30 października 2015 r. - porządkowanie zaniedbanych grobów
W tygodniu przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym grupa uczniów porządkowała na cmentarzu w Jeżewie zaniedbane groby i modliła się za dusze w czyśćcu cierpiące. To już kolejny rok uczniowskiego zaangażowania, które jest wyrazem szacunku i bezinteresownej troski o innych, nawet nieznanych z imienia i nazwiska zmarłych.
27 października 2015 r. - wspieramy afrykańskie dzieci z Domu Dziecka w Kasisi
Od lat społeczność naszej szkoły wspiera afrykańskie dzieci z Domu Dziecka w Kasisi, wśród których pracuje siostra Mariola Mierzejewska z Nowego nad Wisłą. Tak było i w tym roku podczas Tygodnia Misyjnego, w dniach 19-23 października 2015 r. Uczniowie zaangażowani w organizację sklepiku misyjnego bardzo dziękują wszystkim, którzy bezinteresownie wsparli tę akcję, zarówno tym, którzy przynosili rzeczy do sprzedaży, jak i kupującym. Zebrano 685,40 zł! Pieniądze zostały wysłane na konto Fundacji Kasisi.
20 października 2015 r. - „Pani Bajeczka” w szkole
Najmłodsi uczniowie z przedszkola i klas I-III SP mogli obejrzeć przedstawienie pt.: „O chłopie, lisie i deszczu” w wykonaniu pani Katarzyny Torzewskiej. Był to tzw. teatrzyk stoliczkowy z samodzielnie wykonanymi rekwizytami, do których posłużyły naturalne materiały. Wszystko zmieściło się do wiklinowego koszyka. Przedstawienie bardzo podobało się uczniom i nauczycielom.
20 października 2015 r. - pogadanka w ramach akcji "Bezpieczny Przejazd"
Dziś w naszej szkole odbyła się spotkanie, zorganizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Kolejowego, dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej w ramach bezpiecznego zachowania na przejazdach kolejowych. PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą kampanię społeczną Bezpieczny Przejazd. Wśród stałych i całorocznych działań organizowane są: konkursy, happeningi, prelekcje dla dzieci oraz szeroko zakrojona kampania informacyjna w mediach, na plakatach i ulotkach. Wszystko po to, by na przejazdach i innych terenach kolejowych było bezpieczniej.
20 października 2015 r. - wyniki konkursu "Portret nauczyciela"
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Portret nauczyciela”, który przeprowadziła świetlica szkolna. Wzięli w nim udział także uczniowie ze szkoły w Czersku Świeckim. Prace oceniło jury w składzie: Ewa Rządkowska, Marlena Borucka, Kinga Bukowska oraz uczennice: Emilia Mamcarz, Paulina Kierzkowska i Karolina Kamińska. Nagrody i wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie klas 0-III:
19 października 2015 r. - spotkanie z muzyką JAZZ TRADYCYJNY
Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z muzyką pt. "Jazz tradycyjny". Do Jeżewa przyjechali muzycy z Warszawy, którzy prezentowali standardy jazzowe, a prowadzący przedstawił historię jazzu: gdzie się narodził i jego główne trendy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4-6 SP i 1-3 gimnazjum.
16 października 2015 r. - IV Festiwal trzech kultur
Tytuł tegorocznego „Festiwalu trzech kultur”, który odbył się w ramach konkursu „Polska dla wszystkich” Ministerstwa Spraw Zagranicznych, to „Szansa”.
Festiwal był poświęcony Ukrainie, Kenii i częściowo Syrii. Gośćmi byli uchodźcy z Grupy, Ukraińcy, którzy uciekli z terenów objętych wojną. Warto dodać, że gościem festiwalu była też mieszkająca w Świeciu Kenijka Mary Kanini. Program przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół w Jeżewie. Nad przebiegiem projektu czuwała Jolanta Piekarska.
15 października 2015 r. - badanie czystości jezior z firmą Agri Plus
Dziś uczniowie klasy 1a gimnazjum wzięli udział w badaniu czystości wody w pobliskich jeziorach w ramach Światowego Dnia Monitoringu Wody. Dzięki wsparciu firmy Agri Plus młodzież otrzymała odpowiedni sprzęt i zbadała m.in. temperaturę, przejrzystość, ph oraz zawartość tlenu w wodzie. Okazało się, że zarówno w ekosystemie wodnym jezior: Bielskie i Stelchno panują bardzo dobre warunki do życia organizmów. Miejmy nadzieję, że taki stan czystości jezior w naszej gminie utrzyma się przez długie lata.
14 października 2015 r. - obchody Dnia Edukacji Narodowej
Dzień Nauczyciela w naszej szkole obchodzony jest co roku bardzo uroczyście. Na spotkanie przyszli obecni pracownicy szkoły oraz pracownicy przebywający na emeryturze. Gości powitała dyrektor szkoły Anita Gajewska-Łyskawa, która po okolicznościowym przemówieniu złożyła życzenia wszystkim przybyłym. Spotkanie było okazją do nagrodzenia nauczycieli, którzy w minionym roku szkolnym wyróżnili się w swej pracy zawodowej. Nagrody Dyrektora otrzymali: Daria Ciesielska, Wiesława Kawecka, Andrzej Kiedrowski, Dominika Kijewska, Karol Olszewski, Jolanta Piekarska, Wiesława Porożyńska, Ewa Rządkowska, Emilia Sadowska, Agnieszka Sarnecka, Dorota Tuszyńska, Danuta Wojtasiak, ks. Jerzy Zgoda, Maria Znaniecka, Ewa Żurawska. Dzień wcześniej Elżbieta Brózdowska i Beata Smeja otrzymały Nagrody Wójta Gminy Jeżewo, które zostały wręczone w Urzędzie Gminy podczas spotkania z wójtem Mieczysławem Pikułą.
