• Wizyta dziennikarki z Poznania - pani Karoliny Kasperek

• 05.03.2023
        • Znalazła nas dzięki muralowi. Wyczytała, że w Jeżewie powstał mural, którego autorami byli też uczniowie. To przyczyniło się do chęci poznania nas, czyli uczniów Szkoły Podstawowej w Jeżewie. Przyjechała aż z Poznania. Pracuje w "Tygodniku Rolniczym" , w którym są umieszczane artykuły o ciekawych inicjatywach mających swe korzenie na wsi. Kiedy zjawiła się w szkole, zorientowała się, że u nas się dzieje. Uczniowie zaprowadzili ją do escape roomu, który wywarł bardzo dobre wrażenie. Zainteresowała się tym bardziej, że tematyka związana z Kopernikiem jest  aktualna, bo to przecież jego rok!  Później był zachwyt nad muralem Adama Mickiewicza a'la Andy Warhol, a który wykonali uczniowie obecnej klasy VIIIB z artystą Darkiem Paczkowskim. Były  opowieści o pracy nad muralem w centrum wsi i różnych akcjach, w których brali udział uczniowie. Powstał długi artykuł! Dziękujemy za zainteresowanie i życzliwość!

• Sukces uczniów w Konkursie Języka Angielskiego "Target"

• 05.03.2023
        • Dnia 3 marca 2023 roku odbył się Konkurs Języka Angielskiego "Target", zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. F. Ceynowy. W konkursie wzięli udział uczniowie szkól podstawowych z naszego powiatu. Uczniowie walczyli drużynowo i indywidualnie. Nasza drużyna w składzie Anna Zbrzeska, Jakub Klejbor oraz Kacper Ryżek zajęła III miejsce. Anna Zbrzeska zdobyła II miejsce indywidualnie. Ukoronowaniem konkursu był udział uczestników w spotkaniu z native speakerem z Florydy. Do konkursu drużynę przygotowała p. Dominika Klimacka. Gratulujemy!!!