• 5 lutego 2021 r. - Rekrutacja do przedszkola i oddziałów przedszkolnych

        • 05.02.2021
        • Informujemy, że Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Jeżewie rozpoczyna nabór dzieci na kolejny rok szkolny 2021/2022. Bezwzględnie przestrzegane będą terminy ogłoszone w zarządzeniu Wójta Gminy Jeżewo. Rodziców prosimy o zapoznanie się z harmonogramem i udostępnionymi dokumentami. Wszystkie dokumenty dotyczące rekrutacji zostały umieszczone w formacie PDF w zakladce Dokumenty Szkoły

        • 29 stycznia 2021 r. - ślubowanie klas I

        • 05.02.2021
        • W piątek 29 stycznia 2021 w naszej szkole odbyło się Ślubowanie klas I. Tego dnia uczniowie klas pierwszych przybyli do szkoły w strojach galowych. Atmosfera tego dnia była bardzo podniosła. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę na sztandar naszej szkoły. Potem dyrektor szkoły- Jerzy Prus symbolicznym ołówkiem pasował każde dziecko na ucznia .Dzieci w pamiątkowej księdze złożyły symboliczny podpis odciskiem swego palca. Rodzice uczniów przygotowali dla swych pociech niespodzianki. Każdy pasowany uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, książkę z MEN, książeczkęSKO z pierwszą wpłata pieniężną oraz  „ róg obfitości” .Po uroczystości na pierwszoklasistów czekał słodki poczęstunek.

        • 29 stycznia 2021 r. – Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej.

        • 05.02.2021
        • W piątek gościliśmy uczniów klas 1 a i 1 b na lekcji bibliotecznej, której celem była zachęta do czytania i korzystania z biblioteki. Uczniowie poznali regulamin i zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni. Obejrzeli prezentację pt.: „Witajcie w bibliotece” i wypożyczyli pierwsze książeczki. Witamy w gronie czytelników

        • 27 stycznia - Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

        • 27.01.2021
        • 27 stycznia jest Międzynarodowym Dniem Pamięci Ofiar Holokaustu. Święto zostało uchwalone przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2005 r. dla uczczenia pamięci pomordowanych w czasie II wojny światowej. To także 76. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, w którym naziści zamordowali ok. 1,1 mln osób − głównie Żydów, a także Polaków, Romów, radzieckich jeńców wojennych oraz ludzi innych narodowości. Dziś dla świata Auschwitz jest symbolem Zagłady i okrucieństw II wojny światowej.

          Nielicznym udało się przeżyć koszmar Holokaustu, ginęli wszyscy bez wyjątku: mężczyźni, kobiety i dzieci. Liczba ofiar szacowana jest na 6 mln osób, z czego prawie połowa to polscy Żydzi. Zniszczone archiwa i konsekwentnie zacierane ślady uniemożliwiły dokładną ewidencję tych, którzy zginęli. Obóz Auschwitz-Birkenau był największym hitlerowskim obozem koncentracyjnym i miejscem zagłady Żydów w Polsce. Dla wielu stał się jednocześnie symbolem terroru i ludobójstwa.

          Fundacja Shalom w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu w ramach akcji "Światło Pamięci", po raz kolejny apeluje o zapalenie świec w oknie każdego domu w dniu 27 stycznia 2021 roku o godz. 18.00. Światło Pamięci można także zapalić w Internecie korzystając z portalu społecznościowego Facebook. Wystarczy z profilu Fundacji Shalom: http://www.facebook.com/fundacja.shalom pobrać fotografię przedstawiającą zapaloną świecę w oknie i zamieścić na swojej tablicy oraz jako zdjęcie profilowe. Płomień świec w oknach wszystkich domów będzie symbolizował naszą solidarność z ofiarami zagłady.

          Tego dnia w Internecie będzie można obejrzeć filmy dotyczące Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Prezentowane filmy oddają głos ocalonym z Zagłady i jej świadkom. Będzie to również niepowtarzalna okazja do obejrzenia najnowszej produkcji Instytutu Pileckiego pt. „Świadkowie epoki. Ku Zagładzie”.

