• 25 kwietnia 2019 r. - palmy wielkanocne
        • 25 kwietnia 2019 r. - palmy wielkanocne

        • 07.05.2019
        • Także i w tym roku uczniowie naszej szkoły wykonywali palmy, które każdy mógł nabyć za dobrowolną ofiarą. Pieniądze zebrane w Niedzielę Palmową, do skarbonki wystawionej przed parafialnym kościołem, zostaną przeznaczone zgodnie z intencją uczniów, na dofinansowanie wspólnego wyjazdu rycerskiego oraz na pomoc charytatywną dla potrzebujących. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję ,,Palmy wielkanocne 2019".

      • 9 kwietnia 2019 r. - sukces Huberta w Starogardzie Gdańskim
        • 9 kwietnia 2019 r. - sukces Huberta w Starogardzie Gdańskim

        • 06.05.2019
        • W Galerii Neptun w  Starogardzie Gdańskim odbyła się uroczysta  gala podsumowująca Ogólnopolski Kociewski Konkurs Plastyczny pt. "Stacja Drogi Krzyżowej". Na konkurs wpłynęło 338 prac plastycznych. Wśród 30 laureatów znaleźli  się uczniowie naszej szkoły: Hubert Dalak z klasy 4b i Dominika Raczyńska z klasy 7a.  Opiekunkami uczniów były: Dorota Chmielewska i Beata Smeja. 

           

      • LIST OTWARTY
        • LIST OTWARTY

        • 27.04.2019
        • Szanowny Panie Wójcie!

          Drodzy Rodzice!

          Mieszkańcy Gminy Jeżewo!

           

          W poniedziałek, 8 kwietnia, rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli, do którego przyłączyły się szkoły w naszej gminie. Odstąpienie od bezpośredniej pracy z uczniem było bardzo trudną decyzją dla każdego z nas. Decyzją tym trudniejszą, że pracujemy z uczniami nie tylko z obowiązku, ale żyjemy szkołą i jesteśmy zaangażowani w działania na rzecz rozwoju gminnej edukacji.

          Chcemy podkreślić, że naprawdę nie szczędzimy czasu na prowadzenie zadań dodatkowych. To dzięki nam od 2004 roku nasza młodzież poznaje świat  poprzez międzynarodowe wymiany, to my prowadzimy wielodniowe wycieczki, zielone szkoły,  organizujemy gminne i szkolne konkursy oraz liczne zawody sportowe.

          To my nie szczędzimy czasu na indywidualną pracę z uczniem. Dzięki temu nasi podopieczni odnoszą znaczące sukcesy w różnych dziedzinach życia, także na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim.

          Uczymy naszą młodzież patriotyzmu, ale też otwartości na świat. To my inicjujemy społeczne akcje typu: Przyjazna Polska, Festiwal Trzech Kultur, Lekcja dla Rodaka, Słownik polsko-polski, Ojczyzna-Ojcowizna.  

          Nasze szkoły uczą nowocześnie, czego potwierdzeniem są m.in. certyfikaty „Szkoła z klasą”, „Lego. Cogito. Ago.”, „Szkoła bez przemocy”.

          Moglibyśmy długo wymieniać, bo pracujemy dużo więcej niż osławione i wypominane nam 18 godzin.

           

          Przyłączyliśmy się 8 kwietnia do strajku, ale nie utrudnialiśmy pracy szkoły w kluczowych dla naszych uczniów momentach, zwłaszcza w czas egzaminów. Dla dobra uczniów niektórzy z nas podjęli nawet trudną decyzję o czasowym zawieszeniu strajku.

          Nie ukrywamy, że wiary w sens naszego strajku dodawały nam zarówno głosy naszych uczniów, jak i wsparcie rodziców – za każde życzliwe słowo z serca dziękujemy.

          Po 20 dniach strajku podjęliśmy koleją trudną decyzję – kończymy akcję strajkową. W naszym przekonaniu zrobiliśmy, co mogliśmy, by nagłośnić problemy polskiej szkoły.

