób można oszczędzać i zbierać bonusy w Internetowej Kasie Oszczędności. W lekcjach wzięło udział 7 klas szkoły podstawowej (138 uczniów). Były filmy instruktażowe jak się logować, zbierać odznaki i zakładać skarbonki. W ten sposób uczniowie uczą się korzystania z bankowości elektronicznej. Dzieci otrzymały słodycze, upominki oraz deklaracje dla chętnych do założenia konta. W szkole opiekunem IPKO jest p. Ewa Rządkowska z biblioteki szkolnej. Zapraszamy do oszczędzania.
13 listopada 2017 r. - najlepsi czytelnicy października
Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych zostali wyłonieni najlepsi czytelnicy października z poszczególnych kategorii wiekowych. Wzięto pod uwagę książki przeczytane w bibliotece szkolnej i gminnej.
Klasy 1-3 SP – Karolina Kreja; klasy 4-7 SP – Klaudia Grudzińska 5a; Klasy 2-3 gim. – Aleksandra Koseda 2a
13 listopada 2017 r. - zajęcia patriotyczne dla uczniów
13 listopada z okazji minionego Święta Niepodległości uczniowie klas: VIa, Va, Vb i III b uczestniczyli w zajęciach o charakterze patriotycznym. Prowadził je pan Piotr Młynarczyk, który jest nauczycielem naszej szkoły. Ubrany w mundur ułana zaprezentował na trąbce sygnały związane z Wojskiem Polski
12 listopada 2017 r. - sukces Agaty Urban w konkursie fotograficznym
Uczniowie naszej szkoły mają różne zainteresowania. Jednym z nich jest fotografowanie przyrody. A. Makowska, A. Zaleska, A.Urban, W. Padgórska, K. Konieczka wykonali niezwykłe zdjęcia przyrodnicze najbliższej okolicy. Zostały one wysłane na konkurs „Drzewo i jego tajemnice”, który prowadzony był przez Stowarzyszenie „Tilia” oraz Szkołę Leśną na Barbarce. Celem konkursu było zaprezentowanie różnorodności gatunkowej drzew i krzewów województwa kujawsko-pomorskiego. W konkursie udział wzięło ponad 100 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii gimnazjum laureatami zostali uczniowie z Jeżewa: Agata Urban zajęła I miejsce oraz Kacper Konieczka zdobył wyróżnienie. W grudniu w Leśnej Szkole na Barbarce odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród. Gratulujemy nagrodzonym!
10 listopada 2017 r. - A to Polska właśnie...
Z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się wieczorek poezji patriotycznej pt. A to Polska właśnie.... Na uroczystość przybyli nauczyciele przebywający na emeryturze oraz dyrektor szkoły Jerzy Prus i obecni pracownicy. W podniosłą atmosferę wprowadziły patriotyczne wiersze recytowane przez uczniów. Goście zostali zachęceni do aktywności poprzez udział w ankiecie na temat ojczyzny i wspólny śpiew. Atrakcją była możliwość wygrania gry planszowej przygotowanej przez uczniów. Na koniec podano polską potrawę - bigos. Uczniom za udział i pomoc w przygotowaniu programu podziękowała Jolanta Piekarska - organizator spotkania.
10 listopada 2017 r. - Święto Szkoły - gimnazjum
Podsumowanie Tygodnia życzliwości dla uczniów gimnazjum odbyło się na hali sportowej. Poszczególne klasy zaprezentowały przygotowane piosenki na temat szkoły oraz humorystyczne scenki zachęcające do dobrego zachowania. Potem nastał czas zadań, które miały tajemnicze tytuły: Doskonała pamięć, Słowniczek, Wytrwały skoczek, Bystre oczko, Kreatywny umysł, Ostrożnie, ale szybko, Łyżwiarstwo figurowe. Zmagania uczniów prowadziła Anna Duch, a obserwowała i oceniała komisja w składzie: dyrektor szkoły Jerzy Prus, Anita Gajewska-Łyskawa i Agnieszka Nadolna. Kiedy jury udało się na naradę, wystąpił zespół taneczny, który zachęcił do tańca publiczność. W międzyklasowym konkursie najlepsza była klasa 2b, drugie miejsce zajęła klasa 3b, a trzecie - klasa 3a. Nagrodą dla zwycięzców były zapiekanki. Na koniec wręczone zostały dyplomy i nagrody dla Królów i Królowych Uprzejmości.
