• Październik MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

• 29.09.2022
        • Październik – to Miesiąc Bibliotek Szkolnych celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do udziału
          w konkursach bibliotecznych dla poszczególnych kategorii wiekowych:

1.  Dla klas 0-3 SP konkurs plastyczny: „Przedstaw ulubionego bohatera, bohaterkę z baśni polskich”.

2. Dla klas 4-8 SP konkurs plastyczno-literacki: Biblioteka szkolna ogłasza KONKURS NA HASŁO PROMUJĄCE CZYTANIE.

3. Dla klas 7-8 Konkurs: „Konkurs Pięknego Czytania” – 24.10.2022 r.

4. Dla uczniów od klasy 2-8: Drugi Szkolny Konkurs Kaligraficzny „Sztuka pisana”.

Wszystkie konkursy trwają od 3 – 31.10.2022 r. Regulaminy są dostępne w bibliotece szkolnej oraz na Librusie.

Zapraszamy do udziału !

• 21.09.2022
        • Nasi uczniowie wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Każda klasa podczas godziny wychowawczej szła sprzątać wyznaczony teren. Uczniowie otrzymali gumowe rękawiczki i worki.  Szkolny sprzęt - aparat fotograficzny -  został wykorzystany do wykonania reportażu  prezentującego tę akcję, a szkoła otrzymała go w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Telefony zaufania

• 13.09.2022
        • DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE!

Gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś powiedzieć, znajdujesz się w trudnej sytuacji, zadzwoń:

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

Dziecięcy Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212

Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

W szkole można skorzystać również z porady, wsparcia pedagoga szkolnego, psychologa i pedagogów specjalnych.

• 1 września 2022r. - rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 01.09.2022
        • Uroczysty apel rozpoczął nowy rok szkolny 2022/2023. Podniosłym momentem było odśpiewanie hymnu państwowego, który wprowadził zebranych w poważny nastrój. Dyrektor szkoły Jerzy Prus powitał zebranych, a w swoim przemówieniu nawiązał do zmian, które zaistniały w szkole oraz do wydarzeń historycznych. Przedstawiciele szkoły udali się na cmentarz, gdzie zostały złożone kwiaty dla uczczenia wydarzeń związanych z wybuchem drugiej wojny światowej. Spotkanie uczniów z wychowawcami klas zakończyło pierwszy dzień w szkole.