          Linki do filmów będzie dostępny w dniu pokazu, 27 stycznia i aktywne trzy dni do 29 stycznia.

          Uzyskaj dostęp do filmów

          https://forms.gle/mspUfii1QKP76Yxi8

           

        • 19 stycznia 2021 r. - akcja "Cała Polska czyta dzieciom"

        • 27.01.2021
        • W tym roku akcja „Cała Polska czyta dzieciom” z powodu pandemii ma zupełnie inny wymiar. Nie możemy spotkać się na wspólnym czytaniu, ale możemy posłuchać i obejrzeć, co przygotowali dla Was uczniowie klasy 6 b. Zachęcamy również do słuchania różnorodnych słuchowisk na płytach CD i audiobooków dostępnych w Internecie. Młodsze dzieci mogą poprosić starsze rodzeństwo, bądź rodziców o przeczytanie książeczki. Pamiętajcie czytanie wzbogaca Waszą wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. Czytanie rozwija Was pod każdym względem!

          Dlaczego_warto_czytac___książki.pdf

        • KOĘLDNICY MISYJNI 2020/2021 MAASAJSKIM DZIECIOM

        • 17.01.2021
        • Każdego roku wiele dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego, nie zważając na pogodę i zmęczenie, podejmuje wysiłek kolędowania w swoich szkołach, parafiach i miejscowościach. Niosąc radość Ewangelii, mali kolędnicy stają się misjonarzami. Przypominają bowiem odwiedzanym mieszkańcom o narodzeniu Jezusa Chrystusa i uwrażliwiają ich na potrzeby swoich rówieśników na całym świecie.

                      W tym roku z powodu pandemii było trudno kolędnikom misyjnym dotrzeć do zwykle odwiedzanych osób. Mimo to, na różne sposoby, oczywiście z zachowaniem norm sanitarnych,uczniowie pod kierunkiem dorosłych, starali się znaleźć sposób na pomoc potrzebującym rówieśnikom.

                      Tegoroczny projekt Kolędników Misyjnych przeznaczony jest dla najmłodszych Masajów. Do niektórych plemion Masajów misjonarze dotarli dopiero dwa, trzy lata temu. To dzieci półkoczowniczego ludu afrykańskich wojowników, ludu zamieszkującego północną Kenię i Tanzanię. Nie mają łatwego życia.Od najmłodszych lat potrafią zajmować się zwierzętami i zbieraniem miodu, ale bardzo często nie umieją czytać i pisać. Masajowie mówią językiem maa, zaś w Tanzanii językiem oficjalnym jest suahili i angielski. Dzieci masajskie, które chodzą do szkoły, mają duże problemy, ponieważ w tych językach odbywają się lekcje. Nauka jest więc dla nich wielkim wyzwaniem, a ponadto klasy szkolne są przepełnione. Mają też bardzo daleko do szkoły. Żeby się uczyć, muszą pojechać do miasta, co jest bardzo kosztowne. To starszyzna plemienna decyduje, które dziecko będzie się uczyło, a które nie.

          Dzieci nie są też objęte opieką lekarską. Wiele z nich potrzebuje operacji chirurgicznych. Kiedy się zdarzy, że jakieś dziecko urodzi się z rozszczepem wargi albo inną deformacją, nie ma łatwego życia w swojej wiosce. Traktowane jest jako „inne”, czyli „enwoki”. Często za tę inność płacą najwyższą cenę... cenę własnego życia. Wszystko bowiem, co jest „enwoki”, według Masajów jest „przeklęte” i może sprowadzić na wioskę nieszczęście. To, co w Polsce można wyleczyć prostym zabiegiem czy rehabilitacją, w Tanzanii staje się zazwyczaj wyrokiem śmierci. Innym ogromnym problemem jest brak dostępu do czystej wody. Picie brudnej powoduje wiele poważnych chorób. Jest więc pilna potrzeba budowy studni. 