10 listopada 2017 r. - podsumowanie "Tygodnia życzliwości"
Od 6 do 10 listopada trwał w naszej szkole Tydzień życzliwości. Uczniowie w poszczególnych kategoriach wiekowych realizowali różne zadania. W klasach wybierano Króla i Królową Uprzejmości. Uczniowie klas 4-7 wykonali plakaty pod hasłem "Uśmiechnij się". Każdy mógł wykonać logo akcji. Była też skrzynka życzeń i pozdrowień. Gimnazjaliści przygotowali klasowe kodeksy zachowania. Działania uczniów zostały podsumowane podczas Święta Szkoły, kiedy wręczono dyplomy i nagrody. Nad przebiegiem akcji czuwały: pedagog szkoły Hanna Adamkiewicz i opiekunki samorządów szkolnych: Emilia Sadowska i Anna Duch.
10 listopada 2017 r. - akademia z okazji Święta Niepodległości
11 listopada mija 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole z tej okazji została przygotowana uroczysta akademia nawiązująca do tego ważnego święta. Występujący uczniowie przypomnieli historyczne wydarzenia z czasów, kiedy Polska była pod zaborami oraz okoliczności odzyskania niepodległości. Narracja przeplatana była patriotycznymi wierszami i legionowymi piosenkami, które wykonał zespół wokalny. Akademia została przygotowana przez Dorotę Lipowicz, a nad oprawą muzyczną czuwała Beata Smeja. Występującym oraz nauczycielom opiekunom podziękował dyrektor szkoły Jerzy Prus.
10 listopada 2017 r. - ślubowanie klas pierwszych
Uczniowie klasy pierwszej mieli okazję do świętowania! Podczas Święta Szkoły złożyli ślubowanie, a dyrektor szkoły Jerzy Prus pasował ich na uczniów szkoły. Jednak nim to się stało, zaprezentowali program artystyczny, który z uwagą został wysłuchany przez zgromadzonych gości. Swoją przynależność do grona uczniowskiego potwierdzili odciskiem palca w specjalnej księdze. Dużą radość sprawiły im upominki, a potem wspólny posiłek. Uczniów do uroczystości przygotowała wychowawczyni Maria Urban, a wsparli ją rodzice pierwszoklasistów.
9 listopada 2017 r. - spotkanie z kolarzem Adrianem Kurkiem
Dziś w naszej szkole gościł sportowiec Adrian Kurek - polski kolarz szosowy, mistrz Polski 2017 r., zawodnik profesjonalnej grupy CCC Sprandi Polkowice. Uczestniczył w Tour de Pologne w 2011 r. w Reprezentacji Polski. Został najaktywniejszym kolarzem tego wyścigu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie gimnazjum. Gość przybył na zaproszenie Karola Olszewskiego.
8 listopada 2017 r. - akcja "Jesteśmy czyści od narkotyków i dopalaczy"
Uczennice klasy 2 b gimnazjum: Ilona Grzywacz i Weronika Podgórska zorganizowały akcję, w której w symboliczny sposób uczniowie wyrazili swój negatywny stosunek do narkotyków i dopalaczy. Przeciwnicy tych używek tego dnia do szkoły przyszli ubrani na biało i podpisali się na liście, która zostanie umieszczona w kronice szkolnej. Swoje poparcie dla akcji pokazali też nauczyciele, którzy mieli na sobie biały element stroju. Punktem kulminacyjnym było wspólne zdjęcie przeciwników dopalczy i narkotyków. Brawo za tak cenne przedsięwzięcie.
8 listopada 2017 r. - spotkanie uczniów klas czwartych z policjantami
Funkcjonariusze policji przeprowadzili pogadankę z uczniami klas czwartych o tym, jak należy postępować, aby nie popaść w konflikt z prawem. Uczniowie usłyszeli o tym, kiedy odpowiadają za popełniony czyn i jakie mogą być tego konsekwencje. Podczas spotkania policjanci udzielali także rad, jak należy postępować, aby nie popaść w konflikt z prawem. Na koniec odpowiadali na pytania zainteresowanych uczniów.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1307382