13 września 2017 r. - nagroda dla Weroniki za pracę o przyjaźni
Weronika Podgórska została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim "Na skrzydłach przyjaźni". Zadaniem konkursu było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej przygodę z wybranym bohaterem literackim, który został przyjacielem autora. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej. Dziś do szkoły dotarła nagroda, którą wręczył Weronice dyrektor szkoły Jerzy Prus. Gratulacje dla Weroniki!
12 września 2017 r. - nagrody od Marszałka Województwa
Dziś w Toruniu zostały wręczone nagrody za konkurs zorganizowany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Grupa pięciu dziewcząt zajęła I miejsce w VII edycji Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Projektów Edukacyjnych. Dla nagrodzonych przygotowano wiele atrakcji, a rozpoczął je uroczysty bankiet. Następnie udano się na historyczny spacer uliczkami Torunia, by dotrzeć na seans w Planetarium "Meteoplanet". Po seansie nastąpił najważniejszy moment - wręczenie nagród. Nagrody - telewizory - były wręczane przez Piotra Całbeckiego - Marszałka Województwa oraz wicekurator Marię Mazurkiewicz.
8 września 2017 r. - nagroda dla klasy III a za konkurs "Ambasadorzy małych ojczyzn"
Uczniowie klasy III a gimnazjum odebrali nagrody w ramach konkursu "Ambasadorzy małych ojczyzn". W zeszłym roku szkolnym cała klasa włączyła się w działania konkursowe, które polegały na przedstawieniu historii, kultury, walorów i atrakcji turystycznych swojego regionu. Uczniowie wykonali makietę z plasteliny i innych materiałów plastycznych. Została opracowana legenda oraz opis pracy. Na makiecie znalazły się następujące miejsca naszego regionu: Kościół Trójcy Świętej w Jeżewie, Kamień Świętego Wojciecha, jezioro Stelchno, Nadleśnictwo Dąbrowa, rzeka Wisła, zamek krzyżacki w Świeciu. Praca uczniów została wyróżniona i nagrodzona min. uczestnictwem całej klasy w "Warsztacie czerpania papieru". Brawo!
4 września 2017 r. - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
O godz.8.30 na hali sportowej odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Jerzy Prus, który powitał zebranych, przedstawił zmiany, które zaszły w szkole oraz nawiązał do tragicznych wydarzeń z historii Polski – wybuchu II wojny światowej. Delegacja uczniów z pedagog szkoły udała się na cmentarz złożyć wiązankę kwiatów na grobie żołnierzy. Po oficjalnym spotkaniu uczniowie z wychowawcami udali się na krótkie spotkanie do swoich klas.
23 czerwca 2017 r. - zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Koniec roku szkolnego zaskoczył nas ulewą! Od rana w Jeżewie padał deszcz, więc uroczysty apel odbył się na hali sportowej. Wydarzeniu towarzyszyły poczty sztandarowe naszych szkół. Po przemówieniu pani dyrektor zostały wręczone najlepszym uczniom świadectwa z biało-czerwonym lampasem. Pozostałe świadectwa rozdali wychowawcy w swoich salach lekcyjnych. Ze szkołą pożegnali się także trzecioklasiści, którzy po wczorajszej uroczystości dopiero dziś odebrali świadectwa ukończenia gimnazjum. Tego dnia odbyła się rada pedagogiczna, podczas której pożegnał się katecheta ksiądz Jerzy Zgoda, w najbliższym czasie opuszczający naszą parafię.
22 czerwca 2017 r. - pożegnanie uczniów klas trzecich gimnazjum
Dziś odbyła się uroczystość zakończenia nauki w naszej szkole przez uczniów klas trzecich gimnazjum. Na spotkanie przybyli rodzice absolwentów, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Uczniów pożegnała dyrektor szkoły Anita Gajewska-Łyskawa. Gimnazjaliści w zabawny sposób zaprezentowali swoje wspomnienia z naszej szkoły. Podziękowali wychowawcom za włożony trud w wychowanie oraz nauczycielom przemiotów za przekazaną wiedzę. Nie obyło się bez śmiechu i wzruszeń. Najlepsi otrzymali nagrody, a rodzicom zostały wręczone listy gratulacyjne. Był czas na wspólne zdjęcia i pożegnanie z koleżankami i kolegami.
22 czerwca 2017 r. - wręczenie Nagród Dyrektora
Dziś podczas apelu na boisku szkolnym zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły. Uczniowie za swoje osiągnięcia, sukcesy w konkursach, w sporcie, za pracę na rzecz szkoły i za stuprocentową obecność na lekcjach zostali wyróżnieni poprzez wręczenie nagród przez dyrektor szkoły Anitę Gajewską-Łyskawa. Dyplomy dostali także uczniowie, którzy angażowali się w pracę na rzecz biblioteki szkolnej. Nagrodzono również uczniów za systematyczne oszczędzanie. Na piętnastolecie Zespołu Szkół w Jeżewie pani dyrektor przygotowała niespodziankę dla każdego ucznia - kolorowe długopisy z wygrawerowaną nazwą szkoły. W ten symboliczny sposób zakończył się pewien etap w dziejach naszej szkoły, gdyż od września spotkamy się w ośmioklasowej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza.