          Uczniowie naszej szkoły już siedemnasty raz włączyli się do akcji, tym razem pod hasłem „Kolędnicy Misyjni 2020/2021 – Maasajskim Dzieciom”. A wszystko po to, aby ‒ pomimo trudnej sytuacji świata ‒ nie pozostawić masajskich dzieci bez pomocy. Akcja, która odbywa się pod patronatem PDMD  (Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci), została przeprowadzona na terenie miejscowego kościoła.  10 stycznia 2021 roku uczniowie naszej szkoły dwukrotnie przedstawili scenkę kolędniczą podczas Mszy Świętej. Ponadto rodzeństwo, Maja i Alexander Sołoma, wykonało kolędy na skrzypcach i gitarze. Wszyscy śpiewali. Chętni złożyli ofiary do zaplombowanych puszek.

           W sumie zabrano 1335,97 zł. Następnego dnia pieniądze zostały wysłane do Sekretariatu Krajowego Papieskiego Dzieła Misyjnego w Polsce, który znajduje się w Warszawie. Organizatorzy informują, że zebrane środki zostaną przeznaczone dla masajskich dzieci.

          W misyjnym kolędowaniu wzięli udział następujący uczniowie: Klaudia Grudzińska, Łucja Kwiatkowska, Dominika Kijewska, Laura Piórkowska, Hubert Wojtasiak, Szymon Wojtasiak, Maja Sołoma, Alexander Sołoma

                      Członkowie grupy kolędniczej w składzie: Maryja, Józef, Aniołowie, Dzieci Maasajskie i Uczniowie PDMD stosując się do wskazań sanitarnych zachęcali ofiarodawców do zabrania ze stolika  pamiątki misyjnego spotkania. Nawiązywała ona do plastra miodu. „Miód (jedzony i pity) wraz z mlekiem towarzyszą Maasajom przez całe życie, szczególnie w chwilach najważniejszych. Bez nich nie odbyłaby się żadna uroczystość.

                      Wszystkim zaangażowanym we współpracę naszej społeczności szkolnej na rzecz pomocy afrykańskim dzieciom , serdecznie dziękujemy, przypominając, że dobro zawsze wraca. :)

          Zachęcamy do obejrzenia filmiku i zdjęć dokumentujących przebieg akcji.

          CIEKAWOSTKA

                       Po zakończeniu akcji, 10 stycznia 2021 r. otrzymałam przez Whats'Appa zaskakującą wiadomość związaną z Masajami. Odezwała się do mnie Absolwentka naszej szkoły uradowana zaangażowaniem uczniów. Za jej zgodą pozwolę sobie zacytować przesłane informacje.

           ,,Na studiach mieszkałam z jednym Masajem. Wiele wyzwań i wyrzeczeń go kosztował przyjazd do Polski na studia farmaceutyczne. Do szkoły miał 10 km w jedną stronę, ale był codziennie ze swoim rodzeństwem. Miał rodziców, którzy chcieli, by los ich dzieci był lepszy niż ich własny.

          Nie widział bliskich przez 7 lat i mieli tylko kontakt listowny. Rodzice nie mieli prądu, ani tym bardziej telefonu. Do najbliższego szpitala było 50 km. Przyjechał rok przed rozpoczęciem studiów, aby uczyć się języka i został rok, aby odbyć niezbędne praktyki i zarobić na prezenty dla najbliższych i bilet do domu.

          Timothy skończył farmację i przez pewien czas pracował w Bydgoszczy w aptece "Pod łabędziem" na Gdańskiej. W swoim pokoju zawsze miał zapas wody, mąki i kaszki manny, ponieważ był przyzwyczajony do tego, że jeśli zabraknie to będzie głodny.

          Misjonarze pomagali w szkole, do której chodził... Wiem, że starali się dbać o wszystkie dzieci, bo niektóre były bardzo bardzo biedne i nie zawsze miały co jeść. Zdobywali też pomoce naukowe. Timothy był bardzo wierzący, więc misjonarze musieli mieć na niego duży wpływ. Posługiwał się imieniem Timothy, bo takie uzyskał na chrzcie, ale w paszporcie miał jeszcze imię plemienne.

