• 6 grudnia 2023r. - szkolne mikołajki

• 06.12.2023
        • 6 grudnia obchodzimy mikołajki. W naszej szkole korytarze zapełniły się uczniami w czerwonych strojach. Pojawiły się świąteczne dekoracje - na górnym korytarzu zadbały o to Paulina Hoppe i Paulina Górska wraz z grupą uczniów. To takie preludium świąt Bożego Narodzenia, które zbliżają się dużymi krokami.

Samorząd szkolny przygotował słodkości i nie ominął nikogo. To opiekun samorządu  w porozumieniu z Radą Rodziców zorganizował cukierki jako poczęstunek mikołajkowy. Uczniowie wraz z opiekunem spacerowali ulicami Jeżewa, weszli również do pobliskiego Urzędu Gminy i z całą życzliwością częstowali słodkościami.

Uczniowie, którzy tego dnia przyszli do szkoły w mikołajowych strojach, mieli zrobione pamiątkowe zdjęcia. Brawo za takie zaangażowanie!

• Projekt „Krokus” w naszej szkole

• 05.12.2023
        •                Projekt „Krokus” to inicjatywa skierowana do uczniów szkół podstawowych i młodych ludzi z krajów europejskich. Realizacja projektu rozpoczęła się w Irlandii w 2005 roku. Celem tego projektu jest upamiętnienie 1,5 miliona żydowskich dzieci, które zginęły w czasie Holokaustu  oraz tysięcy innych dzieci, które także stały się ofiarami nazistowskiego okrucieństwa.

Żółte kwiaty symbolizują żółtą gwiazdę Dawida, którą Żydzi byli zmuszeni nosić w czasie okupacji hitlerowskiej. Krokusy mają nam przypominać o wszystkich dzieciach, które zginęły w czasie Holokaustu.

Działania w naszej szkole.

Uczniowie po raz kolejny włączyli się w realizację tego projektu. W listopadzie posadziliśmy cebulki żółtych krokusów, które otrzymaliśmy drogą pocztową od Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie. Odbyła się wystawa i apel promujące projekt „Krokus”. Kolejnym działaniem to lekcje w klasach 4-8 dotyczące tematyki Holokaustu min. „O projekcie Krokus”, „Tło historyczne Holokaustu”, „Ofiary Holokaustu”, „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”, „Otwarcie na różnorodność i docenianie podobieństw”.

• Świąteczne ozdoby przy szkole, przedszkolu i hali sportowej

• 05.12.2023
        • Przy obiektach naszej szkoły pojawiły się świąteczne ozdoby, które przypominają, że Boże Narodzenie tuż-tuż. Taką niespodziankę pełną radosnych uniesień zafundował nam Radny Gminy Jeżewo - Wojciech Młyński. Dziękujemy za umożliwienie stworzenia świątecznego nastroju.