7 kwietnia 2017 r. - sukces uczniów szkoły filialnej w Czersku Świeckim
Szkoła Filialna w Czersku Świeckim brała udział XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bory Tucholskie w oczach dziecka". Laureaci 7 kwietnia wraz z rodzicami udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, aby osobiście odebrać nagrody.
Oto zwycięzcy:
w kategorii lat 6, technika mieszana MACIEJ GLINIECKI zajął III miejsce.
7 kwietnia 2017 r. - gminny konkurs "Ortograficzna corrida"
Dziś odbyła się IX edycja gminnego konkursu "Ortograficzna corrida, czyli walczymy z bykami". Przybyłych do naszej szkoły gości powitała pani dyrektor Anita Gajewska-Łyskawa i życzyła powodzenia w konkursowych zmaganiach. W gminnej rywalizacji wzięło udział 25 uczniów z klas 4-6 szkół podstawowych gminy Jeżewo. Uczniowie rozwiązywali 10 zadań sprawdzających znajomość różnych zasad ortograficznych. Komisja konkursowa, składająca się z nauczycieli poszczególnych szkół, oceniała zrealizowane zadania. Mistrzem Ortografii Szkół Podstawowych Gminy Jeżewo została uczennica klasy 5 z Laskowic. W kategorii klas szóstych najwyższy wynik uzyskała Julia Rządkowska z klasy 6b, z klas piątych - Dominika Raczyńska, a Wiktoria Żurek osiągnęła najwyższy wynik z klas czwartych. Karol Ostrowski zdobył najwyższy wynik spośród uczniów naszej szkoły (jednak jest to wynik nieco niższy od wyniku uzyskanego pr
5 kwietnia 2017 r. - udział w konkursie "Bezpieczny trzecioklasista na drodze"
5 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Świeciu już po raz czwarty odbył się powiatowy konkurs „Bezpieczny trzecioklasista na drodze”. Wzięło w nim udział 60 uczniów z 20 szkół. Celem tego konkursu jest popularyzacja bezpieczeństwa na drogach, promowanie noszenia odblasków oraz wyrabianie u dzieci takich nawyków i zachowań, aby gwarantowały one bezpieczeństwo w czasie korzystania z drogi. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna, w skład której wchodziły: Aleksandra Karetko (3a), Alicja Klawon (3b), Amelia Kowalska (3b). Uczestnicy turnieju nie tylko rozwiązywali test, ale też mieli okazję podziwiać krótki występ artystyczny uczniów ze świeckiej szkoły, których wspierał „śpiewający policjant”. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrody za przygotowanie i udział w konkursie. W konkursie plastycznym o tej samej tematyce Aniela Manikowska (3b) zdobyła wyróżnienie za swoją pr
4 marca 2017 r. - sukces recytatorów na etapie powiatowym
Dziś odbył się jubileuszowy XXXV powiatowy konkurs Recytujemy Prozę i Poezję Kociewską im. Antoniego Górskiego. Wzięło w nim udział 38 uczniów z powiatu świeckiego. Naszą szkołę reprezentowało 9 osób, wszyscy wspaniale się zaprezentowali i uzyskali wysokie lokaty.
W kategorii I-III SP recytacja:
Nagrodę otrzymał Hubert Dalak z klasy 2b, natomiast Aniela Manikowska z klasy 3b została wyróżniona;
4 marca 2017 r. - "Nie przeklinam" - projekt plastyczny
Przez dwa dni uczniowie ze szkoły podstawowej na plastyce tworzyli plakaty, scenki, hasła, podawali pomysły dotyczące nieprzeklinania. Przekleństwa obecne są wszędzie: w domach rodzinnych, na ulicy, w sklepach, w prywatnych i publicznych rozmowach, w internecie. Uczniowie zgadzają się z tym, że wulgaryzmy są wszędzie, ale nie wiedzą dlaczego ludzie przeklinają i co tak właściwie jest w tym dobrego. Dziś przeklinają równo wszyscy: mężczyźni, kobiety, młodzież, dzieci. Bluzgają na lewo i prawo, bez zahamowania i wstydu, cienia zażenowania. Już kilkulatki w przedszkolu licytują się, kto zna więcej „brzydkich słów” - często ich znaczenia nawet nie rozumiejąc, a które usłyszeli z ust mamy lub taty, starszego brata czy siostry, kolegi.
31 marca 2017 r. - klasy szóste sadziły las
Uczniowie z klas szóstych dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Sadzimy 1000 drzew na minutę”, organizowanej przez Lasy Państwowe. We współpracy z leśnikami z Nadleśnictwa Dąbrowa dzieci z dużym zaangażowaniem posadziły lipy, buki i modrzewie. W pracy pomagało im wiosenne słoneczko.To była udana lekcja w terenie.