          Do Polski trafił dzięki władzom kenijskim, bo tu znaleźli miejsce dla kilku studentów. Timothy marzył o medycynie, ale te miejsca już były zajęte.

          Moja rozmówczyni tak zakończyła wspomnienia dotyczące afrykańskiego kolegi: ,,Typowy kenijski Masaj: wysoki, czarny jak czarna farba i dumny z pochodzenia. Opowiadał, że wszystkie krowy są ich ponieważ dostali je od Pana Boga, by móc żyć i go wielbić. Były i są one dla nich wręcz najcenniejszym dobrem. Opowiadał, że nawet za żonę płaci się krowami."

            Naszych „bohaterów” tegorocznego projektu można również wesprzeć internetowo na katolik.wspiera.pl – Pomóż masajskim dzieciom:  https://www.katolikwspiera.pl/pomoz-masajskim-dzieciom.html

        • Bezpiecznie ferie

        • 07.01.2021
        • Nowa galeria Bezpiecznie ferie została dodana do albumu fotograficznego

          Do zerówki - 0 B - przybył funkcjonariusz policji, który omówił temat: "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych".  Dzieci otrzymały odblaski i książeczki,  które później kolorowały.

      • 22 grudnia 2020 r. - Wyniki konkursu „ Jestem bezpieczny na drodze”
        • 22 grudnia 2020 r. - Wyniki konkursu „ Jestem bezpieczny na drodze”

        • 22.12.2020
        •  Lista laureatów konkursu „Jestem bezpieczny na drodze” realizowanego w ramach projektu: „Bezpieczne przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej na ulicy Głównej w Jeżewie” współfinansowanego ze środków „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020 (2020 r.):

           Przedszkolaki: 1 miejsce – Lena Adamska, Bartosz Adamski

           2 miejsce – Ola Sobiechowska

           3 miejsce – Marcel Szczerbakowski, Igor Krzynówek

           Wyróżnienie - Ola Malinowska, Nikodem Górski

           

          Przedszkolaki – grupa starszak: 1 miejsce – Antonina Brucka

           

          Klasa 0 a: 1 miejsce  Lena Kowalska, Nikodem Stopel

               2 miejsce – Filip Nelkowski

               3 miejsce – Dominik Sarabon

              Wyróżnienie – Karol Sobiechowski

           

          Klasa 0 b: 1 miejsce – Alicja Duch

               2 miejsce – Oliwia Moskal

               3 miejsce – Lena Kaczor, Nadia Szczerbakowska

              Wyróżnienie – Wiktor Brucki

           

          Klasa I b: 1 miejsce – Miłosz Wojtasiak

               2 miejsce – Oliwia Helwig

             

          Klasa II a: 1 miejsce – Kaja Wardacka

               2 miejsce – Kinga Puchała

               3 miejsce – Oliwia Piotrowska

              Wyróżnienie – Lena Sobiechowska, Monika Rządkowska

           

          Klasa III a: 1 miejsce – Ksawery Pełka, Miłosz Szynderłata

                 2 miejsce – Lena Kłopotek

                 3 miejsce – Szymon Wojtasiak

                Wyróżnienie – Dominik Agatowski

           

          Po odbiór nagród prosimy się zgłaszać do Urzędu Gminy w Jeżewie (sekretariat) w dniach od 28.12.2020 r. do 31.12.2020 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 (wtorek do godz. 16.00). W przypadku braku możliwości odbioru nagrody we wskazanym terminie prosimy o kontakt pod nr telefonu 52 3307831.