21 czerwca 2017 r. - uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych
Dziś na hali sportowej odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy osiągnęli wysoką średnią ocen i co najmniej bardzo dobre zachowanie. Spotkanie uświetniły piękne występy uczniów klas trzecich szkoły podstawowej oraz zespołu wokalno-tanecznego. Młodych aktorów wspierały superwychowaczynie! W tym roku listy gratulacyjne odebrała z rąk dyrekcji szkoły duża grupa rodziców. Dyrektor szkoły Anita Gajewska-Łyskawa podsumowała miniony rok szkolny oraz wręczyła uczniom Nagrody Wójta i Kopernikusy. Nagrody Wójta Gminy Jeżewo za sukcesy w konkursach otrzymali: ze szkoły podstawowej: Julia Rządkowska i Kacper Grzywacz; z gimnazjum: Ilona Grzywacz, Patrycja Kijewska, Aleksandra Manikowska, Anna Piotrowska i Weronika Podgórska. Trzy uczennice z klasy 1b otrzymały najcenniejsze trofeum - Kopernikusy, czyli kamienne statuetki za najwyższe średnie ocen spośród uczn
21 czerwca 2017 r. - wręczenie nagród w konkursie "Mój ojciec - dobrze być razem"
Dziś w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się gala, podczas której wręczono nagrody laureatom wojewódzkiego konkursu literackiego "Mój ojciec - dobrze być razem". Trzecie miejsce zajęła Marta Skrzypińska z klasy 2b, zaś praca Aleksandry Manikowskiej z klasy 1b została wyróżniona. Gratulujemy sukcesu!
19 czerwca 2017 r. - wyjazd do Pompolandii grup 0a i 0b
Dzieci z oddziałów 0a i 0b były w Pompolandii w Świeciu. Korzystały z różnych atrakcji! Dla starszych dzieci były dwupoziomowe konstrukcje zabawowe, określane jako „małpi gaj", a w nim można było znaleźć: dwie zjeżdżalnie proste, zjeżdżalnię krętą, baseny z kulkami, urozmaicony tor przeszkód, trampolinę, zestaw armatek pneumatycznych z elektroniczną tarczą celnościową i ściankę wspinaczkową.
19 czerwca 2017 r. - uczniowie klas trzecich gimnazjum podziękowali nauczycielom
Przed radą pedagogiczną do pokoju nauczycielskiego przybyła delegacja uczniów klas trzecich gimnazjum. Gimnazjaliści podziękowali pedagogom za włożony trud w przekazywanie wiedzy, w wychowanie i za dobre przygotowanie do egzaminów. Słodką niespodzinką od wychowanków i ich rodziców był tort, który umilił czas obrad.
19 czerwca 2017 r. - o bezpiecznych wakacjach w Nadleśnictwie Dąbrowa
Dziś uczniowie klas piątych i szóstych udali się do Nadleśnictwa Dąbrowa, gdzie spotkali sie z policjantami i strażnikiem leśnym. Powodem spotkania były zbliżające się wakacje, a w związku z tym przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego zachowania w różnych miejscach, w różnych okolicznościach. Policjanci przypomnieli o bezpieczeństwie podczas spędzania czasu wolnego, bezpieczeństwie na drodze, a także o zagrożeniach związanych z substancjami psychoaktywnymi. Uczestnicy mogli również zobaczyć radiowóz policyjny, założyć strój ochronny. Kolejnym punktem była pogadanka strażnika leśnego o bezpiecznym zachowaniu w lesie. Przypomniał, aby przestrzegać wskazań wynikających z tablic informacyjno-ostrzegawczych wywieszonych na terenach leśnych, o zasadach bezpiecznych kąpieli, o zagrożeniu pożarami i o spotkaniu z różnymi zwierzętami. Na koniec został wyświetlony film pokazujący niebezpieczeńs
14 czerwca 2017 r. - wycieczka klasy 1a gimnazjum do Gdańska i Gdyni
Bardzo zadowoleni ze swojej wycieczki wrócili uczniowie klasy 1a. Gdańsk, który był celem ich wyjazdu, pokazał wiele ciekawych miejsc. Uczniowie zwiedzili niedawno otwarte Muzeum II Wojny Światowej. Muzeum upowszechnia wiedzę o II wojnie światowej oraz służy pielęgnowaniu pamięci o jej ofiarach i bohaterach, zatem był czas na chwilę historycznej zadumy. Potem udano się do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Tutaj z kolei połączono zabawę z nauką. Uczniowie zwiedzili także Oceanarium. Dobra pogoda i ciekawe miejsca spowodawały, że wyjazd można zaliczyć do udanych.
