• 24 listopada 2022 r. – Światowy Dzień Misia

        • 27.11.2022
        • W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Misia, przypadający na 25 listopada. Uczniowie z przedszkola i klas 0-3 mieli za zadanie przebrać się, przygotować misiową wystawkę oraz piosenkę lub wierszyk. Była historia misia, quiz i zagadki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w postaci cukierków ufundowanych przez Radę Rodziców. Starsi uczniowie mogli skorzystać z jednodniowej akcji: „Za misia przebrany nie będzie pytany”.

          Wszystkim życzymy wspaniałej zabawy z okazji Dnia Misia!

          Z okazji Światowego Dnia Misia zorganizowano konkurs klasowy na misiową wystawkę. Jury po obejrzeniu wszystkich przygotowanych wystawek przyznało następujące miejsca:

          I miejsce – klasa 3 B

          II miejsce – klasa 0 A

          III miejsce  - klasa 1 A

          Natomiast dyplom za najpiękniejsze misiowe przebranie otrzymała Zofia Wrycza.

        • Kiermasz taniej książki

        • 23.11.2022
        • Nauczyciele bibliotekarze zapraszają

          21.11-06.12.2018 r. - kiermasz taniej książki z Tuliszkowa

          W ofercie znajdziecie książki popularnonaukowe albumy, leksykony, słowniki kolorowanki, naklejki, książki świąteczne kulinaria itp. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na zakupy, które mogą być świetnym prezentem świątecznym.

        • Tydzień uprzejmości

        • 22.11.2022
        • W ramach Tygodnia  Uprzejmości, obchodzonego w naszej Szkole w dniach od 14 do 21 listopada 2022 roku, podjęto wiele działań służących rozpowszechnianiu życzliwej postawy w stosunku do drugiego człowieka. W akcję została zaangażowana cała społeczność szkolna. Celem przedsięwzięcia była profilaktyka zachowań niepożądanych oraz propagowanie pozytywnych wzorców zachowania, kształtowanie u uczniów postaw okazywania szacunku, dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. Korytarze, szkolne obfitowały w złote myśli i cytaty związane z poszanowaniem drugiego człowieka. Wystarczyło zatrzymać się na chwilę i w zadumie odnieść je do własnych doświadczeń. Z głośników szkolnego radiowęzła rozbrzmiewały uprzejme pozdrowienia kierowane wzajemnie do uczniów i nauczycieli. Ściany naszej szkoły zostały przyozdobione kolorowymi plakatami promującymi zasady savoir vivre, samodzielnie przygotowanymi przez uczniów. Wśród uczniów został ogłoszony Dzień Gentelmana i Kobiety z klasą. Tego dnia ci, których ubiór i zachowanie wpisywały się w zasady godne Gentelmana i Kobiety z Klasą, nie byli odpytywani na lekcjach. Wszyscy podeszli do proponowanych zadań z entuzjazmem, wykazując się pomysłowością i kreatywnością.

        • Sztuka w naszych oczach

        • 18.11.2022
        • Podczas Święta Szkoły samorząd szkolny przygotował bardzo ciekawe zadania związane z malarstwem polskim. Prace wykonane przez poszczególne klasy znalazły się na wystawie, która mieści się na korytarzu. To była cenna lekcja sztuki, która stała się  bliższa sercu.

        • Pożegnanie pani psycholog - Natalii Orłowskiej

        • 18.11.2022
        • Dziś pożegnaliśmy naszą panią psycholog, która zastępowała  Natalię Majchrzak, która po urodzeniu dziecka wraca do pracy.  Pani Natalia Orłowska będzie pracować w Świeciu, a ciepłe słowa pożegnania skierował do niej dyrektor szkoły Jerzy Prus.

        • Dzień Damy i Dżentelmena

        • 18.11.2022
        • W Dzień Damy i Dżentelmena dobrze bawili się także nauczyciele. Poważnie potraktowali to zadanie wymyślone przez panią pedagog. Niezwykle pięknie prezentowała się Mirosława Piwecka, która pokazała, jak wygląda według niej prawdziwa dama. Jej stylizacja zachwyciła wszystkich! Brawo!

        • Tydzień Uprzejmości - klasa 3b

        • 18.11.2022
        • Podczas Tygodnia Uprzejmości obchodzony był "dzień damy i dżentelmena". Niektórzy uczniowie poważnie potraktowali akcję i  przybyli do szkoły wytwornie ubrani. W poniższej prezentacji stylizacje klasy 3b. Młodzi ludzie z tej klasy przygotowali też plakat dotyczący zasad savoir-vivre.