           

          Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

        • Wyniki szkolnego konkursu o stanie wojennym

        • 20.12.2020
        • Nagrodzone prace w szkolnym konkursie z okazji 39. rocznicy stanu wojennego:

          Klasy 4- 5  rysunek " Oto Polska" 1 miejsce - Karol Menke 5b

                                                             2 miejsce - Maja Sołoma 5b

                                                             3 miejsce - Weronika Drewkowska 5b

                                                             wyróżnienie - Jakub Lorczak 5b

          Klasy 6-7  plakat " Stan Wojenny" 1 miejsce - Kacper Ryżek i Agata Karczewska z kl. 6b

                                                             2 miejsce - Wiktor Podgórski 7c i Weronika Chmielewska 6a

                                                             3 miejsce - Weronika Adamska 7a

          Klasa 8  projekt ulotki propagandowej ze stanu wojennego

                                                             1 miejsce - Paweł Mączewski 8a

                                                             2 miejsce - Wiktoria Żurek 8b

                                                             wyróżnienie - Agnieszka Górska i Tomasz Górski z kl. 8a

          Gratulujemy.

                                                           

      • 18 grudnia 2020r. - świątecznie w oddziale przedszkolnym 0b
        • 18 grudnia 2020r. - świątecznie w oddziale przedszkolnym 0b

        • 20.12.2020
        • W oddziale przedszkolnym 0 B dzieci wraz z wychowawcą przygotowywali dekoracje z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz do występów w klasowych jasełkach. Jak wyglądały  efekty prac,  to pokaże nam fotorelacja. Serdecznie zapraszam.

      • 16 grudnia 2020r. - jesełka w grupie 0A
        • 16 grudnia 2020r. - jesełka w grupie 0A

        • 20.12.2020
        • W środę 16 grudnia w grupie 0A odbyły się jasełka. Oprócz słodkiego poczęstunku i wspólnego kolędowania atrakcją okazało się żywe zwierzę.Kozę przyprowadzili mama i brat jednego z małych aktorów-pasterzy. Grupa dzieci i zaangażowanych w przedstawienie dorosłych życzy Rodzicom, Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2021.

        • Wyniki szkolnego konkursu matematycznego

        • 14.12.2020
        • W poniedziałek 14.12.2020r odbyła się I tura konkursów matematycznych w ramach projektu " Grywalizacja matematyczna".

          1. Konkursy są skierowane do chętnych uczniów klas 6.

          2. Konkursy będą odbywały się cyklicznie i będą obejmowały zakres materiału, który będzie wcześniej podany.

          3. Forma konkursu - quiz on line, 20 pytań – i czas tylko 30 s na odpowiedź na każde pytanie.

          W konkursie 14.12.2020r brały udział 54 szkoły z Polski, które zadeklarowały chęć uczestnictwa, w tym 520 uczniów. Tematyka I quizu- „Zamiana jednostek długości, masy i czasu”. Gratuluję wszystkim, że przygotowywali się wcześniej do tego konkursu i potem dzielnie walczyli. Biorąc pod uwagę kryterium poprawności wykonania zadań, najlepsze wyniki uzyskali: 1. Kamil Suchomski 2. Sebastian Hańtzschel 3. Anna Zbrzeska 4. Jakub Klejbor 5. Hubert Dalak  6. Weronika Chmielewska. Jeszcze raz gratuluję wyników i zachęcam do udziału w następnych turach konkursu "Grywalizacja matematyczna".

        • Wyniki szkolnych konkursów z Tygodnia Uprzejmości

        • 14.12.2020
        • Drodzy Uczniowie!

          Dziękujemy wszystkim za włączenie się w obchody tegorocznego tygodnia uprzejmości w naszej szkole. Mamy nadzieję, że działania podejmowane przez Was, przybliżyły Wam idee bycia uprzejmym, miłym oraz niesienia pomocy innym.