14 czerwca 2017 r. - wycieczka klas czwartych do Biskupina
14 czerwca klasy 4a i 4b udały się pod opieką nauczycieli na wycieczkę do Biskupina. W Muzeum Archeologicznym pod opieką przewodnika dzieci zwiedziły dawną osadę, wysłuchały opowieści, jak wyglądało życie w dawnych czasach, jak żyli i mieszkali ludzie w Biskupinie, w co się ubierali i jakie zawo
13 -14 czerwca 2017 r. - wycieczka klasy 1b GM do Tucholi i Torunia
Dni wycieczkowe klasa 1b spędziła w klimacie przyrodniczo-historyczno-sportowym. Pierwszego dnia uczniowie poznali niezwykłe miejsca w Borach Tucholskich. Na Ścieżce Przyrodniczo-Dydaktycznej „Jelenia Wyspa” w Nadleśnictwie Tuchola obserwowali unikatowe zbiorowisko roślinne wzdłuż urokliwej rzeki Stążki. Następnie w Rezerwacie Przyrody Cisy Staropolskie leśnik przekazał im wiedzę nie tylko przyrodniczą, ale także z historii Polski i ochrony przyrody. Drugiego dnia odwiedzili park rozrywki Jump Arena w Toruniu, gdzie doskonalili umiejętności skakania i „latania”. Utratę kalorii należało oczywiście uzupełnić w Mc Donalds.
13-14 czerwca 2017 r. - wycieczka do Warszawy
Klasy drugie gimnazjum i kilkanaścioro uczniów klas szóstych było na dwudniowej wycieczce w Warszawie. Młodzież zwiedziła najbardziej znane miejsca w stolicy. Ogromne wrażenie wywarł pałac królewski w Wilanowie, który jest jednym z najcenniejszych zabytków polskiego baroku. Wycieczkowicze z przyjemnością spacerowali po przyległych kwiatowych ogrodach. Atrakcyjnym punktem programu były też Łazienki z pawiami i pomnikiem Fryderyka Chopina. Pierwszy dzień zakończył się zwiedzaniem Stadionu Narodowego. Pełen napięcia był też przejazd metrem do miejsca noclegowego. Drugiego dnia po śniadaniu wszyscy udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego, potem był czas na odrobinę emocji, gdyż prawie cała grupa uczniów wjechała na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki. Na posiłek udano się do Złotych Tarasów, a przed powrotem do Jeżewa był spacer po Trakcie Królewskim. Do tego podczas wycieczk
13 czerwca 2017 r. - bal klas trzecich gimnazjum
Uczniowie klas trzecich gimnazjum powoli kończą kolejny etap edukacji. Tradycją jest udział w balu, który odbywa się pod koniec nauki w naszej szkole. Tegoroczny należał do bardzo udanych! A to dzięki dobrej muzyce, dobrym humorom i świetnej atmosferze. Zabawa odbyła się w sali jeżewskiego Domu Kultury.
12 czerwca 2017 r. - konkurs ortograficzny klas 2-3
W naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny dla klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów. Poziom wiadomości oceniały panie: Wiesława Kawecka i Marlena Borucka.
Oto wyniki.:
- w kategorii klas drugich:
I miejsce Karolina Kreja – klasa 2b
II miejsce Kornelia Kanabaj – klasa 2a
12 czerwca 2017 r. - szkolny konkurs "Kraje Azji bez tajemnic"
Dziś odbył się konkurs zorganizowany przez p. Agnieszkę Nadolną na prezentacje państw Azji. Miesiąc wcześniej każda klasa wylosowała kraj, który należało opracować i efekty pracy zaprezentować przed szkolnym jury. Klasy musiały przygotować wystrój sal lekcyjnych, flagę danego kraju, zaprezentować sylwetki znanych osób, charakterystyczne potrawy i taniec lub piosenkę. Wszystko odbyło się na hali sportowej. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach: klasy 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum.
8 czerwca 2017 r. - nagrody w konkursie plastycznym Zabytki Powiatu Świeckiego
W Bibliotece Publicznej w Świeciu odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym zorganizowanym dla szkół powiatu świeckiego pt. Zabytki Powiatu Świeckiego. Na konkurs wpłynęło 136 prac, w tym 20 z Zespołu Szkół w Jeżewie. Na wstępie Starosta Powiatu Świeckiego pan Franciszek Koszowski skierował słowa podziękowania do uczniów za dostrzeganie pięknych miejsc powiatu i za talent plastyczny. Potem wręczył zwycięzcom atrakcyjne nagrody. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Sandra Stolarczyk z kl.6a. Sandra wykonała kościół w Jeżewie w formie przestrzennej. W kategorii gimnazjów II miejsce zajął Marcin Kołodziejski z kl.2a. Marcin techniką lepienia z plasteliny ukazał Kamień Św. Wojciecha w Gródku. Gratulujemy naszym artystom.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1307510