          Boli nas to, że nasz zawód i nasza rola w kształtowaniu serc i umysłów młodych ludzi są niedoceniane i sprowadzane do wypominania nam długich wakacji i nadmiaru wolnego czasu.

          Jeszcze bardziej jednak bolą odgórne decyzje wynikające z reformy edukacji – przeładowane podstawy programowe, zbędne treści, skumulowane roczniki, niewłaściwie dobrane lektury i wiele innych kwestii.

          Tu, w szkołach gminy Jeżewo, nie możemy tych kwestii rozwiązać, wracamy więc do pracy. Ziarno jednak zostało zasiane. Każdy Polak usłyszał o problemach polskiej szkoły. Także każdy mieszkaniec naszej gminy.

           

          Naszą formą strajku będą od poniedziałku noszone  plakietki strajkowe i  oflagowana szkoła.

          Będziemy jednak z uczniami, tak jak byliśmy przez te wszystkie lata. Bo oni są dla nas niezmiennie najważniejsi. Bo oni są sensem naszej pracy.

           

          Drodzy Rodzice!

          Liczymy na zrozumienie naszej decyzji o podjęciu  strajku. Liczymy jednak też na docenienie, że zamieniamy formę strajku na taką, która zapewni powrót do szkoły Waszym dzieciom.

           

          Szanowny Panie Wójcie!

          My – nauczyciele – podejmując decyzję o zmianie formy strajku, idziemy na kompromis dla dobra całego środowiska. Nie ukrywamy, że liczymy na wzajemność ze strony organu prowadzącego i Pana – byłego nauczyciela – osobistą dla nas życzliwość.

           

          Strajk kończymy, ale żyć wspólnie pod jednym dachem gminy trzeba dalej.

           

           

                                                     Z szacunkiem,

                        

                        Nauczyciele i pracownicy oświaty z gminy Jeżewo

                                            biorący udział w strajku

        • 25 kwietnia 2019 r. - informacja Dyrektora Szkoły

        • 25.04.2019
        • Szanowni Państwo
          Zawiadamiam, że strajk szkolny w naszej szkole zakończy się w piątek 26.04.2019 r. Od poniedziałku 29.04.2019 r. wznawiamy zajęcia zgodnie z planem lekcji.
          Z wyrazami szacunku
          Jerzy Prus - dyrektor szkoły
      • 4 kwietnia 2019 r. - podsumowanie projektu "Przyjazna szkoła"
        • 4 kwietnia 2019 r. - podsumowanie projektu "Przyjazna szkoła"

        • 25.04.2019
        • W czwartek po południu w naszej szkole rozpoczęła się uroczystość podsumowania projektu edukacyjnego Przyjazna szkoła, który był realizowany od kilku miesięcy, a dotyczył tematu migracji i kształtowania postaw otwartych na inność; uświadomiania uczestnikom  programu ich roli w integracji osób zróżnicowanych pod względem pochodzenia ze społecznością szkolną.

          Na czwartkowe spotkanie zostali zaproszeni: władze gminy p. Maciej Rakowicz, kierownik oświaty p. Karolina Gwizdała,  koordynator projektu p. Sylwia Antonowicz, rodzice uczniów  oraz dyrekcja szkoły i nauczyciele. Gospodarzami byli uczniowie, którzy przedstawili swoje dokonania oraz wzbogacili program prezentacjami multimedialnymi, piosenkami, wierszem, zabawą integracyjną Polsko-ukraiński strój przyjaźni i konkursem Jaka to ukraińska literka?. Uczniowie opowiedzieli o wykonanych przez siebie plakatach na temat Ukrainy. Była mowa o pisaniu listów do uczniów ukraińskiej szkoły,  o hapenningu Przyjazne serca.  Grupa uczniów pod kierunkiem rodziców przygotowała przedstawienie teatralne ukraińskiej baśni pt. Rękawiczka. Projekt wzbogaciła rozmowa z p. Aloną Stepaniuk, która opowiedziała o różnicach i podobieństwach szkół polskiej i ukraińskiej. Punktem kulminacyjnym było wspólne zaśpiewanie piosenki Hej, sokoły. Dzieci za swoją pracę otrzymały z rąk wójta gminy p. M. Rakowicza słodki prezent - pyszne cukierki. Koordynatorami projaktu ze strony naszej szkoły są: p. Jolanta Piekarska i p. Elżbieta Brózdowska.