          Dziękujemy również wszystkich tym, którzy wzięli udział w konkursie. Choć jury miało trudny orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie prace były niezwykle ciekawe, starannie wykonane i przemyślane, udało się wyłonić laureatów:

          Kategoria klas I-IV - Życzliwa Laurka

          Laureaci:

          Hanna Duch – 2b

          Maciej Gliniecki – 3a

          Julia Stopel – 1a

          Wyróżnienia:

          Kuba Drzewiecki – 1a

          Marta Gliniecka – 1b

          Lena Kłopotek - 3a

          Oliwia Piotrowska – 2a

          Kinga Puchała - 2a

          Miłosz Szynderłata - 3a

          Nicola Świerska - 4b

          Kaja Wardacka - 2a

           

          Kategoria klas V-VIII – Dekalog życzliwości

          I miejsce: Natalia Ryżek - 8b

          II miejsce: Laura Piórkowska - 6b

          III miejsce: Wiktor Podgórski - 7c

          Wyróżnienia:

          Jakub Dolewski – 5a

          Hubert Wojtasiak - 6b

          Nagrody dla wszystkich czekają, zostaną rozdane po powrocie uczniów do szkoły.

          Raz jeszcze dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

          Edyta Podgórska i Natalia Szewczyk

      • Wirtualny Kiermasz Książki  04.12.-31.12.2020 r.
        • Wirtualny Kiermasz Książki 04.12.-31.12.2020 r.

        • 14.12.2020
        • Zamierzacie zakupić książki na prezenty?

          Jeśli tak, to biblioteka szkolna zaprasza całą społeczność szkolną i rodziców na Wirtualny Kiermasz Taniej Książki. Można zakupić książki nie tylko na prezenty. Można wybrać książki dla dzieci, powieści, pomoce naukowe, lektury szkolne, książki na różne okazje, poradniki...

          Kilka prostych kroków w Internecie i wspomagacie naszą bibliotekę szkolną:

          1. wejdź na stronę

          www.księgarnia-tuliszkow.pl

          2. zamów książki, których potrzebujesz,

          3. podczas finalizowania zamówienia

          w polu Dodatkowe Informacje wpisz kod naszej szkoły K.ŚWI.JEŻEW.S

          Po zrealizowaniu każdego zamówienia opatrzonego tym kodem, szkoła otrzymuje bonus
          w postaci 15% wartości tego zamówienia. Szkoła w dowolnym momencie wykorzystuje uzbieraną kwotę na zakup książek do biblioteki.

          Im więcej osób zainteresuje się kiermaszem, tym większa kwota na książki do biblioteki.

          Serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu.

                                                                                                 Pozdrawiamy, nauczyciele bibliotekarze

      • Grudzień 2020 r. – wystawka świąteczna
        • Grudzień 2020 r. – wystawka świąteczna

        • 14.12.2020
        • Jak co roku w okresie przedświątecznym w bibliotece szkolnej można obejrzeć wystawkę pt.: „Kartki świąteczne”. Chcemy w ten sposób pokazać uczniom różne wzory kartek oraz przypomnieć o tradycji wysyłania rodzinie i bliskim życzeń przez zwykłą pocztę.

      • 7 grudnia 2020r. - spotkanie przedszkolaków z Mikołajem
        • 7 grudnia 2020r. - spotkanie przedszkolaków z Mikołajem

        • 09.12.2020
        • W  poniedziałek grupę starszych przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci wyrecytowały wiersz oraz zaśpiewały dedykowaną Mikołajowi piosenkę. Na sam koniec długo oczekiwany gość zostawił wszystkim grzecznym dzieciom prezenty. Mikołajkowy dzień był bardzo radosny i oprócz wizyty miłego gościa był też czas na wesołe zabawy.

      • 27 listopada 2020r. - andrzejkowe wróżby w przedszkolu
        • 27 listopada 2020r. - andrzejkowe wróżby w przedszkolu

        • 09.12.2020
        • 27 listopada starsza grupa przedszkolaków obchodziła andrzejki. Były ciekawe zabawy i oczywiście lanie wosku przez specjalnie przygotowany do tego klucz. Nie obyło się bez tradycyjnych, ale i tych nowoczesnych, multimedialnych wróżb, które zostały przyjęte z dużą dozą poczucia humoru. Dziewczynki w pięknych sukienkach i kapeluszach, a chłopcy w pelerynach i odpowiednich do okazji nakryciach głowy bawili się także podczas wspólnych tańców przy muzyce. Ten dzień naprawdę był pełen wrażeń.