• Wizyta w Kopenhadze

• W  niedzielę w nocy 29 marca 2015 r. grupa nauczycieli i uczniów wróciła  z Danii. Tygodniowy wyjazd był związany z realizowanym przez naszą szkołę projektem Bags to do in your city  (Bagaż kulturowych różnorodności) w ramach międzynarodowego programu Erasmus+. Była to druga z kolei wizyta tego projektu. Szkoła goszcząca przedstawicieli z krajów partnerskich znajdowała się w stolicy Danii, Kopenhadze, w dzielnicy Valby. Dla gości przygotowano bogaty program powitalny. Odbyły się też  ważne rozmowy robocze odnoszące się działań już zrealizowanych, jak i do kolejnych działań. Zorganizowano też wycieczki do największych atrakcji Kopenhagi, a były to: Mała Syrenka, Pałac Królewski Amelienborg, piękna dzielnica portowa Nyhavn, deptak w centrum miasta nazywany Strøget, Ratusz Miejski, po którym oprowadziła pani burmistrz Kopenhagi. Dzieci dodatkowo zobaczyły kopenhaskie zoo.

Ciekawostką tej wyprawy był przejazd nowym mostem nad Cieśniną Duńską z lotniska w Malmo w Szwecji do Kopenhagi w Danii.

Z Jeżewa na drugie spotkanie pojechali: Leszek Raywer (nasz koordynator), Michał Ciesielski, Kacper Konieczka i Hubert Kolańczyk.

A oto oficjalne logo projektu wybrane w Kopenhadze:

a slogan to:

Together we are more, together we are Erasmus+