          Po uroczystości nastał czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów. Stoły uginały się od polsko-ukraińskiego jadła. Oficjalne podsumowanie projektu odbędzie się w czerwcu, wtedy nasza szkoła otrzyma certyfikat programu.

          Spotkanie było realizowane w ramach programu edukacyjnego "Przyjazna Szkoła", organizowanego przez Fundację Emic, w ramach projektu „Masz prawo wiedzieć”, współfinansowanego z programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

           

      • 4 kwietnia 2019 r. - powiatowy konkurs kociewski w Świeciu
        • 4 kwietnia 2019 r. - powiatowy konkurs kociewski w Świeciu

        • 07.04.2019
        •              W Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji odbył się XXXVII Konkurs im. Antoniego Górskiego pn. „Recytujemy prozę i poezję kociewską” Wzięło w nim udział 33 uczniów ze szkół powiatu świeckiego. Naszą szkołę reprezentowało 6 recytatorów.

          W kategorii klas 4-6 SP recytacjawyróżniono Huberta Dalaka z klasy 4 b;

          W kategorii klas 7,8, gimnazjum recytacja nagrodę wywalczyła Julia Rządkowska z kl. 8 b, a wyróżniony został Kacper Grzywacz z klasy 8 b;

          W kategorii klas 7,8, gimnazjum śpiewnagrodę otrzymała Dominika Raczyńska z klasy 7a.

                      Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a laureaci nagród wezmą udział w finale konkursu kociewskiego w Starogardzie Gdańskim, który odbędzie się 16.05.2019 r. o godz. 10.00.

      • 1-3 kwietnia 2019 r. - rekolekcje wielkopostne
        • 1-3 kwietnia 2019 r. - rekolekcje wielkopostne

        • 07.04.2019
        • Od 1 do 3 kwietnia w naszej parafii trwały rekolekcje wielkopostne, dlatego uczniowie mieli wolne od zajęć w szkole. W tym czasie uczestniczyli w naukach prowadzonych przez księdza rekolekcjonistę.

          W ostatni weekend marca odbywały się Wiosenne Rekolekcje Misyjne w Pelplinie pod hasłem ,,Ochrzczeni i posłani". Uczniowie z naszej szkoły również w nich uczestniczyli.

        • 3 kwietnia 2019 r. - Informacja Dyrektora Szkoły

        • 04.04.2019
        • Szanowni Rodzice uczniów naszej szkoły oraz oddziałów przedszkolnych.
          W związku z tym, że prawdopodobnie od poniedziałku 8.04.2019 r . większość pracowników naszej szkoły przystąpi do strajku, może nastąpić odwołanie zajęć. Zwracam się do Państwa z prośbą o przewidzenie możliwości zapewnienia swojemu dziecku opieki. Może dojść do sytuacji, w której opieka w świetlicy szkolnej będzie niemożliwa, jeśli liczba uczniów przekroczy dopuszczalne maksimum. Bardzo proszę o zrozumienie w tej trudnej sytuacji. O ewentualnych zmianach będziemy informować.
           
          Jerzy Prus
      • 2 kwietnia 2019 r. - Wizyta programu Erasmus + we Włoszech
        • 2 kwietnia 2019 r. - Wizyta programu Erasmus + we Włoszech

        • 02.04.2019
        • Od 24 do 31 marca 2019 roku odbyła się kolejna wizyta robocza w ramach projektu Erasmus + „Look after nature and nature will look after you”. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przebywali w miejscowości Castellammare di Stabia we Włoszech. Tradycyjnie uczniowie byli gośćmi rodzin włoskich, co sprzyjało nawiązaniu bliższych kontaktów i poznaniu ich codziennego życia.

