• Bags to do in your city

• Bags to do in your city, czyli kulturowy kosz rozmaitości

Czas realizacji projektu - dwa lata.  Rozpoczyna się z początkiem tego roku szkolnego i będzie trwał do sierpnia 2016 roku. Jest to projekt dla Szkoły Podstawowej i głównym obszarem działań będzie kultura. Będziemy się zajmowali takimi tematami, jak na przykład: sztuka i plastyka, muzyka ludowa, taniec, sztuka ludowa, zabawki i mnóstwem innych  ciekawych tematów. Każdy uczniów znajdzie dla siebie coś ciekawego do zrobienia.

Z projektem są także związane wyjazdy do krajów partnerskich. Wielu uczniów, biorących aktywny udział w projekcie, będzie mogło wyjechać za granicę i reprezentować naszą szkołę i nasz kraj w Europie.  W październiku przyszłego roku spodziewamy się wizyty zagranicznych gości w naszej szkole. Liczymy wówczas na Waszą gościnność i przyjęcie uczniów z innych krajów w Waszych domach.

Kilka słów o krajach partnerskich:

W projekcie będzie współpracować siedem szkół z krajów europejskichSzkoły partnerskie to:

Malacky, Słowacja (w pobliżu Bratysławy i Wiednia w Austrii) -  Zakladna skola  Dr. J. Derea,

Unye w Turcji  (w pobliżu Samsun) - Anafarta Ortaokulu,

Jeżewo, Polska  (Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza),

Castellammare di Stabia, we Włoszech, miejscowość w pobliżu Neapolu, położona u podnóża legendarnego wulkanu Wezuwiusz, zaraz obok antycznych Pompei  - Escola secondaria primo grado Stabiae),

- Valby w Danii, to dzielnica Kopenhagi  -  Vigerslev Alle skole,

Ourém w w płn-wsch Portugalii, miejscowość położona bardzo blisko Fatimy! -  Cónego Dr. Lopes Perdigao,

Castelldefels w Hiszpanii, w pobliżu Barcelony, nad Morzem Śródziemnym - Escola Torre Barona

Kolejne podstrony przedstawiają kilka ważniejszych wydarzeń tego projektu