• 31 sierpnia 2023r.- rada pedagogiczna i pożegnanie nauczycieli

• 31.08.2023
        • Podczas dzisiejszej rady pedagogicznej było wiele momentów wzruszających. Dyrektor szkoły Jerzy Prus pożegnał p. Dorotę Zalewską, która zmieniła miejsce pracy - będzie kierować nowoczesnym  przedszkolem w Laskowicach oraz Koleżanki: Marlena Borucka i Ewa Żurawska, które skorzystały z przywileju  odejścia  na emeryturę. Marlena i Ewa były od wielu lat związane z naszą szkołą, wychowały i wykształciły pokolenia młodych ludzi, bowiem nauczały w klasach 1-3. Odznaczały się ciepłem i życzliwością. Były niezwykle pracowite, aktywne  i solidne. Za swoje zaangażowanie i sukcesy w pracy otrzymały wiele nagród. Można powiedzieć, że w jeżewskiej szkole zostawiły swoje serca. Dziękujemy za wszystkie chwile z Wami i życzymy wiele radości w kolejnym etapie życia.

• Nowe murale w Jeżewie

• 30.08.2023
        • Choć są wakacje i czas wolny od nauki, to uczniowie naszej szkoły, a właściwie już absolwenci z klasy 8b, wzięli udział w warsztatch artystyczno-ekologicznych, w wyniku których powstały nowe murale w Jeżewie. Na ścianie w centrum wsi pojawiła się praca nawiązująca do mieszkańców Borów Tucholskich - zostały namalowane zwierzęta, które występują w naszych lasach: rzekotka drzewna, zimorodek, biegacz dołkowany, zając polny oraz żółw błotny.

Na szkole powstał portret Bronisława Nogi - nauczyciela, budowniczego i kierownika szkoły. Nad kształtem artystycznym murali czuwał artysta z Warszawy Dariusz Paczkowski, który jest też autorem pierwszego muralu w Jeżewie.

Murale powstały dzięki życzliwości wielu osób. Dyrektor szkoły Jerzy Prus dziękuje wszystkim osobom, które wsparły finansowo tę artystyczną inicjatywę. Mural powstał w znacznej mierze z Funduszu Sołeckiego, a wśród sponsorów znaleźli się: Firma Intro-Packman w Jeżewie, Bank Spółdzielczy Nowe, Nadleśnictwo Dąbrowa, Nadleśnictwo Osie, Stolarnia Otlewski. Działania szkoły uzyskały przychylność wójta Gminy Jeżewo Macieja Rakowicza oraz jego pracowników. Pomoc okazali także Państwo Wardaccy poprzez umożliwienie korzystania z prądu oraz Pan Roman Harder, który udostępnił rusztowania do wykonania prac na wysokości.

To było duże przedsięwzięcie, dzięki któremu  nasze Jeżewo stało się piękniejsze, ale także  atrakcyjniejsze turystycznie.

• KOMUNIKATY

• 21.08.2023
        • 28 sierpnia (poniedziałek) w stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci przedszkolnych - grup P1 i P2.  Rodzice dzieci z grupy P1 - godz. 16.00, rodzice dzieci z grupy P2 - godz. 17.00. Podział na grupy wywieszony został na drzwiach szkoły.

4 września (poniedziałek) po apelu rozpoczynającym nowy rok szkolny odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami dzieci rozpoczynającymi edukację w oddziałach zerowych. Listy grup dzieci z oddziału 0a i 0b zostaną wywieszone na drzwiach szkoły 4 września.

• Wyprawka dla oddziałów "0"

• 12.08.2023
        • - zeszyt w wąskie linie (najlepiej czerwono-niebieskie),

- zeszyt w kratkę,

- dwie teczki z gumką,

- kredki „Bambino”,

- wygodny strój do zajęć gimnastycznych (spodenki, t-shirt),

- składka pieniężna, która zostanie ustalona na spotkaniu w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.