          Ważnym elementem spotkania  był udział młodzieży i nauczycieli w warsztatach dotyczących tematyki projektu, czyli m. in. odnawialnych źródeł energii, segregacji odpadów oraz kształtowania postaw proekologicznych. Zostały omówione badania i ankiety dotyczące zagrożeń środowiskowych w poszczególnych krajach partnerskich.

          W ramach poznawania kraju goszczącego, jego kultury i historii zwiedziliśmy następujące miejsca: Rzym, Herkulanum, Sorrento, Neapol oraz wybrzeże Amalfi. Najwięcej wrażeń dostarczyła nam podróż do Rzymu pociągiem szybkich kolei Frecciarossa z prędkością do 300 km/ h. Zobaczyliśmy najważniejsze zabytki miasta: Koloseum, Usta Prawdy, Kapitol, Forum Romanum, Panteon, Plac Navona z fontanną czterech rzek, Fontannę di Trevi, Hiszpańskie Schody. Nie mogło zabraknąć wizyty w Watykanie, gdzie zatrzymaliśmy się przy grobie Jana Pawła II.

          W załączeniu znajdują się cztery filmy wideo prezentujące dzień po dniu wszystkie wydarzenia i atrakcje. Zapraszamy na wycieczkę z uczestnikami tej wizyty roboczej.

        • 1 kwietnia 2019 r. - Komunikat o rekrutacji

        • 03.04.2019
        • W dniach 02-05.04.2019r. rodzice dzieci zakwalifikowanych do przedszkola składają w formie pisemnej potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola przy Szkole Podstawowej w Jeżewie.

          Dokument do pobrania w sekretariacie szkoły lub online Potwierdzenie_woli.pdf

          08.04.2019r. - podane zostaną do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną

           listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

      • 28 marca 2019 r. - gala laureatów konkursów przedmiotowych
        • 28 marca 2019 r. - gala laureatów konkursów przedmiotowych

        • 29.03.2019
        • W czwartek w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Weronika Podgórska - uczennica klasy 3b gimnazjum - uzyskała tytuł laureata konkursu przedmiotowego z geografii i tym samym uczestniczyła w tym podniosłym  wydarzeniu. Dyplomy, statuetki oraz zaświadczenia zwalniające z egzaminu wręczał laureatom Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik. Weronika dzięki uzyskaniu tytułu laureata konkursu nie będzie musiała pisać egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno-przyrodniczej i z tej części automatycznie uzyska wynik 100%. Opiekunem naukowym Weroniki był p. Janusz Brózdowski.

          Warto dodać, że Weronika uzyskała również tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z języka polskiego, dzięki czemu uzyska z tego przedmiotu ocenę celującą na świadectwie.

          To duże sukcesy Weroniki Podgórskiej i jednocześnie wyróżnienie dla naszej szkoły. Brawo!

      • 25 marca 2019 r. - śniadanie w zielonej klasie
        • 25 marca 2019 r. - śniadanie w zielonej klasie

        • 26.03.2019
        • Uczniowie klas 1-3 biorą udział w akcji śniadanie w zielonej klasie. Celem akcji jest zjedzenie drugiego śniadania w towarzystwie koleżanek i kolegów na świeżym powietrzu. Zdrowe kanapki i świetne towarzystwo zagwarantowały dobry apetyt. Według badań dzieci, które jedzą pożywne i zdrowe śniadania, osiągają lepsze wyniki w nauce. Niepokojące jest to, że często uczniowie do szkoły przychodzą bez śniadania, a jedynym pożywieniem podczas przerw są niezdrowe chipsy, chrupki czy zakupione drożdżówki. Warto dbać o zdrowe nawyki u dzieci od najmłodszych lat.

      • 22 marca 2019 r. - pożegananie zimy przez klasy zerowe
        • 22 marca 2019 r. - pożegananie zimy przez klasy zerowe

        • 26.03.2019
        • Dzieci z oddziałów zerowych wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy – powitania wiosny w Nadleśnictwie Dąbrowa. Dzieci śpiewały, wznosiły wiosenne okrzyki. Było bardzo wesoło – a co najważniejsze - pożegnały zimę.