        • Pasje naszych uczniów

        • 18.11.2022
        • Nasi uczniowie licznie odpowiedzieli na akcję szkolną pt.:  Pasje naszych uczniów. Podzielili się pięknymi fotografiami i opisali swoje  hobby.  Co robią uczniowie w wolnym czasie?

          Hania Duch z kl.4b i Maja Urbańska z kl.6a jeżdżą konno pod okiem instruktorów. Hania dba o konie o imieniu Kasia i Rózia, a Maja zajmuje się klaczą o imieniu  Planeta. Hania także  kocha tańczyć. 

          Oliwia Piotrowska z kl.4a uczy się gry na skrzypcach, zaś Roksana Projs z kl.3a szyje i projektuje akcesoria do pielęgnacji koni i  na wyposażenie stadniny. W przyszłości chciałaby to robić zawodowo.

          Kacper Wesołowski z kl.6a jest pasjonatem wędkarstwa. Jego największe osiągnięcie to szupak złowiony w jeziorze Jeżewko.

          Julka Hemke z kl.4b w wolnym czasie zajmuje się diamentowym haftem. Pod okiem mamy tworzy piękne dzieła.

          Karolina Kreja z kl.8b  zdobywa sukcesy wokalne w konkursach i festiwalach na szczeblach ogólnopolskich, a 

          Hubert Dalak z kl.8b jest reprezentantem kadry  wojewódzkiej  w zapasach w stylu wolnym. Odnosi sukcesy w zawodach krajowych i międzynarodowych. Nasze szkolne kolarki Helena Olszewska z kl.6a i Małgosia Warczak z kl.8a  wolny czas spędzają na rowerach. W klubie "Wilki"  pod okiem Karola Olszewskiego przygotowują się do zawodów na różnych szczeblach.

          Tymon Talaśka z kl.4b wolny czas spędza na quadzie. Wraz z rodzicami organizuje rodzinne wycieczki po  polach i bezdrożach.

          Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za pomoc w wykonaniu zdjęć

          Beata Smeja - pomysłodawczyni akcji

           

        • Wyniki konkursów z okazji Święta Niepodległości

        • 14.11.2022
        • W naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyły się następujące konkursy:

          Wyniki:

          I kategoria - kl. 4 " Mój dom w Dniu Święta Niepodległości"

            1 miejsce - Julia Toczko kl.4a

            2 miejsce - Julia Hemke kl.4b

            3 miejsce - Agata Gliniecka kl. 4b

          II kategoria - kl. 5- 6 " Moja mała ojczyzna - zabytki naszego regionu"

            1 miejsce - Maja Urbańska kl. 6a

            2 miejsce - Alexander Sołoma kl. 5b

            3 miejsce - Michał Bujnowski kl. 6b

          III kategoria - kl. 7 - 8 Plakat " Niepodległa"

            1 miejsce - Karolina Kreja kl. 8b

            2 miejsce - Maja Sołoma kl. 7b

            3 miejsce - Weronika Drewkowska kl. 7b.

        • Projekt "Krokus"

        • 14.11.2022
        • O Projekcie Krokus

          Projekt Krokus to bezpłatna inicjatywa skierowana do uczniów szkół podstawowych i młodych ludzi w wieku od dziesięciu lat. Realizacja Projektu rozpoczęła się w Irlandii w 2005 r. i jest kontynuowana w dwunastu krajach europejskich. Naszą misją jest zachęcenie wszystkich Państw Członkowskich Unii Europejskiej do wzięcia udziału w inicjatywie.

          Projekt Krokus w naszej szkole

          Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w realizację tego projektu. W październiku posadziliśmy cebulki żółtych krokusów. Kolejnym działaniem są zajęcia propagujące akcję. Uczniowie klas 8 przygotują apel dla całej społeczności szkolnej. W czasie lekcji historii odbędą się prezentacje dotyczące realizacji projektu.

          Dlaczego sadzimy żółte krokusy?

          Smutek i nadzieja

          Sadzimy żółte krokusy w celu upamiętnienia 1,5 miliona żydowskich dzieci, które zginęły w czasie Holokaustu, oraz tysięcy innych dzieci, które także stały się ofiarami nazistowskiego okrucieństwa. Żółte kwiaty symbolizują żółtą gwiazdę Dawida, którą Żydzi byli zmuszeni nosić w czasach okupacji hitlerowskiej. Krokusy mają nam przypominać o wszystkich dzieciach, które zginęły w czasie Holokaustu.