28 marca 2017 r. - wyniki szkolnego etapu Turnieju Wiedzy Pożarniczej
W naszej szkole odbyły się eliminacje do etapu gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wszyscy uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum pisali test, w którym musieli wykazać się wiedzą z zakresu zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzą na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Najwyższe wyniki uzyskali:
28 marca 2017 r. - konkurs regionalny "Sławię Cię, Ziemio, słowem i pieśnią" we Włocławku.
Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Prezydenta Miasta Włocławek Marka Wojtkowskiego oraz Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu województwa kujawsko-pomorskiego i województw ościennych. Uczestnicy prezentowali się w kategoriach: RECYTACJA POEZJI I PROZY REGIONALNEJ oraz ŚPIEW (pieśni i przyśpiewki ludowe, pieśni regionalne). Naszą szkołę reprezentowali: Julia Rządkowska i Kacper Grzywacz z klasy VI b oraz Ilona Grzywacz z klasy I b i Mariola Grzywacz z klasy III b gimnazjum.
24 marca 2017 r. - Światowy Dzień Wody
22 marca już po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W związku z tym, że rok 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły, nasze działania skupiły się wokół hasła „Szlakiem Wisły”. Tradycyjnie tego dnia przyszliśmy do szkoły ubrani na niebiesko.
Najmłodsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w bardzo interesujących zajęciach pt. „Pogawędka o Wiśle”. Dzieci utrwaliły najważniejsze pojęcia związane z położeniem rzeki, próbowały rozpoznać najpopularniejsze gatunki flory i fauny rzecznej oraz szukały pomysłów na oszczędzanie wody.
24 marca 2017 r. - Unplugged – program zapobiegania uzależnieniom w szkole
Unplugged to realizowany w naszej szkole przez klasę II a gimnazjum program dotyczący zapobiegania uzależnienia od używek. Oparty jest na modelu wszechstronnego wpływu społecznego, jako że polega na interakcji, integracji umiejętności życiowych oraz poglądów normatywnych.
Program składał się z 12 jednostek lekcyjnych. Substancje, które zostały omówione to: tytoń, alkohol, konopie. Tematyką szczegółową zajęć było: rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji, myślenie kreatywne, skuteczna komunikacja, umiejętność tworzenia relacji, samoświadomość, empatia, radzenie sobie z emocjami, poglądy normatywne.
24 marca 2017 r. - nagrody w Osiu dla Oli i Radka
Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyła się gala artystyczna w ramach obchodów Dni Kultury i Sztuki Osie 2017. Uczniowie ze szkół z Lniana, Świecia, Warlubia, Błądzimia, Tucholi, Dragacza, Osia i Jeżewa prezentowali swoje talenty muzyczne, taneczne, teatralne i plastyczne. W kategorii pla
22 marca 2017 r. - pożegnanie zimy w Nadleśnictwie Dąbrowa
Dzieci z przedszkola, klas 0A i 0B wybrały się do Nadleśnictwa Dąbrowa i tam symbolicznie pożegnały zimę. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych i własnoręcznie wykonały papierowego ptaszka. Następnie przeszły ścieżkę edukacyjną, a na koniec spędziły miłe chwile na placu zabaw.
21 marca 2017 r. - Światowy Dzień Poezji
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Święto zostało ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości odbywają się w Paryżu. Celem święta jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie". Z tej okazji w bibliotece szkolnej była wystawka z konkursem na wiosenny wiersz.
21 marca 2017 r. - pierwszy dzień wiosny i Dzień Gofra
Dziś w naszej szkole obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji samorząd szkolny zaproponował, aby tego dnia przyjść do szkoły w piżamach. Do akcji przyłączyło się wielu uczniów, więc na krytarzach było ... sennie. Tradycyjnie gimnazjaliści przygotowali pyszne gofry, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Tłok przed szkolną stołówką, kolejka po gofry pokazały, że pomysł samorządu to strzał w dziesiątkę! Podobnie atrakcyjnie minął ten dzień dla uczniów klas 1-3, którzy przygotowali prace związane z wiosną oraz przebrani wyruszyli na poszukiwanie nowej pory roku.
17 marca 2017 r. - XXI Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski Prozy, Poezji i Piosenki Kociewskiej
Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Skrzydlaci przyjaciele Kociewia” wzięło w nim udział 64 uczniów z 11 szkół. Naszą placówkę reprezentowało 11 uczniów, aż 8 zostało laureatami.
