• Zapraszamy do akcji "Coś zamiast kwiatka"

        • 15.06.2022
        • Drodzy Rodzice i Uczniowie,ruszamy z akcją charytatywną na koniec roku szkolnego 2021/2022 "Coś zamiast kwiatka".

          Akcja ta polega na dokonaniu zakupu nowej rzeczy na szczytny cel, zamiast kupowania kwiatka dla nauczyciela.

          W tym roku obdarujemy dzieci ze Szpitala Onkologicznego w Bydgoszczy (jak w ubiegłym roku).Możemy zakupić, do wyboru:

          - maskotki małe i duże,

          - wszelkiego rodzaju laleczki,

          - samochodziki i inne pojazdy,

          - gry planszowe, zręcznościowe - np. "Monopoly", zestawy gier, bierki, karty, itp.,

          - puzzle (nawet 500 i więcej kawałków),

          - zabawki/układanki logiczne

          - balony różnego typu,

          - inne zabawki,

          - kosmetyczki dla dzieci/nastolatków,

          - ręczniki,

          - koce,

          - poduszki (mogą być ozdobne),

          - wszelkie kosmetyki do cery atopowejWażne jest, by wszystkie dary były nowe!

          Wspólnie możemy wywołać uśmiech na twarzach chorych dzieci.

          Zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji.

           

        • Sukcesy uczniów klas trzecich w potyczkach matematycznych

        • 15.06.2022
        • 8 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Laskowicach odbył się gminny konkurs „Matematyczne potyczki uczniów klas trzecich” . W konkursie wzięło udział 15 uczniów ze szkół podstawowych z naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

          - Lea Brucka, Kinga Puchała, Julia Toczko (klasa 3 a ),

          - Martyna Kurcz, Jakub Śmiger, Tymon Talaśka (klasa 3 b)

          Zadania były bardzo zróżnicowane. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko sprawnością rachunkową, ale też wyobraźnią przestrzenną, spostrzegawczością i umiejętnością stosowania własnych strategii rozwiązywania zadań tekstowych.

          Miło nam poinformować, że I miejsce w konkursie zdobyła Kinga Puchała (3a) a III miejsce zajął Tymon Talaśka (3b).

          Serdecznie gratulujemy!

        • Wiktor Podgórski najlepszy z ortografii

        • 13.06.2022
        • Dyrektor  szkoły Jerzy Prus wręczył Wiktorowi Podgórskiemu z klasy 8c dyplom i nagrodę za najwyższy wynik w kategorii klas 7-8 w  gminnym konkursie "Ortograficzna corrida". Mistrzem Ortografii została uczennica ze Szkoły Podstawowej w Krąplewicach.  Wiktor wykazał się dużą wiedzą językowo-ortograficzną i uzyskał świetny wynik  podczas zmagań konkursowych. Gratulujemy!

        • Jeszcze o Dniu Matki w wykonaniu uczniów z klas 1-3

        • 13.06.2022
        • ... bo MATKI są ważne!

          https://youtube.com/shorts/6uGQC4eHsf0https://youtube.com/shorts/6uGQC4eHsf0

          https://youtu.be/yc_dYqvZqgMhttps://youtu.be/yc_dYqvZqgM

          https://youtube.com/shorts/_abChSKuBSwhttps://youtube.com/shorts/_abChSKuBSw

        • 09 czerwca 2022 r. – Olimpiada Regionalna „Gzubów pojancie ło Kociewiu”

        • 09.06.2022
        • W Starogardzie Gdańskim odbyła się międzypowiatowa olimpiada wiedzy o Kociewiu. Do rywalizacji przystąpiło 6 grup z powiatów kociewskich. Naszą szkołę reprezentował sześcioosobowy zespół w składzie: Karolina Kreja, Laura Piórkowska, Hubert Dalak, Anna Zbrzeska, Maja Zadurska i Natalia Szulc. Uczniowie projektowali flagę kociewską, rozwiązywali test, mówili gadkę kociewską i śpiewali. Nasz zespół zajął 3 miejsce.

          Gratulujemy!!!

        • Wyniki konkursu "Jeże są w Jeżewie"

        • 09.06.2022
        • 30 maja 2022 rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla kl.1-3 pt. ”Jeże są w Jeżewie”. Nagrody otrzymali: Anna Krzynówek,Varvara Lazarenko, Marcel Nowakowski, Maksymilian Kwiatkowski, Julia Toczko, Martyna Lisiecka. Gratulujemy!

        • Dzień Matki w klasie 2B

        • 25.05.2022
        • Dzień Matki w Polsce jest obchodzony 26 maja każdego roku. W tym dniu wszystkie mamy są obdarowywane laurkami, prezentami i kwiatami przez swoje dzieci. Ten dzień możemy  uczcić przesyłając wiersze, życzenia oraz  podziękowania swoim mamom za miłość, wychowanie i cierpliwość. Zapraszamy do oglądania  - klasa 2b.

          Film można obejrzeć na platformie YouTube - należy kliknąć na link Obejrzyj w YouTube 

        • Dlaczego na muralu jest Emilia Liszkowska-Parczewska...

