9 maja 2017 r. - Turniej Słowa pn. „Słowo źródłem inspiracji” w Świeciu
We wtorek w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji odbył się turniej recytatorski. Wzięło w nim udział 50 uczniów ze szkół podstawowych i 19 z gimnazjów powiatu świeckiego. Naszą szkołę reprezentowali: z klas 1-3 SP Alicja Klawon, Magdalena Dolewska, Anna Zbrzeska oraz z ramienia GOK w Jeżewie wystąpiła Aniela Manikowska. Z klas 4-6 SP Julia Rządkowska, Marta Makowska i Kacper Grzywacz. Przedstawicielami gimnazjum byli: Mariola Grzywacz, Aleksandra Manikowska i Damian Drzewiecki.
5 maja 2017 r. - udział w pokazach fizyczno-chemicznych
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach pn. "Eksperymenty edukacyjne". Celem pokazów było rozbudzenie zainteresowań naukami przyrodniczymi, a w szczególności fizyką, matematyką i chemią. Prowadzący przeprowadzał proste doświadczenia, których finał był zaskakujący i spektakularny. Uczniowie mieli okazję asystować podczas doświadczeń, sami przeprowadzali eksperymenty i czuli się jak prawdziwi naukowcy.
28 kwietnia 2017 r. - tydzień ekologiczny w klasach 1-3
Tegoroczny tydzień ekologiczny dla klas 1-3 odbył się pod koniec kwietnia. Głównym celem tego przedsięwzięcia było włączenie uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcenie ich do pogłębienia wiedzy na temat problemów ekologicznych oraz zdrowego trybu życia. Uczniowie każdego dnia uczestniczyli w różnych formach aktywności, pozwalających rozwijać ich zainteresowania przyrodą. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało nam się m.in. zorganizować wyjazd na przedstawienie teatralne „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” oraz spotkanie z panem Markiem Kloneckim – miejscowym ekspertem od ekologicznej żywności. W czasie tego tygodnia dzieci śpiewały piosenki o Ziemi, przygotowywały gazetki ekologiczne, prezentowały zabawki wykonane z surowców wtórnych, sprzątały najbliższą okolicę, prowadziły obserwacje przyrodnicze. Nie zabrakło zajęć w terenie oraz prac plastycznych. S
28 kwietnia 2017 r. - apel z okazji majowych świąt
Patriotycznym akcentem zakończyliśmy ten tydzień. Przed nami trzy majowe święta: Święto Pracy, Dzień Flagi i Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Z tej okazji uczniowie klasy 2a gimnazjum przygotowali uroczysty apel, w którym przypomnieli o tych ważnych dla Polaków świętach. Słowną część programu wzbogacił śpiew zespołu wokalnego, który tworzy grupa uczniów z czwartej klasy ze szkoły podstawowej. Podniosłości dodał galowy strój występujacych oraz dekoracja sali.
28 kwietnia 2017 r. - konkurs w Lipinkach
Dziś odbyła się XVII edycja wojewódzkiego konkursu „Jestem Młodym Ekologiem” w Lipinkach. W kategorii konkurs wiedzy ekologicznej i nazewnictwa przyrodniczego w języku angielskim wzięło udział 25 szkół. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:Julia Kwit, Anastazja Makowska, Oliwia Projs. W klasyfikacji końcowej dziewczęta znalazły się tuż za podium, zdobywając wyróżnienie i nagrody. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
27 kwietnia 2017 r. - Konkurs Piosenki Ekologicznej w Wielkim Komórsku
Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Wielkim Komórsku odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej. Przyjechali soliści i zespoły wokalne z różnych miejscowości: z Chełmna, Grupy, Warlubia, Lipinek, Tryl, Gruty, Lniana, Komórska, Laskowic i Jeżewa. Poziom występów wokalnych był bardzo wysoki. Wszyscy
26 kwietnia 2017 r. - IX Gminny Konkurs Recytatorski „Humor, radość i żart w poezji”
W Krąplewicach odbył się gminny konkurs recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z Czerska Świeckiego, Laskowic, Jeżewa i Krąplewic, łącznie 30 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów. Zdobyli następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria klas 1-3 SP
I miejsce – Alicja Klawon z kl. 3b;
II miejsce – Daria Gregorczyk z kl. 3c;
wyróżniono Weronikę Adamską z kl. 3a;
25 kwietnia 2017 r. - Dzień Ziemi u dzieci 0 "A"
Dzieci z oddziału 0”A” obchodziły Światowy Dzień Ziemi. W związku z tym przygotowano ekologiczne stroje z materiałów wtórnych, które następnie zaprezentowały w konkursowym pokazie „Eko – mody”. Zabawie towarzyszyła świetna zabawa.
