19- 20 marca 2015 r. - warsztaty w Tleniu
W dniach 19-20 marca młodzież z gimnazjum wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Wdecki Park Krajobrazowy w ośrodku Perła Borów w Tleniu. Podczas pierwszego spotkania uczniowie m.in. poznali sposoby monitoringu i obserwacji przyrodniczych, zasady działania fotopułapki, noktowizora, kamery termowizyjnej, a w wolnych chwilach… integrowali się z pozostałymi uczestnikami i oczywiście obserwowali zaćmienie Słońca.
23 marca 2015 r. - Trio Wokalne pierwsze w Drzycimiu
W Drzycimiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pt.: „Każdy to potrafi". Na festiwal przyjechali uczniowie z Lniana, Warlubia, Drzycimia i Jeżewa. Naszą placówkę reprezentowało Trio Wokalne w składzie: Julita Kędziora z klasy 6b, Maria Miechowiecka z klasy 6a oraz Przemysław Kaniecki z klasy 6b.
20 marca 2015 r. - marzanna - konkurs samorządu
Samorząd szkoły podstawowej ogłosił konkurs na najoryginalniejszą kukłę marzanny. Uczniowie klas 4-6 przynieśli niezbędny materiał, a następnie podczas czwartej lekcji wykonali swoje kukły, które zostały umieszczone na wystawce w bibliotece szkolnej. Każda kukiełka dostała swoje imię... Wszystkie klasy do zadania się przyłożyły, bowiem ich marzanny zaskoczyły pomysłowością.
20 marca 2015 r. - zaćmienie Słońca
Dzisiaj mogliśmy podziwiać zjawisko częściowego zaćmienia Słońca. W kulminacyjnym momencie zaćmienia tarcza słoneczna była przykryta przez Książyc w 75 procentach. Kolejne takie zjawisko będziemy podziać dopiero w 2026 roku.
Początek zaćmienia - godzina 9.45, maksimum - godzina 10.54, koniec - 12.05.
20 marca 2015 r. - Dzień Gofra - akcja samorządu szkolnego
Samorząd gimnazjum zorganizował z okazji nadchodzącego pierwszego dnia wiosny - Dzień Gofra. Uczniowie klas trzecich gimnazjum przygotowywali gofry w stołówce szkolnej. Podczas przerw było tam prawdziwe oblężenie, ale trudno się dziwić, gdyż gofry były pyszne, a zapach rozchodził się po całej szkole i wzmagał apetyt.
19 marca 2015 r. - Targi Edukacyjne i Pracy
Uczniowie klas trzecich gimnazjum udali się do Świecia na VII Targi Edukacyjne i Pracy. Na Hali Widowiskowo - Sportowej na uczniów czekało 68 ekspozycji. Wystawcy wykorzystywali różne sposoby, aby przechadzający się między alejkami zwrócili na nich uwagę. Proponowano gadżety, malowanie paznokci, masaż alko smaczną przekąskę. Co roku dla uczniów klas trzecich taki wyjazd organizuje pani pedagog Hanna Adamkiewicz.
13 marca 2015 r. - konkurs na logo projektu „Bags to do in your city” rozstrzygnięty
W konkursie na logo i slogan programu Erasmus + wzięło udział 27 uczniów. Wpłynęło 26 projektów logo oraz 4 propozycje sloganu. Najlepsze logo i najciekawszy slogan wybrali nauczyciele poprzez głosowanie na prace zebrane na wystawie.
Po podliczeniu głosów ustalono następujące wyniki konkursu:
12 marca 2015 r. - wyjazd do Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu
Uczniowie klas trzecich i drugich gimnazjum wyjechali do Torunia na spektakl pt. "Miny polskie" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. W recenzji Jana Karowa o przedstawieniu można przeczytać: „…Min polskich po prostu przegapić nie można. To inteligentna rozrywka, która nikogo nie obraża, nie szuka skandalu, nie próbuje na siłę być kontrowersyjną, a pokazuje jak z naszym dziedzictwem można dyskutować, przy okazji serwując blisko półtorej godziny dobrej zabawy.” Wyjazd był też okazją do spacerku po ulicach Torunia.
12 marca 2015 r. - pożeganie Eli Kurek
Po 1,5 roku pracę w naszej szkole zakończyła nauczycielka wychowania fizycznego - Ela Kurek, która zastępowała przebywającą na urlopie macierzyńskim Alicję Kocikowską.