9 października 2015 r. - grupa ERASMUS+ w Toruniu
W piątek, w ostatnim dniu pobytu naszych gości w Polsce, miała miejsce wycieczka do Torunia, który był zwiedzany z przewodnikiem. Następnie grupa przeszła do Muzeum Etnograficznego, gdzie odbyła się impreza regionalna pod tytułem „Spotkanie z polską kulturą ludową”. Goście aktywnie zwiedzali wybrane ekspozycje. Poznawali polskie zwyczaje, dawne zajęcia domowe oraz tradycyjne sztuki zdobnictwa i folkloru, m.in.:
8 października 2015 r. - wycieczka Westerplatte - Gdańsk
Czwartego dnia pobytu w Polsce goście z programu Erasmus + pojechali na kolejną wycieczkę. Tym razem zwiedzali Westerplatte. Potem był rejs repliką galeonu do Starego Miasta w Gdańsku. Wszystkim podobały się niezwykłe stare kamienice, zachwycił pomnik Neptuna. Na koniec zwiedzono Muzeum Bursztynu.
8 października 2015 r. - Internetowy Teatr TVP w naszej szkole
Dziś nasi uczniowie pierwszy raz wzięli udział w ogólnoplskim programie pn. Internetowy Teatr TVP dla szkół. Uczniowie przedstawienie teatralne oglądali w bibliotece szkolnej. Sztuka nosiła tytuł "Świat Garmanna", a przedstawił ją Teatr BAJ z Warszawy.
iTeatr dla Szkół to autorski projekt, realizowany przez Telewizję Polską S.A. od 2012 roku.
Internetowy Teatr oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami transmisji teatralnych, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr s
7 października 2015 r. - grupa ERASMUS+ w Sztutowie i Malborku
Nasi zagraniczni goście wraz z grupą polskich uczniów i nauczycieli zwiedzali dziś Muzeum Stutthof w Sztutowie. Wśród najważniejszych jego zabytków jest częściowo zachowany Stary Obóz, komora gazowa, komendantura wraz z garażami, przestrzeń ogrodów warzywnych i szklarni. Teren miejsca pamięci obejmuje także rekonstrukcję krematoriów, puste już dziś pola tzw. Nowego Obozu i Obozu Żydowskiego, a także pomnik monumentalny autorstwa Wiktora Tołkina. Następnie grupa przejechała do Malborka, gdzie uczestniczyła w grze historycznej na zamku. Na koniec obejrzano żywą lekcję historii pt. „Polska sarmacka”.
6 października 2015 r. - ceremonia powitania, pokaz mody i stare zabawki
Dziś drugi dzień wizyty gości z Erasmusa+ w Jeżewie. Rozpoczęliśmy go uroczystym programem artystycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję. Było przemówienie pani dyrektor Anity Gajewskiej-Łyskawy, był polonez i inne popisy wokalno-taneczne. Uroczystość powitania wzbogaciły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jeżewie przygotowanymi przez siebie regionalnymi daniami. Kolejnym punktem programu był pokaz regionalnych strojów i starych zabawek. Na koniec odbyły się rozmowy robocze nauczycieli, podczas których zaplanowano kolejne działania.
5 października 2015 r. - goście z programu ERASMUS+ w Jeżewie
Dziś do Jeżewa przyjechali przedstawiciele z zaprzyjaźnionych szkół programu ERASMUS+. Wspólnie realizujemy projekt Bags to do in your city. W naszej szkole gości 51 osób (36 uczniów i 15 nauczycieli) z 6 krajów: Danii, Hiszpanii, Portugalii, Słowacji, Włoch i Turcji. Na zagranicznych gości czekało wiele niespodzianek. Podczas zwiedzania szkoły gospodarze poszczególnych sal lekcyjnych przygotowali specjalne atrakcje. Niezwykle ciekawie prezentowała się wystawa w bibliotece pokazująca ponad 10 lat współpracy naszej szkoły z innymi europejskimi szkołami w ramach programów: Socrates, Comenius i Erasmus+.
1 października 2015 r. - spotkanie z policjantem
Dziś w naszej szkole gościli przedstawiciele Komenty Powiatowej Policji w Świeciu. Przeprowadzili z uczniami klas 1-6 pogadanki na temat odpowiedzialności za niewłaściwe zachowanie. W drugiej części spotkania przekazali ważne informacje na temat zagrożenia wynikajacego z zażywania dopalaczy. Uczniowie obejrzli filmy pokazujące, jakim śmiertelnym zagrożeniem dla młodych osób są dopalacze.
2 lipca 2015 r. - dzieci z klas 1-3 na Festiwalu Piosenki Religijnej w Chełmnie
Zespół wokalny dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej brał udział w III Festiwalu Piosenki Religijnej "W ramionach Matki". Festiwal odbył się w Chełmnie. Dzieci wystąpiły w kategorii schole i zespoły i były najmłodszymi uczestnikami w tejże kategorii. Choć występ zespołu nie został nagrodzony, dzieciom należą się wielkie brawa za zaangażowanie i piękną prezentację. Dziećmi opiekowała się p. Dorota Tuszyńska.
16 czerwca 2015 r. - wycieczka klas pierwszych do Gdyni
Klasy pierwsze szkoły podstawowej pojechały na wycieczkę do Gdyni. Po powitaniu z morzem udały się do Centrum Nauki Experyment, gdzie przez kilka godzin eksperymentowały, wykonywały doświadczenia, a przede wszystkim świetnie się bawiły. Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w restauracji McDonalds. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Jolanta Banaszak, Marlena Borucka, Emilia Sadowska i Dorota Tuszyńska.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1308527