24 kwietnia 2017 r. - spotkanie z muzyką: tańce klasyczne
Kolejny raz uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział dydaktycznym spotkaniu z muzyką. Tym razem pretekstem był taniec klasyczny. Pokazy pary tanecznej zostały wzbogacone wiadomościami na temat prezentowanych tańców: walca wiedeńskiego, walca angielskiego, tanga argentyńskiego, rumby i jive’a. Para tancerzy z gracją prezentowała kolejne figury taneczne. Do zabawy poproszono też naszych uczniów, którzy z chęcią przyłączyli się nauki podstawowych kroków walca czy jive’a.
21 kwietnia 2017 r. - egzamin gimnazjalny - język obcy
Ostatniego dnia egzaminów gimnazjalnych uczniowie pisali testy z języków obcych: z języka angielskiego i języka niemieckiego (jedna osoba). O godzinie 9.00 gimnazjaliści rozwiązywali zadania na poziomie podstawowym, a o godzinie 11.00 - zestaw zadań na poziomie rozszerzonym. Podczas egzaminu sprawdzane były następujące umiejętności: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, znajomość środków językowych, wypowiedź pisemna.
20 kwietnia 2017 r. - egzamin gimnazjalny - część matematyczno-przyrodnicza
Kolejny dzień egzaminu uczniowie klas trzecich rozpoczęli o godzinie 9.00 - rozwiązywali wówczas przez 60 minut test z zakresu przedmiotów przyrodniczych: fizyki, chemii, biologii i geografii. O godzinie 11.00 rozpoczął się egzamin z mateamtyki, na który przeznaczono 90 minut. Testy egzaminacyjne były odbierane przez przewodniczących komisji egzaminacyjnych w gabinecie dyrektora. Podczas odbioru testów nauczycielom towarzyszyli przedstawiciele uczniów. Tego dnia po egzaminach zostały zrobione poszczególnym klasom pamiątkowe zdjęcia.
19 kwietnia 2017 r. - egzamin gimnazjalny - część humanistyczna
Dziś się rozpoczęły egzaminy dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Pierwszego dnia od godziny 9.00 uczniowie rozwiązywali testy z historii i wos, a od godziny 11.00 przystąpili do drugiej części egzaminu - z języka polskiego. Gimnazjalisci trudność egzaminów oceniali różnie: dla jednych były łatwe, a dla drugich trudne. Temat rozprawki dotyczył marzeń, ale argumenty należało odnieść do przykładów z literatury. Wyniki pojawią się w czerwcu.
15 kwietnia 2017 r. - Wielkanoc w grupie dzieci 0 A
Ciekawie minął ostatni tydzień przed Wielkanocą w oddziale dzieci 0 A. Dzieci wspierane przez rodziców przygotowały wielkanocne ozdoby. Prace przebiegały z niezwykłą starannością, a potem wszystkim towarzyszyło duże zadowolenie z pięknie wykonanych ozdób. Smaczny deser zwieńczył świąteczny projekt, przy którym pracowały dzieci z rodzicami.
7 kwietnia 2017 r. - sukces uczniów szkoły filialnej w Czersku Świeckim
Szkoła Filialna w Czersku Świeckim brała udział XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bory Tucholskie w oczach dziecka". Laureaci 7 kwietnia wraz z rodzicami udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, aby osobiście odebrać nagrody.
Oto zwycięzcy:
w kategorii lat 6, technika mieszana MACIEJ GLINIECKI zajął III miejsce.