W kategorii klas II-III SP recytacja: Aniela Manikowska (3b) uzyskała nagrodę, a Hubert Dalak (2b) wyróżnienie.
13-15 marca 2017 r. - Rekolekcje wielkopostne
Rekolekcje to w Kościele Katolickim kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, kazania oraz spowiedź. Zwykle odbywają się w czasie Wielkiego Postu. Rekolekcje to czas oczyszczenia, czas odnowy duchowej, to spotkanie z naukami prowadzonymi przez księdza rekolekcjonistę. Nasze rekolekcje prowadził ksiądz Rafał Barciński. Spotkania w kościele wyróżniały się dobrą atmosferą, którą tworzył radosny śpiew i szczera modlitwa. A słowa piosenki: "Przyjaciela mam i już! Kto to taki? Anioł Stróż" stały się jednym z motywów tych religijnych spotkań.
15 marca 2017 r. - o Marcinie w "Tygodniku Rolniczym"
Redakcja "Tygodnika Rolniczego" z siedzibą w Poznaniu zainteresowała się wyjątkową pasją Marcina Kołodziejskiego z kl.2a, czyli lepieniem z plasteliny i pasją rolniczą. Dziennikarze z gazety rolniczej chcieli osobiście poznać młodego przyszłego rolnika, który stara się wypromować markę Ursus w środowisku szkolnym i lokalnym. Do szkoły w Jeżewie zawitał pan Tomasz Ślęzak przedstawiciel redakcji czasopisma, by usłyszeć historię Marcina i obejrzeć prace z plasteliny. Dziennikarz skrupulatnie notował, słuchał i fotografował. Dziś się ukazał artykuł o pasji Marcina w "Tygodniku Rolniczym", a pan redaktor zapewniał, że to jeszcze nie koniec, bowiem fabryka Ursusa bardzo zainteresowała się tym, co Marcin robi dla marki Ursus i obiecała kilka niespodzianek dla ucznia. Gratulujemy Marcinowi zainteresowań, pasji rolniczej, umiejętności artystycznych i ciekawego pomysłu na projekt edukacyjne:
13 marca 2017 r. - II miejsce dziewcząt w powiecie w minikoszykówce
Dziewczęta z Jeżewa zakończyły przygodę z koszykówką. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Jeżewie w składzie: Oliwia Czerwińska, Oliwia Sobiechowska, Julia Rządkowska, Amelia Zaleska, Julia Kwit, Sandra Stolarczyk, Natalia Zgoda, Oliwia Czub, Karolina Olszewska, Agata Ryżek, Jesika Rulewska i Wiktoria Wójtowicz zajęła II miejsce w powiatowym finale minikoszykówki. W pierwszym meczu Jeżewo przegrało z SP1 ze Świecia 9:21, natomiast w drugim dziewczyny zwyciężyły SP Bukowiec 23:16. Opiekunem był Michał Ciesielski. GRATULACJE DLA ZAWODNICZEK.
7 marca 2017 r. - dziewczęca drużyna SP w finale zawodów powiatowych w minikoszykówce
We wtorek odbyły się podrejonowe zawody w minikoszykówce. Do Jeżewa przyjechała chłopięca i dziewczęca reprezentacja Szkoły Podstawowej w Lnianie. Chłopcy z Jeżewa przegrali 8:29 i nie awansowali do zawodów powiatowych. Drużyna dziewcząt w składzie: Oliwia Czerwińska (14 punktów), Oliwia Sobiechowska (2), Natalia Zgoda (4), Julia Rządkowska (4), Amelia Zaleska (6), Julia Kwit, Sandra Stolarczyk, Natalia Gołębiewska, Karolina Olszewska, Agata Ryżek, Natalia Czub zwyciężyła z rówieśniczkami z Lniana 30:9 (12:0, 4:1, 12:4, 2:4) i będzie reprezentowała gminę Jeżewo w finale powiatowym, który odbędzie się 13 marca 2017 r. w SP 7 w Świeciu. Opiekunem był Michał Ciesielski. GRATULUJEMY AWANSU I TRZYMAMY MOCNO KCIUKI.
8 marca 2017 r. - Dzień Kobiet
Dziś wszystkie kobiety - te duże i te małe - obchodziły Dzień Kobiet. Z tej okazji zostały złożone kobietom i dziewczętom życzenia od dyrekcji szkoły i samorządu szkolnego. Poszczególne klasy różnie zorganizowały ten dzień - były kwiaty, czekoladki, ciasto, tort i pizza. W pokoju nauczycielskim na panie czekała słodka niespodzianka - ciasto i kawa. Na niektórych lekcjach były konkursy o kobietach z utworów literackich.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1308036