12 marca 2015 r. - Gimnazjalisto! Reaguj na przemoc
Uczniowie klasy II B wzięli udział w ogłoszonym przez Komendę Rejonową Policji w Świeciu konkursie pod nazwą "Gimnazjalisto! Reaguj na przemoc"
Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu filmu, który miał zachęcać do reagowania na wszelkie formy przemocy.
Filmik przygotowany przez uczniów klasy II B:
9 - 10 marca 2015 r. - szkolne eliminacje kociewskiego konkursu recytatorskiego
W szkolnym konkursie recytatorskim: „Recytujemy prozę i poezję kociewską” dla klas I-III i IV- VI SP wzięło udział 9 uczniów. Jury w składzie: przew. Anita Gajewska-Łyskawa, Kinga Bukowska i Ewa Kuligowska przyznały następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii I-III SP – recytacja, piosenka i proza:
11 marca 2015 r. - wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego "Strofka"
W szkolnym konkursie recytatorskim: „Strofka” dla klas I-III szkoły podstawowej wzięło udział 28 uczniów. Jury w składzie: Barbara Olszewska, Kinga Bukowska i Ewa Rządkowska - przyznały następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – Hanna Mydlikowska kl. I a;
II miejsce – Magdalena Dolewska kl. I a;
9 marca 2015 r. - Dzień Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet wszystkim paniom wicedyrektor Janusz Brózdowski złożył życzenia, a następnie zaprosił na kawę i ciasto przygotowane przez panie z naszej kuchni. W tym czasie dyżury podczas przerw za panie pełnili panowie.
Wiem więcej - mogę więcej
Od 15 października w naszym gimnazjum realizowany jest projekt „Wiem więcej-mogę więcej”. Założeniem projektu jest wyrównywanie różnic pomiędzy obszarem wiejskim a obszarem miejskim pod względem dostępności do różnych form edukacji dla uczniów, wzrost wiedzy i umiejętności uczniów oraz podniesienie jakości kształcenia.
5 marca 2015 r. - konferencja pedagogów z powiatu
Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie 18 pedagogów ze szkół powiatu świeckiego. Podczas spotkania pracowano nad tworzeniem schematu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego uczniom sprawiającym kłopoty wychowawcze i rodzinom dysfunkcyjnym.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji wspierających działania szkoły: Prezes Sądu p. M. Kutnik-Ratkowska, Kurator Sądowy p. M. Żbikowski, p. J. Tarkowska i J. Świerczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu oraz p. R. Jonac - psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu.
4 marca 2015 r. - wielki sukces w Warlubiu
Dnia 04.03.2015r. odbył się XIX Międzypowiatowy Konkursu Recytatorski Prozy, Poezji i Piosenki Kociewskiej pod hasłem „Na kociewskim gościńcu”. W konkursie uczestniczyło 62 uczestników z 12 szkół. Nasi uczniowie wypadli rewelacyjnie.
W kategorii „recytacja” w grupie klas IV-VI nagrodzona została Julia Rządkowska z klasy 4b.
4 marca 2015 r. - trudna sztuka przemawiania
Uczniowie klasy IIb uczyli się wygłaszać przemówienia. Dwie uczennice - Julia Strysik i Natalia Niklas - swe wystąpienia kierują do koleżanek i kolegów.
Posłuchajcie, jak pięknie i mądrze mówią.
27 lutego 2015 r. - Kinga i Marta finalistkami konkursu z języka polskiego
Kinga Jędral i Marta Skrzypińska z klasy 6b zostały finalistkami wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Uczennice musiały wykazać się wiedzą polonistyczną na trzech szczeblach konkursu. Po etapach: szkolnym i rejonowym zakwalifikowały się na etap wojewódzki i uzyskały wynik, dzięki któremu zostały finalistkami tego ważnego konkursu. Gratulujemy!
24 lutego 2015 r. - udział uczniów w konferencji promującej potencjał LGD
Uczniowie naszej szkoły słowem i piosenką reprezentowali gminę Jeżewo podczas konferencji promującej potencjał lokalnych grup działania. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas uroczystości każda gmina opowiadała o swoich walorach i możliwościach – wszystko pod hasłem: „Potencjał gminy atrakcyjnością powiatu”.
22 lutego 2015 r. - bierzemy udział w projekcie "Szkoła równego traktowania"
Do projektu zgłosiło się 230 szkół. Projekt realizowany jest przez Centrum im. prof. Bronisława Geremka. Fundacja została założona przez rodzinę i przyjaciół tragicznie zmarłego w 13 lipca 2008 r. historyka, człowieka „Solidarności”. Celem Fundacji jest wspieranie rozwoju edukacji, myśli i kultury
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1256012