      • 22 marca 2019 r. - Dzień Gofra
        • 22 marca 2019 r. - Dzień Gofra

        • 24.03.2019
        • Dzień Gofra - to od lat obchodzona w naszej szkole akcja organizowana przez samorząd szkolny. W tym roku grupa chętnych osób w szkolnej stołówce miała swoje stanowisko, gdzie przygotowywała pyszne gofry. Najpierw zbierane były zamówienia, a następnie gotowe gofry roznoszone były poszczególnym klasom. Propozycje dodatków były różne, więc dziewczęta miały dużo pracy. To był słodki  dzień.

      • 22 marca 2019 r. - XXIII Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski Prozy, Poezji i Piosenki Kociewskiej
        • 22 marca 2019 r. - XXIII Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski Prozy, Poezji i Piosenki Kociewskiej

        • 24.03.2019
        • Tegoroczne hasło konkursu w Warlubiu brzmiało „KOCIEWIE MOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĄ”. W konkursie uczestniczyło 65 uczestników z 10 placówek. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Hubert Dalak, Anna Zbrzeska, Dominika Raczyńska, Julia Rządkowska,  Kacper Grzywacz i Adrian Zbrzeski.

          W kategorii klas VII, VIII i gimnazjum (recytacja) nagrodę zdobyła Julia Rządkowska z kl. VIII b;

          W kategorii klas IV-VI SP (piosenka) nagrodę uzyskała  Anna Zbrzeska z kl. IV a;

          W kategorii klas VII, VIII i gimnazjum (piosenka) nagrodę wyśpiewała Dominika Raczyńska z kl. VII a;

          Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, laureatom gratulujemy!

          Wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas Gali Kociewskiej, 26.04. 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Warlubiu o godz. 11.00.

      • 21 marca 2019 r. - gminny konkurs językowo-ortograficzny "Ortograficzna corrida"
        • 21 marca 2019 r. - gminny konkurs językowo-ortograficzny "Ortograficzna corrida"

        • 24.03.2019
        • Pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odbyły się dwa konkursy: Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR i gminny konkurs jęykowo-ortograficzny "Ortograficzna corrida, czyli walczymy z bykami". Wzięło w nim udział 24 uczniów z klas 4-6 szkół naszej gminy. Uczniowie rozwiązywali dziesięć zadań o różnym poziomie trudności. Przybyłych uczestników konkursu powitał dyrektor szkoły p. Jerzy Prus.

          Nagrody laureatom wręczył dyrektor szkoły. Najwyższy wynik uzyskał Mikołaj Sójkowski i tym samym został Mistrzem Ortografii Szkół Podstwowych Gminy Jeżewo 2019. Najwyższy wynik spośród uczniów klas 5 zdobyła Weronika Adamska, zaś Karolina Kreja osiagnęła najwyższy wynik spośród uczniów Szkoły Podstwowej w Jeżewie.

          Gratulujemy świetnych wyników.

      • 21 marca 2019 r. - Międzynarodowy Dzień Poezji
        • 21 marca 2019 r. - Międzynarodowy Dzień Poezji

        • 22.03.2019
        • Święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Biblioteka szkolna zaprasza do oglądania wystawki, gdzie króluje poezja i poeci.

      • 20 marca 2019 r. - Wizyta w Eko- Wiśle
        • 20 marca 2019 r. - Wizyta w Eko- Wiśle

        • 20.03.2019
        • 20 marca 2019 r. klasy szóste wzięły udział w wycieczce do Przedsiębiorstwa Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła w Sulnówku. Wizyta ta była kolejnym działaniem w ramach projektu Erasmus + "Look after nature and nature will look after you". Uczniowie mogli zobaczyć dokąd trafiają odpady z naszych domów i jak są dalej przetwarzane. Była to bardzo ciekawa lekcja ekologii i podnoszenia naszej świadomości w kwestii dbałości o środowisko.

          Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z tej wizyty.