7 kwietnia 2017 r. - gminny konkurs "Ortograficzna corrida"
Dziś odbyła się IX edycja gminnego konkursu "Ortograficzna corrida, czyli walczymy z bykami". Przybyłych do naszej szkoły gości powitała pani dyrektor Anita Gajewska-Łyskawa i życzyła powodzenia w konkursowych zmaganiach. W gminnej rywalizacji wzięło udział 25 uczniów z klas 4-6 szkół podstawowych gminy Jeżewo. Uczniowie rozwiązywali 10 zadań sprawdzających znajomość różnych zasad ortograficznych. Komisja konkursowa, składająca się z nauczycieli poszczególnych szkół, oceniała zrealizowane zadania. Mistrzem Ortografii Szkół Podstawowych Gminy Jeżewo została uczennica klasy 5 z Laskowic. W kategorii klas szóstych najwyższy wynik uzyskała Julia Rządkowska z klasy 6b, z klas piątych - Dominika Raczyńska, a Wiktoria Żurek osiągnęła najwyższy wynik z klas czwartych. Karol Ostrowski zdobył najwyższy wynik spośród uczniów naszej szkoły (jednak jest to wynik nieco niższy od wyniku uzyskanego pr
5 kwietnia 2017 r. - udział w konkursie "Bezpieczny trzecioklasista na drodze"
5 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Świeciu już po raz czwarty odbył się powiatowy konkurs „Bezpieczny trzecioklasista na drodze”. Wzięło w nim udział 60 uczniów z 20 szkół. Celem tego konkursu jest popularyzacja bezpieczeństwa na drogach, promowanie noszenia odblasków oraz wyrabianie u dzieci takich nawyków i zachowań, aby gwarantowały one bezpieczeństwo w czasie korzystania z drogi. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna, w skład której wchodziły: Aleksandra Karetko (3a), Alicja Klawon (3b), Amelia Kowalska (3b). Uczestnicy turnieju nie tylko rozwiązywali test, ale też mieli okazję podziwiać krótki występ artystyczny uczniów ze świeckiej szkoły, których wspierał „śpiewający policjant”. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrody za przygotowanie i udział w konkursie. W konkursie plastycznym o tej samej tematyce Aniela Manikowska (3b) zdobyła wyróżnienie za swoją pr
4 marca 2017 r. - sukces recytatorów na etapie powiatowym
Dziś odbył się jubileuszowy XXXV powiatowy konkurs Recytujemy Prozę i Poezję Kociewską im. Antoniego Górskiego. Wzięło w nim udział 38 uczniów z powiatu świeckiego. Naszą szkołę reprezentowało 9 osób, wszyscy wspaniale się zaprezentowali i uzyskali wysokie lokaty.
W kategorii I-III SP recytacja:
Nagrodę otrzymał Hubert Dalak z klasy 2b, natomiast Aniela Manikowska z klasy 3b została wyróżniona;
4 marca 2017 r. - "Nie przeklinam" - projekt plastyczny
Przez dwa dni uczniowie ze szkoły podstawowej na plastyce tworzyli plakaty, scenki, hasła, podawali pomysły dotyczące nieprzeklinania. Przekleństwa obecne są wszędzie: w domach rodzinnych, na ulicy, w sklepach, w prywatnych i publicznych rozmowach, w internecie. Uczniowie zgadzają się z tym, że wulgaryzmy są wszędzie, ale nie wiedzą dlaczego ludzie przeklinają i co tak właściwie jest w tym dobrego. Dziś przeklinają równo wszyscy: mężczyźni, kobiety, młodzież, dzieci. Bluzgają na lewo i prawo, bez zahamowania i wstydu, cienia zażenowania. Już kilkulatki w przedszkolu licytują się, kto zna więcej „brzydkich słów” - często ich znaczenia nawet nie rozumiejąc, a które usłyszeli z ust mamy lub taty, starszego brata czy siostry, kolegi.
31 marca 2017 r. - klasy szóste sadziły las
Uczniowie z klas szóstych dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Sadzimy 1000 drzew na minutę”, organizowanej przez Lasy Państwowe. We współpracy z leśnikami z Nadleśnictwa Dąbrowa dzieci z dużym zaangażowaniem posadziły lipy, buki i modrzewie. W pracy pomagało im wiosenne słoneczko.To była udana lekcja w terenie.
28 marca 2017 r. - wyniki szkolnego etapu Turnieju Wiedzy Pożarniczej
W naszej szkole odbyły się eliminacje do etapu gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wszyscy uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum pisali test, w którym musieli wykazać się wiedzą z zakresu zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzą na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Najwyższe wyniki uzyskali:
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1255435