        • 22.05.2022
        • Emilia Bibianna  Liszkowska - Parczewska urodziła się  2 grudnia 1877 r. w Poznaniu.  Była dobrze wykształcona ( między innymi mówiła i pisała  po francusku, angielsku i niemiecku) i po ukończeniu  szkoły w Poznaniu  rozpoczęła w Krakowie studia malarskie. Kontynuowała je w Dreźnie, Wiedniu i Paryżu. W Paryżu dotarła do Olgi Boznańskiej i przez jakiś czas była jej uczennicą.

          Za mąż wyszła za ziemianina – Wincentego Liszkowskiego.  Niebawem Liszkowscy zamieszkali w  majątku ziemskim w Lipienkach.  10  października 1912 r. władze niemieckie – Komisja Kolonizacyjna - nabyły drogą wywłaszczenie majątek w Lipienkach, co było  zemstą za działalność patriotyczną Emilii Liszkowskiej.  11 kwietnia 1913 r. majątek lipieński został zajęty siłą. Pani Emilia nie ustąpiła dobrowolnie: z domu w Lipienkach siłą wynieśli ją na rękach żandarmi niemieccy.

          Pani Emilia powtórnie wyszła za mąż w 1913 roku za Tadeusza Parczewskiego, właściciela Belna, majątku położonego 5 km od Lipienek.  

          Emilia Liszkowska-Parczewska utrwaliła się na stałe  w historii obecnej gminy Jeżewo swą działalnością społeczną. Jej postawa obywatelska wynikała z głęboko zakorzenionego patriotyzmu i poczucia obowiązku pracy dla kraju. Jeszcze mieszkając w Lipienkach, założyła w sąsiedniej wiosce – Jeżewie – polski dom towarowy, który wykupiła od bankrutującego Niemca. Prowadziła go sama, doglądając związanych z nim spraw.

          Pani Emilia, nie zważając na grożące ze strony niemieckiego zaborcy represje, gromadziła wiejskie dzieci i pod pozorem nauki śpiewu, uczyła je po kryjomu języka polskiego i historii Polski.

          Emilia Parczewska zaktywizowała polskie życie narodowe na ziemiach obecnego powiatu świeckiego.. Znacznie przyczyniła się do stworzenia banku ludowego, spółdzielni handlowej, a także doprowadziła do reaktywowania Kółka Rolniczego.

          Począwszy od 1907 r. zorganizowała w powiecie świeckim czytelnie i domy ludowe, była znaną działaczką Towarzystwa Czytelni Ludowych na Pomorzu. Z jej inicjatywy powołano w 1908 r. Koło Gospodyń Wiejskich.  W 1911 r. współtworzyła Koło Ziemianek Polskich w Świeciu. Kontynuowała  działalność społeczną i patriotyczną w odrodzonej Polsce. W 1918 roku Emilia Parczewska została członkiem 40-osobowej powiatowej rady narodowej, która przygotowywała społeczeństwo do powrotu ziemi świeckiej do Polski. Przed 1914 r. odnowiła ołtarze w jeżewskim kościele.

          Za patriotyczną postawę podczas zaboru i za całokształt pracy społecznej została odznaczona przez władze polskie Orderem Odrodzenia Polski ( Polonia Restituta), zwrócono jej także Lipienki, w których osiadł jej syn Zygmunt Liszkowski.

        • III miejsce Weroniki Kędziory na Gali Talentów

        • 21.05.2022
        • Weronika Kędziora z klasy 7a wielokrotnie zdobywała nagrody i wyróżnienia w konkursach muzycznych i plastycznych w Warlubiu i Drzycimiu.

          W minioną środę Weronika wzięła udział w kolejnej Gali Talentów i zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym pt.: "Najlepiej razem". Galę Talentów każdego roku organizuje Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Warlubiu.

          Gratulujemy 

        • 19 maja 2022r. - klasa 7a w kinie Helios w Grudziądzu.

        • 19.05.2022
        • Uczniowie klasy 7a już po raz drugi w tym roku szkolnym odwiedzili kino Helios w Grudziądzu. Tym razy środkiem transportu były PKP. Kolejny raz uczniowie oglądali fantastycznonaukowy film akcji "Doktor Strange w multiwersum obłędu" to film na podstawie serii komiksów o superbohaterze wydawnictwa Marvel Comics. Opiekunkami wycieczki były: M. Borucka, K. Klemańska i M. Znaniecka.

        • Nagrody dla uczniów klasy 7b

        • 18.05.2022
        • Do szkoły dotarły nagrody dla uczniów klasy 7b za znalezienie się w gronie finalistów w ogólnopolskim konkursie pt. "Warszawa z klasą - Wycieczka z Marią". Konkurs dotyczył życia Marii Skłodowskiej-Curie, więc nagrody ufundował dyrektor Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Uczniom wręczył je dyrektor szkoły Jerzy Prus. Dyrektor przeczytał też list gratulacyjny skierowany do finalistów konkursu. To była miła niepodzianka i dużo radości.