          Setki tysięcy dzieci zostało zamordowanych przez nazistów, ale było także wiele dzieci, które przeżyło. Dzieci, którym udało się przeżyć, są dziś już dziadkami. Opowiedziały swoje historie swoim dzieciom i wnukom. Nie możemy pozwolić, aby zostały one zapomniane. Musimy opowiedzieć je także naszym dzieciom. Kiedy na początku wiosny zaczynają kwitnąć krokusy, przypominamy sobie o wszystkich dzieciach, które umarły. Te piękne kwiaty przypominają nam także, że nawet po strasznych wydarzeniach nadchodzi nowe życie i nadzieja, że od teraz los będzie dla nas łaskawszy. Dzięki kwiatom pamiętamy, że świat nadal potrafi być piękny i że jest nadzieja na przyszłość. Sadzenie cebulek jest smutne, ale niesie ze sobą także nadzieję. Naszą misją jest sprawienie, żeby dzieci na całym świecie sadziły żółte krokusy, aby upamiętnić wszystkie dzieci, które zginęły w czasie Holokaustu.

           

        • Szkoła do hymnu!

        • 14.11.2022
        • Do rejestracji udziału uczniów w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" użyto sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości.

        • Podsumowanie konkursów bibliotecznych

        • 07.11.2022
        • 04 listopada podsumowano październikowe szkolne konkursy z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Konkursy cieszyły się zainteresowaniem uczniów. Jury w składzie: Natalia Orłowska, Wiesława Porożyńska, Kinga Bukowska i Ewa Rządkowska przyznały następujące nagrody i wyróżnienia:

          Konkurs plastyczny dla klas 0-3 „Przedstaw ulubionego bohatera, bohaterkę

          z baśni polskich”

          Klasy 0

          I miejsce – Maria Durka z kl. 0b

          II miejsce – Zofia Wrycza z kl. 0b

          III miejsce – Lena Adamska z kl. 0b

          Wyróżnienie dla klasy 0a za pracę zbiorową Kocham Polskę.

          Klasy 1-3

          I miejsce – Anna Krzynówek z kl. 2a

          II miejsce – Szymon Łagódka i Bartosz Braciszewski z klasy 3b

          III miejsce – Natalia Radzimska i Mateusz Król z kl. 3b

          Wyróżnienie dla Dominika Krei i Miłosza Wojtasiaka z kl. 3b

          Konkurs na hasło promujące czytanie dla klas 4-8

          I miejsce – Hubert Dalak z kl. 8b

          II miejsce – Julia Hemke z kl. 4b

          III miejsce – Oliwia Tuszyńska z kl. 4a i Ksawery Pełka z kl. 5a

          Konkurs kaligraficzny dla klas 2-8:

          Klasy 2-4

          I miejsce – Pola Tuszyńska, Julia Hemke

          II miejsce – Anna Krzynówek, Diana Kostiuk

          III miejsce - Antonina Gałabuda, Nadia Szczerbakowska

          Klasy 5-8

          I miejsce – Sofii Savenko

          II miejsce – Maria Volkowa

          III miejsce – Weronika Chmielewska i Hubert Dalak

          Wyróżnienia otrzymali: Maja Sołoma i Krzysztof Zawadziński

           

          Gratulujemy!

        • 28 października 2022r. - piesza wyprawa klasy 4b do Nadleśnictwa Dąbrowa

        • 07.11.2022
        • Uczniowie klasy 4b byli na pieszej wycieczce w Nadleśnictwie Dąbrowa. Podczas zajęć edukacyjnych poznali roślinność oraz zwierzęta żyjące w lesie. Na ścieżce edukacyjnej zobaczyli różne gatunki drzew w ich naturalnym środowisku. Atrakcją dla uczniów było ognisko z kiełbaskami oraz smakołyki przygotowane przez rodziców i uczniów. Wycieczka zakończyła się wspólną zabawą na placu zabaw. Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody oraz wspaniała integracja klasy.

        • Dzień Dyni na języku angielskim

        • 07.11.2022
        • Za nami obchody Dnia Dyni. Dynia królowała nie tylko na szkolnych korytarzach, ale również na lekcjach języka angielskiego.Uczniowie dowiadywali się, jaką rolę pełni dynia w krajach anglojęzycznych. „Święto Dyni” pozwoliło nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogaciło naszą wiedzę na jej temat.